İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207 Hdi Hakkında

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik

Biraz arama yaptım ama herhangi bir bilgiye rastlamadım,

Bu peugeot 207 HDI nasıldır ? Artıları nedir? Eksileri nedir ? Alınırmı? Satılırmı? yada benzeri ne olabilir 21,000-24000 Tl aralığında.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.4tdci motor vardır, fiestadan tanıdığımız, 206 nın takipçisidir, az yakar, salınımlı konforludur.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

1.4tdci motor vardır, fiestadan tanıdığımız, 206 nın takipçisidir, az yakar, salınımlı konforludur.

Fiesta verilip 207 alınırmı çağlar abi? :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Konuyu mizaha mı taşıyalım

:biggrin: Ama madem aynı motor ve daha fazla donanım ve üstelik daha konforlu denilen bir araç neden bu kadar tutulmuyorki,üstelik daha ucuz :(

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Benim Soruya sağolsun Çağlar abiden başkası cevap yazmamış :(

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

2010 fiestayı verip 207 almazdım.

2010 Mondeo'yu verip 407 de almazdım (galiba :) )

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sorunun cevabı ford forumunda alınmaz,

peugeot forumunda alınır,

olur.

Buna katılmıyorum, zira ford forumunda ford önermeyiz pek :D

Peugeot kolay alınır kolay satılır. Satıcısı her zaman hazırdır. PSA motor olduğundan ford'tan daha ucuza yedek parçasını pug adı altında alındığını gördük. İki araç arasında kalsam, ben pug'ı seçerdim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

2006 model 207 kullanmıştım abi HDI motor... Sürüşü zevkli izalasyonu Forddan daha iyi fakat hiç atak değil.Uzun yolda Ford kadar yormuyor rahat... 2. eli hızlı Sani'nin dediği gibi al satı kolaydır... Fiestayı almadan önce biraz forumlarda dolaşıp incelemiştim farklı sorunlar yaşayanlar çoktu... Bence bu hevesten vazgeç abi... :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Pug işi şansa kalmış, kimisi var öve öve bitiremez kimisi var yok paraya satar kaçar. Piyasada kanımın bir türlü ısınmadığı markalardan.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Şimdi durum şu ki ,eşit şartlarda bir karşılaştırma yapımıyorum.Yani sıfır 207 mi fiestamı şeklinde değil,Benim düşüncem kendi arabamı satıp 22000-25000tl fiyat aralığında dizel bir araç almak, Aslına bakarsak 207 fiesta ile eş değer gibi görünüyor,ama detaylarını bilemiyorum.

Yada bu konuyu açar iken yanlış açtım bana 22000-25000tl fiyatlarında dizel düşük km li bir araç öneriniz varmı :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

2010 model aracı niye satıyoruz peki?

Kredi ödemekten yoruldum artık,En azından satıp kalan borcunu kapatıp elimde kalan para kadar bir araç düşüncem var ,Şu an için bu daha düşünme aşamasında,Eğer daha mantıklı bir şeyler ortaya çıkar ise satmayı ve dediğim gibi elimdeki para kadar bir arabaya binmeyi planlıyorum,Aslında kalan borcuda 10-11 bin tl kadar bir şey ama dediğim gibi artık kredi ödemek beni baydı :)

Az önce i30 başlığında bahsettiğim kişide 207 HDi da vardı önceden :biggrin: , süspansiyonu konforlu. Kapı trimleriyle konsolun birleştiği kısım alakasız ve hafif ticari araç gibi gözüküyor. Dış tasarımı bence orantısız duruyor. İç mekanda yeni Fiesta'dan daha küçük olabilir, ben öyle hissettim. Fiesta içeride de dışarıda da tasarım ve karakter olarak bir bütün.

Fiesta tasarım olarak tabikide 207 den çok daha güzel :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Külliyen zarar!!! Kredi ile araç almak zaten zarar da. Kredi bitmeden satmak ciddi zarar ettirir.

Haa ille de alayım diyorsanız İlker komutanın eşinin aracı vardı. Dizel. Gitmediyse bir sorun.

Evet aynen öyle zarar ,Kaymağını banka yedi şu an kapatır isem nerede ise %80 ana paradan ödemiş oluyorum. Ama bu böyle zarar diye de sürekli ödemek gerçekten beni yordu ,Ayrıca da amacım 207 almak değil başka bir araç ta olabilir,Zaten şu an için arabamı satılığıa bile çıkartmadım,belkide kaşıntım tuttu bunu da netleştiremedim. Ama bana mantıklı gibi geliyor böyle bir iş,

Hem bu arada bana kredi nin maliyeti çok düşüktü :) 0,82 aylık

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Malzeme kalitesi düşüktür. Rakiplerinden fazla tıkırtı, gıcırtı yapar.

Direksiyonda kumandası yoktur.

Şanzımanı pek sevilmez.

Çok az yakar ama bir yere de kaçmaz.

Yol tutuşu fena değildir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...