İçeriğe Yönlendir

Kıyıdan Olta İle Balık Avı İzmir

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Arkadaşlar son zamanlarda bir arkadaşımla balık avına merak sardık.

Yaklaşık 6 defa çıktık 1.000 km üzeri yol yaptık, başarılı olamadık.

Toplamda 3 adet deniz canlısı yakladık. Bunlardan biri yılan cinsi, diğer ikisi balıktı.

Balıklardan sadece büyük olanını aldık diğerlerini geri bıraktık.

Araba ile denize mümkün olduğu kadar yaklaşabileceğim olta takmayacağım sessiz sakin yerler arıyorum bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Nihat İzmir'de kıyı ballıkcılığı değilde tekne balıkcılığı daha makbuldur,bunu tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Burhaniyede oltayla kıyıdan (kum-yosunlu zemin) yaklaşık 15 metre ileri atmak suretiyle 1.550gr kefal yakalamıştım :)Kıbrıs oltası denen sistem-su üzerinde yüzen ekmek.

Bir kaç kez de çipura yakalamıştım kıyıdan onlarda 550-600 gr dolaylarındaydı.. İpek ile de zargana yakaladım 2-3 kez. Birde yaklaşık 8-9 sene önce babamla sepet yapmıştık evde tellerden, ilk denememizde "mığırı" denen yılan balığından 2 adet gelmişti :) Egeyi çok severim,çok bereketli gelir bana..

Genelde çok aşırı derin olmayan ve kum/yosun zeminli yerleri tercih ederim ama İzmirde hiç avlanmadım malesef yer tavsiyesi veremeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Nihat İzmir'de kıyı ballıkcılığı değilde tekne balıkcılığı daha makbuldur,bunu tavsiye ederim.

Tekne çok iyi olur ama zahmetli. Teknenin zahmeti balık keyfinden ağır.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Burhaniyede oltayla kıyıdan (kum-yosunlu zemin) yaklaşık 15 metre ileri atmak suretiyle 1.550gr kefal yakalamıştım :)Kıbrıs oltası denen sistem-su üzerinde yüzen ekmek.

Bir kaç kez de çipura yakalamıştım kıyıdan onlarda 550-600 gr dolaylarındaydı.. İpek ile de zargana yakaladım 2-3 kez. Birde yaklaşık 8-9 sene önce babamla sepet yapmıştık evde tellerden, ilk denememizde "mığırı" denen yılan balığından 2 adet gelmişti :) Egeyi çok severim,çok bereketli gelir bana..

Genelde çok aşırı derin olmayan ve kum/yosun zeminli yerleri tercih ederim ama İzmirde hiç avlanmadım malesef yer tavsiyesi veremeyeceğim.

Biz narlıdere, çeşmealtı, urla, ıldır, dalyan taraflarına gittik tam istediğimiz gibi yer bulamadık. Ya sığ yada kayalık çıktı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bir ara tekneyle açılmıştık izmir tayfası olarak sığacıkta. Herkes birşeyler yakalamıştı. Sabri usta hele coşmuştu.http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/214552-izmir-17-nisan-2011-pazar-seferihisar-sigacik-balik-avi-etkinligi/page__st__280

Bikaç tanıdık var kıyı balıkçılığı için foçaya gidiyorlar. (çıkıyor mu bilmiyorum)

Yem satan olta satan yerlere sorsan Nihat Abi faydalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bir ara tekneyle açılmıştık izmir tayfası olarak sığacıkta. Herkes birşeyler yakalamıştı. Sabri usta hele coşmuştu.http://www.fordclubt...i/page__st__280

Bikaç tanıdık var kıyı balıkçılığı için foçaya gidiyorlar. (çıkıyor mu bilmiyorum)

Yem satan olta satan yerlere sorsan Nihat Abi faydalı olabilir.

Tekne ile kalabalık arkadaş ortamıda güzel olur. Yem satan yerler pek bilmiyorlar yada söylemek istemiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Bizde 4 veya 5 arkadaş sürekli mersinde tekne kiralamak sureti ile giderdik gece 4 gibi sabah 9 a kadar ortalama 3-4 kg çipuara,sarkoz gibi balıklar yakalardık imkanınız varsa arkadaş gurubunuz varsa tekneyi bende öneririm hem zevkli hem balık yakalama şanşınız fazla.Özledim denizi yaf :(

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Biz kayınpederimle genelde çandarlı çay ağzına giderdik. Bakırçayın denize döküldüğü yerde güzel levrek ve kefal çıkıyordu ama şimdi nasıl bilmiyorum, birkaç yıldır gitmedik.

Yorum bağlantısı

Bizim buralarda neden balık kalmadığı belli oldu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...