İçeriğe Yönlendir

Lastik Balansçı Tavsiyesi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Diğer konuda sordum ama sanırım orada araya kaynadı, bu konuda tekrar sorayım:

Bizim jantların göbeği delik olmadığı için şu klasik balans makinasına takıyorlar, lastiğin dışına zarar veriyor hiç hoşuma gitmiyor.

Bu modern balans makinalarının bir aparatı olduğunu duymuştum bu aparat sayesinde jantın ortasından geçirmiyorlar da, direk bijonların girdiğe yere geçen bir aparat takıp balans yapıyorlar.

İstanbul'da Gebze'de veya Eskişehir'de bildiğiniz balansçı varmı bu göbeği delik olmayan jantlara balans yapabilen.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aslında araç üzerindeki balans ayarı bence daha güzel. Lakin önlerdeki balans yapma işleminin şanzımanda bir sıkıntı oluşturabileceğini söyler Osman Usta. Sebebide sağ sol teker dönme farkını oluşturan istavroz dişlilerinin ısınması der ;)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aslında araç üzerindeki balans ayarı bence daha güzel. Lakin önlerdeki balans yapma işleminin şanzımanda bir sıkıntı oluşturabileceğini söyler Osman Usta. Sebebide sağ sol teker dönme farkını oluşturan istavroz dişlilerinin ısınması der ;)

Benimde aklıma bir sıkıntı oluşabilir diye gelmişti otomotik olduğu için tabi ki teknik sebebini bilmeden. İşte bu yüzden dediğim gibi iş yapan bir balansçı arıyorum, yok mudur Süha hocam oralarda?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Benimde aklıma bir sıkıntı oluşabilir diye gelmişti otomotik olduğu için tabi ki teknik sebebini bilmeden. İşte bu yüzden dediğim gibi iş yapan bir balansçı arıyorum, yok mudur Süha hocam oralarda?

Vallahi ben ilk defa duyuorum göbeği olmayan jant olduğunu anlayamadım gitti yani hiç dikkatimi çekmedi ?

+90 212 276 50 30

Buraya bir sorar mısın benim her zaman gittiğim balansçı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu arada ismini buldum Flanş mış.

Bir balans makinesinin broşüründe aynen böyle yazıyor:

RENAULT, PEUGEOT, CITROEN GİBİ GÖBEĞİ DAR GÖBEKSİZ JANTLAR İÇİN ÖZEL FLANŞ.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Flanş, flanş demek özel anlamı yok.

Yani böyle sorarsam balansçı anlar demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Topkapı'ya gelme imkanınız varsa Gaziantepli Kardeşler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

E bizim kilitçi Erkan var. O yapar heralde.

Kilitçi Erkan kim Hakan hocam, nerededir?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Erkan Baydemir. Baydemirler Ticaret. Bağdat Caddesi üzerinde yer alıyor dükkanı.

Teşekkürler Hakan hocam burası Darıca'dan 20-25 km. Telefonla ulaşıp soruyorum hemen.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Topkapı'ya gelme imkanınız varsa Gaziantepli Kardeşler

Enis hocam orada var mı? Gerçi ben genelde Anadolu yakasına geliyorum ama Anadolu tarafında bulamazsam oraya da gelirim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pejo forumundan yer bilgisine ulaştım malum aynı dertten muzdarip kişiler ancak pejo forumunda var :D

Göztepede Özsaygılı rot-balans diye bir yer.

Aparat tam olarak buymuş:

resim1eewq070.jpg

Yorum bağlantısı
Enis Sever

O tarz bir makine hiç dikkatimi çekmedi ama siz gene de sorun. Gaziantepli Kardeşler Tel: 0212 482 16 71 Özcan Beyle görüşün. Hobim Enis derseniz yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok uzun bir arayıştan sonra Eskişehir'de buldum balansçımı, kıyıda köşede saklamışlar aparatı :)

İlgilenen tüm dostlara teşekkürler...

Reklam olmasın diye yazmadım, lazım olursa özelden söylerim, üstelik 4 lastik 20 TL.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaz. böyle bilginin reklamı olmaz.. Kalibrasyonu iyi mi bari.. ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yaz. böyle bilginin reklamı olmaz.. Kalibrasyonu iyi mi bari.. ?

Mehmet abi Eskişehir sanayide Altuntaş'lar Rot-Balans Lassa-Bridgestone bayisi aynı zamanda.

Şimdi benim lastikler yeni olduğu için;

1.000 km kullandıktan sonra tekrar gelin, lastikler otursun tekrar balans isteyebilir dediler, hafta sonu 600 km yol yaptım çok hafif bir titreme var ama rahatsız etmedi, 300-500 km sonra tekrar gideceğim. Kalibrasyonu bilmiyorum ama kullandıkları makineye sadece aparat taktılar. Bir 407 birde Renault 12 için kullanıyorlarmış :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aynı teknoloji :p

O da leğen, buda leğen :D

Göbeği delik olmayan jant kullanında anlayın halimi...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Niye fransız alayım da mahkum olayım adamlara :D

Kader :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Avcı

Arkadaşlar 3 kere balans yapılmasına rağmen bu flanşlı alet bir türlü balansı tutturamadı.

110 km/h dan sonra titreme yapıyordu. Bugün Bursa'da üzerinde balans yaptırdım, otobana çıktım denemek için 170 km/h a kadar çıktım milim titreme yok,

ustanın eline sağlık :)

Gitti bizim 40 TL ama olsun her bilgi değerlidir :)

Vesile ile üstünde balansı tavsiye ederim, otomatik şanzımanda az bişe ısınsın ölmez ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hadi gözün aydın ;)

Hakikaten gözüm aydın, o neydi öyle şimdi D sınıfı araba gibi oldu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...