İçeriğe Yönlendir

Kugm Araç Muayene Kusurlar Tablosu, 15.01.2012

Serkan Toker

Recommended Posts

Fatih Öztürk27

Teşekkürler. Tek plaka yetiyor yanlış görmediysem :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İkisi de yoksa ağır kusur, tek plaka da görünen evet hafif kusur...

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Kafamı karıştıran noktalar mevcut,aydınlatırsanız sevinirim forumdaşlar :flowers: . Örneğin; App plaka ve filmli camlar 'hafif kusur' sayılıyor ve onaya engel değil. Ama hal böyleyken ikisi de trafik cezası demek. Yanılıyor muyum ? :unsure2:

Eğer böyleyse kurumlar arası uyumsuzluk değil midir bu? Neticede ikisinin de alanı trafik güvenliği,bu tür şeylerde ortak hareket etmeleri gerekmez mi? Yani ceza gerektiriyorsa mantıken muayenede de sorun olması yahut muayene uygun diyorsa cezalık bir durum da yoktur gibi mantık kurulması gerekmez mi :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vaaay, ben araştırdım buldum, Serkan şunu bir konu açıp foruma ekleyelim mi demiştim ve hiç cevap vermemişti.. :)

Konu açılmış teşekkürler bile kabul edilmiş..

Neyse, Teşekkürler Serkan Bey.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

listede

Gaz desarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok ...............................Ağır Kusur

Gaz desarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalısmıyor...................... Ağır Kusur

yani sonradan takilan xenon farli araclarda far yukseklik ayari varsa vizeden geciyor dimi.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Motor no okunamaması, bulunamaması, eksik olması hafif kusur. Çok ilginç

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

listede

Gaz desarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok ...............................Ağır Kusur

Gaz desarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalısmıyor...................... Ağır Kusur

yani sonradan takilan xenon farli araclarda far yukseklik ayari varsa vizeden geciyor dimi.

Evet geçiyor :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

listede

oraya otomatik yazmadılar ya başları daha çok ağrır :D

Yorum bağlantısı
Eray Eski

5. ayda vize var. simdi xenon farlari sokmeden gideyimmi gitmeyeyimmi ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Hatalı jantlar Ağır Kusur

bunu ucu açık biraz...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yazamazlar zaten, oto ayarı olmayıpta mercek olan dolu fabrika çıkışlı araç var, naylon meganlar mesela...

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Arka sisleri frenlere bağlamk ağır kusur ama bir arkadaşım dobloya ve focusa aynı işlemlerle hiç farkedilmeden geçti..

Heralde muayeneyi yapan yetkilinin kusuru buda :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hatalı jantlar Ağır Kusur

bunu ucu açık biraz...

Uygun ölçüler dışında veya kırık jantlar olabilir..

Arka sisleri frenlere bağlamk ağır kusur ama bir arkadaşım dobloya ve focusa aynı işlemlerle hiç farkedilmeden geçti..

Heralde muayeneyi yapan yetkilinin kusuru buda :unsure2:

Aynen öyle, farkedilmemiş...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yazamazlar zaten, oto ayarı olmayıpta mercek olan dolu fabrika çıkışlı araç var, naylon meganlar mesela...

hocam halen xenon mercekli ve halojen mercekli ayrımını yapamadın gitti.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Motor no okunamaması, bulunamaması, eksik olması hafif kusur. Çok ilginç

geçen sene fiat lineamı muayeneye soktum,"motor no okunamadı" hafif kusur yazıyordu.lineaların motor noları görünmeyen yerde.forumunda da muayeneye giden herkes aynı şeyi söylüyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Explorerin motor numarasını okumak için şanzımanın inmesi gerekiyordu.... Hafif kusur olması iyi bişey..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

ABS sistemi yok ağır kusur sayılıyormuş nasıl yani??

2.33.3 ABS sistemi: yok Ağır Kusur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biraz üstünde de basınç göstergesi yok ağır kusur denmiş Furkan...Şimdi burada olan bir sistemin bozuk olmasından bahsediliyor..Yani arabanın aslında yoksa sorun yok...2004 Fiestam da abs yoktu...Şimdi bu araba ağır kusurlu mu olacak yani ? :) Keşke Focusta da olmasa o ayrı...:)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Biraz üstünde de basınç göstergesi yok ağır kusur denmiş Furkan...Şimdi burada olan bir sistemin bozuk olmasından bahsediliyor..Yani arabanın aslında yoksa sorun yok...2004 Fiestam da abs yoktu...Şimdi bu araba ağır kusurlu mu olacak yani ? :) Keşke Focusta da olmasa o ayrı... :)

ABS sistemi devre dışı kalınca normal fren mantığı işlemiyor mu araçta?

İşliyorsa sanane ABS den TUV e derim, işlemiyorsa tamam kabul.

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

Muayeneye giren araç çekme belgeli ise motor numarası okunamamasını kabul etmiyorlar.

Aslında kagıt üstünde muayeneyi geçiyorsunuz ancak trafiğe verilecek olan ek-1 belgesini vermeyip sizi mecbur bırakıyorlar.

2 defa karter koruma yüzünden motor no okunamadı diye yukarıdaki durumu yaşadım, gidip dışarıda korumayı söktürüp geri döndüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüvturk'la konuştum...

Kısa ve net: Ampul xenon ise; otomatik seviye ayarı ve yıkama sistemi olması zorunlu...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hocam halen xenon mercekli ve halojen mercekli ayrımını yapamadın gitti.

Ayrıma gerek yok hocam, mercekteki olay ışığın dar yerden çıkması, önü kirlenen mercekte ne ampül olursa olsun sorun çıkar, xenonda daha az sorun çıkar çünki daha güçlüdür, o yüzden benim örnek geçerlidir.

Tüvturk'la konuştum...

Kısa ve net: Ampul xenon ise; otomatik seviye ayarı ve yıkama sistemi olması zorunlu...

Bende hangi kanuna yada maddeye göre diyorum, net cevaplarını alayım bu tüv alman kırması kurumun :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...