İçeriğe Yönlendir

Sönmeyen Sis Lambası (Megan )

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Biliyorsunuzdur, aracıma ledli stoplar baglatmıştım. Bir çok led kullanıcısı, led'lerin çok duşük akımlarda bile çalıştıgını, bu sebeple iç aydınlatmaların bazen tam olarak sönmedigini görmuştür. Ancak benim aracım ışıkları açık dahi unutsanız, kapıları kilitledikten sonra aracın tüm elektrigini kesiyor. Lakin dün aracı zifiri karanlıkta bi yere parkedip arkadaşımın aracı ile gezdik. Geri geldigim

tam arkasında durduk benim aracın ve ne göreyim, sis lambası inceden yanıyor. Önce kapıları kilitlemedim herhalde deyip kontrol ettim ancak kilitliler. Sonra bi kaç kere daha denedim, en son eve gelip 5dk ya yakın beklememe ragmen sönmeyince foto'lama ihtiyacı hissettim.

kkS1I.jpg

Stopları ilk taktıgımda kendi soketindeki sis lambası iki kere dokunmamla lehim noktasndan kırıldı. Elektrikçiye götürdüm, lehimleyemedi, bizde orjinal sis kablosunu sıyırıp soketten yerine direkt bagladık. Acaba bu mu sebep oluyor?

Bu arada, kötü imladan dolayı özür dilerim, Selçuk'la uzun yazışmalar sonucu ancak bu kadar düzeltebilip post edebildim. Mod'lar düzeltebilirse sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

röleli olmayan araçları kınıyorum. Sis farı girişine röle bağlayın ve uygun bağlantıyı yapın Sani.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Süha'cım, ön far değil ki bu? Önde sis farı da yok? Orjinal arka tekli sis farından bahsediyoruz? Orjinal stoplarda röle yokki?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Sani ne güzel işte sürekli açık park lambası gibi düşün :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani ne güzel işte sürekli açık park lambası gibi düşün :D

Aküm biterse takviye senden olsun mu :D

Yorum bağlantısı
Emre Gur

Benim bildigim renault lar kapılar kitlenince dediğiniz gibi yaklaşık 1 dakika sonra tüm herşeyi kapatıyor.

ilginç :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Süha'cım, ön far değil ki bu? Önde sis farı da yok? Orjinal arka tekli sis farından bahsediyoruz? Orjinal stoplarda röle yokki?

bende arka için dedim zaten Sani kardeşim ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende arka için dedim zaten Sani kardeşim ;)

Peki süha, orjinalinde de röle yok, o nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Peki süha, orjinalinde de röle yok, o nasıl oluyor?

işte senin sıkıntın burada. Röno nun sistem voltaj kısma ile demekki sende led yanıyor ise. Bunu engellemenin bir yolu röle kullanmak. yada 7812 ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

işte senin sıkıntın burada. Röno nun sistem voltaj kısma ile demekki sende led yanıyor ise. Bunu engellemenin bir yolu röle kullanmak. yada 7812 ;)

Ah, şimdi anladım, yani diyorsun ki, tam olarak kesilmiyor, bu sebeple led'ler yanıyor, doğru muyum?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ah, şimdi anladım, yani diyorsun ki, tam olarak kesilmiyor, bu sebeple led'ler yanıyor, doğru muyum?

aynen ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Role kısmına katılıyorum.Aslında en basit yöntem buraya paralel olarak gösterge ampullerinden yani 2 veya 3 watt olanlardan pralel baglamak ve aliminyum bant ile izole etmek olur.Çift kontak role kullanılması şart bu baglantıya gelen artı ve eksi uçları roleden ayıracaksınız.Tek hattı ayırmak fayda etmez ledler en ufak nemden pırıldama yapar. :D Naylonda olsa ledlere kaçak şasi veriyor nasıl arabaymış be arkadaş. :D :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki bu olay stoplarda niye olmuyorda siste oluyordur?

Yorum bağlantısı
Misafir

Stop içindeki baglantı montaja bakmak gerekir.Fren ve sis için farklı baglantı yapılmış olabilir.Birde frende müşür sonrası tesisata elektrik gidiyor olabilir bu etkileyebilir.Sis direk anahtar sonrası çalışıyor arada ayırıcı bişi yok Kontrol ünitesi ampul ohm degeriyle çalıştıgı için voltajı direk kesmiyor.Önünde 2 çözüm yolu var ikiside garanti.Yapacak ustayı bul yaptır.Lehim yapamayana gitme derim.

Bence sisleri iptal et hepsini frene baglat. :good1:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

köpeeen olsun Sani'cim takviye bagajda her daim hazırda duruyor... Bu arada şaka bir yana benim focusun tavan lambaları ayak lambaları hep bu şekil kısık yanardı 2-3 ay yattığında bile akü bitmemişti ... yani o şekilde bence akü kolay kolay bitmez ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aküyü bitirmez, kalsın böyle, ama ne de olsa laylın, yanmasın?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sendemi abü :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla hafta içi kullanmıyorum, biterse gelirsin :)

Sendemi abü :(

Hiç sorma, kendisi kullanmadı ya hiç :p

TB diyeyim, 1444 diyeyim, daha da demeyeyim :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benim transite zamanında yaptığımız led stoplarında bir kısmı böyle yanıyordu. Ledlerin özelliği bu. Güvenlik amaçlı. Sahibi az sonra gelecek havası veriyor.

Akü mümkün değil bitmez. Ledler 1.0 ecoboost focus motoru gibi az yakar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim transite zamanında yaptığımız led stoplarında bir kısmı böyle yanıyordu. Ledlerin özelliği bu. Güvenlik amaçlı. Sahibi az sonra gelecek havası veriyor.

Akü mümkün değil bitmez. Ledler 1.0 ecoboost focus motoru gibi az yakar.

:)

Haftaiçi kullanmıyorum, ama madem bitmez diyorsunuz (Sağolsun Servet abi de telefonla arayıp yüreeeme su serpti) bırakıyorum böyle.

Hatta ve hatta önümüzdeki pazara başka şeyler bile yapılabilir sislere :spiteful:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullanmaz olaydım, iyi bir deneydi ama pişman değilim, yine olsun, almam ama :rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...