İçeriğe Yönlendir

93 Mercedes C200 Iç Aydınlatma.Masmavi Oldu

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Daha önce yaptıgım Audi A3 sahibinin arkadaşının C200 mercosu.Erkan arkadaşımızında arkadaşı..

Her yeri ile oynanmış ve modifiyesiz bir yeri kalmamış..Araba zaten hiç normal değil.Araç derğilerinden birisi için resim çekimleri yapılmadan önce aydınlatma konusunuda elimden geldiğince istekler doğrultusunda yapmaya çalıştım.Göstergesinde hazır plazma var.Sadece diğital kısım ve sinyal bölümüne led taktım.Kalorifer bölümü tavan ve plakalık kısımları,Ayna düğmeleri ve kapı açma kolu iç kısımlarına,torpidoya led yapıldı.Ledlerin hepsini mavi ve oldukca canlı olmasını istedi her yerine smd5050 tipi mavi led taktım.Plakalık 3 erli smd5050 kırmızı led yapıldı.Ayak altına kendisi yarımşar metre şerit led kullanmış buraya ellemedim. :biggrin:

Ön farında çift mercek var sanırım junyan far merceğin birisini küçük olan ve ayak altı lambaları ayrı düğmeler ile çalışıyor ve bu düğmelerin tepesindeki kırmızı ledlerin yerine mavi led taktım.

C200

2.jpg

3.jpg

Dagıtmadan önce.

27.jpg

Dagıttıktan sonra.

1.jpg

Bütün ışık ileten parçalar yıkanıp durulandı.

4.jpg

Tavan lamabsının erimiş hali.Buraya olması gereken ampulün daha şişman tipi takılmış fakat yinede diğer bölümüde bundan geri kalmıyor.

5.jpg

Tavan aydınlatma düğmelerinin içindeki sarı ledler mavi ile değişti.

6.jpg

Far açma düğmesinin orjinal orta ışık bölümü mefta olmuş hiç voltaj yoktu bende iç kısma led taktım ve dıştan düğme etrafından loş ışık görünüyor.

8.jpg

7.jpg

Düğmenin boşta kalan aydınlatma deliğindeki yere faber kurşun kalemin mavi renkteki silğisini söküp buraya sıkıştırdım.

28.jpg

24.jpg

Tavan düğmeleri kısmı.Sanruf düğmesinde ışık yoktu bende görünen boşluga göre içten bir led yerleştirdim.

15.jpg

Kapı açma kolları.

16.jpg

Plakalık.

17.jpg

Uzaktan görünüş.

18.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dıştan görünüş.

22.jpg

23.jpg

19.jpg

Göstergenin diğital bölümü ve sinyal.

25.jpg

Gündüz görünüşü.

26.jpg

Arka koltuktan görünüş.

20.jpg

21.jpg

Kalorifer kumanda bölümü.

14.jpg

Arka tavan.

12.jpg

Ön tavan.

11.jpg

Abi ellerine sağlık,iç aydınlatmalar gayet güzel olmuş,fakat kırmızı plaka aydınlatmaları pek aklıma yatmadı :bravo::)

Sayın Şahin Topaloğlu begenecektir eminim. :tongue:

Kalorifer düğmesindeki çizgili bölüm görünsün diye ayrıca harici olarak beyaz led ilave yaptım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oktay abi ellerine sağlık. Çok güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arbaya çok emek vermiş çok fenada para harcamış,fakat yapan kişiler her yeri mahvetmiş diyebilirm.Döşemelrden tutunda tesisata kadar.dışı sizi yakar içi beni yakar hesabı olmuş. :biggrin: Bunu araç sahibinede söyledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:nazar: 200 TL aldım de de, ip ni banlayalım :friends: fotoğrafını görmediğim arabalar da nedense Ankara dan çıkıyor :nazar:
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

eline sağlık abi çok güzel olmuş farklı bir ambians çıkmış ortaya.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Elinize sağlık. En çok kapı iç açma kolu aydınlatması hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

ellerinize sağlık. yapılan aydınlatma işleri elbetteki arabanın sahibinin talepleri doğrultusunda yapıldığından size söyleyecek birşey yok ama bu işleri kendi isteğinizle yapsaydınız bu işi yapan Oktay abi olamaz diye kesin konuşurdum. malesef o resimlerde görünen araba ise bence artık bir mersedes değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ellerinize sağlık. Çok güzel.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Yavaş yavaş adım adım daha güzel işler yaptıkca her türlü cihazı edineceğim. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Modifiyede sınırsızlık,ton,görselliğin aşırı bollugu çok fazla ve değişken.Zevkler,renkler ve saire uyuşmazlıgının tam bir göstergesi bu araç.

Mavi rengi içini ferahlattıgı için çok seviyormuş o nedenle her aydınlatma mavi olsun istedi.Dış görünüş ise yıllarca Almanya'da yaşadıgı için orada gördüklerinin yansıması ve aracı AMG benzeri bişilere çevirmeye çalışması sonucu elinden geldiğince yapmaya çalışmış.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Elinize sağlık sizin yaptığınız iş çok güzel ama yazmadan geçemedim arabanın orjinali kat kat daha güzel. Hele o ön tampon çok kötü.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sercan Eskin

Merso gitmiş.. Şahin, doğan gelmiş..

Çalışmaların mükemmel olmuş abi.. Emeğine sağlık..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eline sağlık, çalışmana söz yok, yalnız araba tam da Sercan beyin dediği gibi olmuş, bırak amg yi şahin bile daha güzel, esas hangi dergide çıkacağını merak ettim, World Of Apache Mod Cars dergisinde sanırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Merso deyince dünya tarihinde akan sular durmuştur. Ölüsü bile diri olan tek araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Elinize sağlık, Almancı arabası olduğu biraz belli, yani hafiften :)

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...