İçeriğe Yönlendir

Herhangi Bir Aracin Camındaki Model Yilini Öğrenmek

Serhan Gürbüzol

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Bende geçenlerde öğrendim ; aşağıdaki resimde aracımızın camlarındaki işaretli yerdeki rakamlar aracımızın model yılını belirtiyormuş, mesela benimkinde 5 yazıyor yani 2005 yılında üretilmiş 2006 model araç. Yani o rakamın kendisi veya bir üstü rakam aracımı ın model yılı oluyormuş. Ufak bir bilgi, değişik geldiği için paylaşmak istedim sizlerle. İyi günler diliyorum herkese.....lmZUa.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet bu bilinen birşey ama kesinlikle Referans olarak kullanılmaz, şayet cam değişmişse 2005 model olan araçta 2012'de yazabilir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

ilginç.bende o rakamın aracın deilde camın üretim yılı olduğunu biliyordum :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Ersel Çevik

ilginç.bende o rakamın aracın deilde camın üretim yılı olduğunu biliyordum :unsure2:

Doğru.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Evet camın üretim yılı bunlara bakarak araç üzerindeki camların değişip değişmediğini anlayabiliyoruz. yan camlar ve arka cam kolay kolay değişmez.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Gül

Geçen araçta otururken yandaki bi abimiz senin ön cam 2008 üretimi dedi.araç 2006 model bu camın neresine bakıp anlıyoruz hangi yıl üretilmiş içime şüphe düştü bütün camlara baktım çözemedim.

Araç gebze Nazer otomotivdeki kayıtlarında sadece sağ far tarafından bi hasarı mevcut demişlerdi içime şüphe düştü :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Biz serviste araç modelini, direk şaseden söyleriz.

Ruhsata bakmayız.

Camın altında yazar zaten...

Örnek ; NLAFD66709W050107

2009 model civic.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...