İçeriğe Yönlendir

Lastikleri Değiştim, Sensör Sibobu Kırıldı :(

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Merhaba arkadaşlar;

bugün lastikler geldi ve değiştirmeye gittim P7 Cinturato'ları takmanın sevinci içindeyken yine içimde patladı.

Sağ ön lastiğin sibobu kırıldı :( . Basınç sensörlü olduğu için sibop bulunamadı, Lastiğim aldığım yer masrafımı karşılayalım dedi, servise sorduk bütün halde satılıyor 160 TL ve birde alıştırmamı ne haltsa o yapılacakmış 220 TL olacakmış. Yazık o kadar para dedim vazgeçtim bende. :bambam:

Araba bir süre lastik patlak hatası verdi, sonrasında basınç gösterilmeyecek dedi. şimdi ara ara hatırlatıyor.

Sensör arızalı olmadığı için yenisini değil sadace sibop kısmını almayı düşünüyorum yurt dışından 4'lü tamir kiti 100 TL geliyor.

http://www.ebay.com/itm/Peugeot-407-407SW-Coupe-Tyre-Pressure-Sensor-Valve-Repair-Kit-NEW-/330659614151?pt=UK_Cars_parts_Vehicles_Wheels_tyres_trims_Valve_Caps_ET&hash=item4cfcd94dc7#ht_2502wt_1398

Kışlıkları da aldığım gün 3 tane menteşe girmişti birine. Karabulutlar yine ortalıkta anlamadım gitti, Allah hayırlar versin. :sanssiz: :sanssiz: :sanssiz:

Siz olsanız ne yapardınız?

Birde bizim jantların göbeği delik olmadığı için şu klasik balans makinasına takıyorlar, lastiğin içine ediyor gibi geldi, sadece önleri yaptırdım gıcık oldum mis gibi lastiğin dışı incede olsa sıyrıldı, dedim gerisini yapmayın. İstanbul'da Gebze'de veya Eskişehir'de bildiğiniz balansçı varmı bu göbeği delik olmayan jantlara balans yapabilen. (Bir aparatı olduğunu duymuştum).

Buda lastikler: :nazar: :nazar:

P7_1.jpeg

P7_2.jpeg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Gecmis olsun aksilikler bulmus sizi..

Geçmiş olsun Furkan.

Teşekkür ederim. Görüyor musunuz? Hayırlı olsun denmesi gereken bir konuda bile benim için geçmiş olsun denebiliyor :) (Kış lastiğinde de herkes geçmiş olsun demişti)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bazen aksilikler oluyor sikmayin caninizi :(

Son bir aydir bircok sey benimde basima geldi hemde ust uste bir suru gereksiz masraf yaptim :(

Sizden degerli degil gercekten oylesine soylemiyorum sizden degerli olamaz.. Ilk basta bende cok uzuldum bozuldum nazar var dedim ama yapacak birsey yok yerine geliyor hersey sonra unutulup gidiyor.

Kisa zamanda halletmeniz ve keyifle binmeniz dilegiyle..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bazen aksilikler oluyor sikmayin caninizi :(

Son bir aydir bircok sey benimde basima geldi hemde ust uste bir suru gereksiz masraf yaptim :(

Sizden degerli degil gercekten oylesine soylemiyorum sizden degerli olamaz.. Ilk basta bende cok uzuldum bozuldum nazar var dedim ama yapacak birsey yok yerine geliyor hersey sonra unutulup gidiyor.

Kisa zamanda halletmeniz ve keyifle binmeniz dilegiyle..

Teşekkürler Yusuf, kesinlikle kafaya takmıyorum unuttum gitti bile zaten tamir kiti işimi görecek gibi hemde 3 tane yedeğim olmuş olur :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Teşekkür ederim. Görüyor musunuz? Hayırlı olsun denmesi gereken bir konuda bile benim için geçmiş olsun denebiliyor :) (Kış lastiğinde de herkes geçmiş olsun demişti)

Canın sağolsun Furkan, vardır elbet bir hayır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Furkan geçmiş olsun. Allah büyük beterlerden korusun. İnşallah bigün herşey istediğin gibi olur.Bir haftadır bende de herşey ters gidiyor. Bugün biraz toparladı.İnşallah sende de düzelir.

Bende bugün sipariş verdim artık.Toyolardan umudu kestim. 205-50-17 disbiritörde yok. Bende kafayı bozdum petlas siparişi verdim 2-3 güne kadar gelecek takacağım. Tanıdığım bir kaç lastikçi kullanıyor kendi araçlarında. Bir arkadaş kullanıyor memnunlar bende kumar oynayacağım artık dedim.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun, cana bir şey gelmesin vardır bunlarda da bir hayır....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan geçmiş olsun. Allah büyük beterlerden korusun. İnşallah bigün herşey istediğin gibi olur.

Bende bugün sipariş verdim artık.Toyolardan umudu kestim. 205-50-17 disbiritörde yok. Bende kafayı bozdum petlas siparişi verdim 2-3 güne kadar gelecek takacağım. Tanıdığım bir kaç lastikçi kullanıyor kendi araçlarında. Bir arkadaş kullanıyor memnunlar bende kumar oynayacağım artık dedim.

Keşke PETLAS olmasaydı ama hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Keşke PETLAS olmasaydı ama hayırlısı olsun.

Test edeceğim. 1 Yıl kullansam yeter bana. Lassadan kötüde değildir herhalde. 2.5 ayda çatlayan lastiğe verdikleri cevap kullanıcı hatası stabilize yolda kullanılmış dedi. Yanak dişlerinden çatlamıştı yatay ve 6 -7 ayda lastikteki çatlaklar yatayda 2-3 cm olmuştu. Bundan kötümüdür sence Furkan. Lastikçiler kendi araçlarına takmazlat galiba kötü olsa. Petlas teknik sorumlusu kendi aracına takmaz herhalde. Bu arada bunun transit ve belli ebatlar sorunluymuş galiba.Bayim bunları tavsiye etmiyorum satmıyorum dedi. Onları öğrenir paylaşırım arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Kötü şans. Kurşun mu döktürsen acaba nazara karşı?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Kötü şans. Kurşun mu döktürsen acaba nazara karşı?

Yok abi kurşuna falan pek inanmam da, elime nakit geçince ilk iş bir kurban kesip dağıtacağım.

Bu arada araba pekbi yumuşadı :nazar: Kırmızıda dip gaz kökledim ESP/TCS devreye girmedi :nazar:

Bu arada balans için varsa bilgi bekliyorum Hafta sonu kısmet ise Gebze/Darıca da olacağım.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hakan Hocam bu bahsettiğim tamir kitinden (repair kit) Fransa'da bulunur mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...