İçeriğe Yönlendir

Cruze

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Muhasebe müdürüm 2009 model, 90 hp, diesel focusu (24.000 de, ilk sahibi, değişensiz) 29.000 tl'ye saydırarak 2012 cruze aldı. Üste 8.000 tl para vererek. Satma sebebi focus'un rampada gitmemesi. Sizce benzinli cruze daha iyi performans verirmi? Fiyat nasıl?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

cruze ağır bir arabadır.. rampada gider ama çok yakar :)

Bağırdığı kadar gitse ferrariye kafa tutar gibi geliyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Araç değiştirmek elbette anlaşılır ama, dizel bir aracın rampada gitmediğini söylemek anlaşılır gibi değil...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Eğer rampada gitmiyor diye dizel focusu satıp benzinli cruze aldıysa.yakında satılık ilanı verir.Kesinlikle hantal bir araç.Focus dizele göre hemde çok çok hantal kalır.Focusta bir arıza olmadığına emindi değil mi ?

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Benzinli focus rampalarda nazlı ama dizelde de aynı şikayet olması şaşırtıcı.

Yorum bağlantısı
Emrah Erkan

cruze 1.6 motor o kasayı kaldırmıyor bence büyük hata ama cruze da yabana atılacak bir araba değil, devrini aldımmı tutulmaz yinede hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan üççetin

güzel tipi var cruze nin ama teknolojisi eski biraz iyi kaçıyo ama otobanda çok fark yedi benden...

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

Sadece görüntü için yağılmış bir araç.Türkiyede kullanılan modelinin iç tasarımı bile farklı.Dizel araç rampada tıkanıyor benzinli gidicek diye alındıysa hata,düzde gitsin diye alındıysa ayrı bir hata :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yenilenen motoru ile deneyenle konuşmadım ama yakın arkadaşım eski motorlusunu (manuel) tatmin olmadığı için önce çipletti, olmadı sevmedi yetmedi sattı. Sonra mitsubishi lancer aldı. (BAna sorsa aldırmazdım ya).

hemen onu da satsın jetta 1.4 tsi alsın. ya da focus turbo benzinli.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O focus bozuktur abi..

Sağlamsa ve tatmin etmiyorsa yazılımla biraz güçlendirilmesi daha mantıklıydı..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Benzinli Focus la 2. viteste dimdik rampada 6000 devire kadar çıkıp LPG ile70-80 arası hız yapabiliyorum :) kim demiş benzinli rampada gitmiyor diye :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Alpaslan

Tasarım olarak tamam ama servisinde çalışmış biri olarak fabrikanın kabul ettiği ancak sürekli servise gitmeniz gereken sorunları var umarım size bu sorun denk gelmez...(fren balatalarından gelen kesilmek bilmeyen ses ve airbag kablolarının sürekli sorun vermesi gibi)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlısı ancak

1. Rahatlıkla 2-3000TL havaya saçtı

2. Rampada, cruze performansından memnun kalmışsa, focusunda arıza vardır demektir, o zaman iyi rakama saydırmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinli Focus la 2. viteste dimdik rampada 6000 devire kadar çıkıp LPG ile70-80 arası hız yapabiliyorum :) kim demiş benzinli rampada gitmiyor diye :)

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler..

Dizel bunu 1800 devirde yapıyor.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halil Durmuş

fordun cruz kontrolü rampada kimseyi takmaz.

Kuzu Kurdun Yol Fordun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

24.k 'da dizel 90 ps araç rampa çıkamıyor ve satılıyor. Peşine benzinli yerinden kalkmak için davet bekleyen araç alınıyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yani tamam focusun performansını beğenmeyebilir bunu anlarım kişilerin kendi tercihi.Ancak performans yüzünden satılan bir aracın yerine performansı çok daha kötü olan araç alınmasını anlayamadım.Bilmediğimiz başka bir durum mu var acaba.Performans isteklisi biri ise zaten biraz araştırma yapsa cruze alınmayacağını tesbit etmesi gerekirdi.Performanstan başka bir sebeb var gibi geliyor bana.Yok ama gerçekten öyleyse yazık olmuş derim ben

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Anlaşılan kaşıntı tutmuş oda yalandan bahanesi olmuş :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

2.0 dizelleri güzel, görünce kaçmak lazım. Gerisi görüntü body-kit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Belkide gaz pedalına yeterince basamadığından kaynaklanmıştır devrinde rapmada TDCi motor kazıyarak çıkması gerekir benzili ile bir farkının olmadığı kanısındayım . (rampa konusunda)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

cruze ortağımda vardı araç bağırıyor ama gitmiyordu yakıtı çok fazlaydı bir çoğunda olmayan özellikleri vardı ancak aldı ve 2 ay sonra sattı

alınacak bir araç değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Anlaşılan kaşıntı tutmuş oda yalandan bahanesi olmuş

Yorumlar için teşekkürler. Bence en doğru yorum bu olmuş. Bize sorsaydı aldırmazdık. Aracı daha teslim almadı ama kendisininkini verdi ve o gün satılmış. Araç 124 hp ve 155 tork. Yani yenilenmiş motor ancak ne olursa olsun 90 hp 220 civarı torka sahip aracın performansından daha iyi olmayacaktır. Sanırım evdekiler aklına girip sadece dış görünüşe bakarak bu hatayı yaptırmışlar. Görünüşe bakılırsa aracı tekrar satana kadar o arabaya değil araba ona binecek.

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...