İçeriğe Yönlendir

Aracım Çok Yakıyor

Ali Kılınç

Recommended Posts

Ali Kılınç

merhaba sevgili form üyeleri. bende 1999 mod. escord sw var. üzerinde tek nokta lpg var. dün şehir dışı yola gittim. km de 357.000 yaktı. 1 lt lpg ile 7.7 km yol yaptım. devir saatim 3000 de hızım ona bağlı 110-115 gibi. uzun yol verileri. aracımı 3 kez değişik ustalar vasıtası ile ayar yaptırdım fakat istediğim verimi alamadım. kafamda ki tek soru işareti aracıma tek nokta taktırdım acaba çok nokta mı taktırmam gerekirdi? takan usta buna tek nokta olur dedi bende anlamadığımdan okey dedi. inanın şaşırmış durumdayım.... acil öneri-tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum sayğılarımla??????

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

100 kilometrede Ortalama 13 litre yakmış.. Bence çok yakmış..

Aracınız en son ne zaman bakıma girdi. Bujileriniz buji kablolarınız en son ne zaman değişti..

Yorum bağlantısı
Ali Kılınç

en son 2 gün önce 5/30 castrol yağ- yağ filtresi değişti.. bujilere ve hava filtresine bakıldı temiz dendi...LPG sıfır takıldı 1 ay bile olmadı daha önce lpg takılmamıştı. bu lpg takıldıktan sonra en az 10 defo harcadım 3 kez ayarlandı ama olmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bujileri değiştirin..

Aracınız çok nokta enjeksiyonlu mu ?

Yorum bağlantısı
Ali Kılınç

maalesef tek nokta cfı imiş,bende bilmiyordum sağolsun çağlar abi açıklama yaptı. ama bence düz karbüratörlü araca nazaran yine çok yakmakta. el ile yapılıyor ayarı ama bilemiyorum ustasına denk gelmek gerek sanırım...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ezginler

Aracın bakıma ihtiyacı var yakıt fazla öyle bujılere bakılıp hava filtresi temizlenmez mutlaka degiştirilmelidir + LPG hsasas bir yakıttır hava şartlarından çok çabuk etkilenir senede ortalama 2 kere ayara sokarsanız yakıtınız az olur yazlık kışlık gibi LPG de en önemli bakımı hava filtresine bakın kirlendimi hemen degişin hava az alacagından yakıtı çok alacaktır tabi en önemlisi LPG sızdırmazlık kontrolü çok dikkat arkadaşlar sevdiklerimiz hayatımız herşeyden degerlidir unutmayalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...