İçeriğe Yönlendir

Pert Kayıtlı Araba Alınır Mı?

Serdar Özel

Recommended Posts

Serdar Özel

Merhabalar. bir arkadaşımda pert kayıtlı 2 parçası değişmiş ancak hava yastıkları sağlam 2007 model 1.6 fsi passat comfortline var. fiyat olarak 25 bin tl ye verecek sizce bu araç alınırmı? alınırsa ilerde satılmasında sorun olurmu? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben şuanda araç bakıyorum pert kaydı var yazanları hiç incelemiyorum bile.Ben şahsen almazdım..Gerçi neden dolayı perte çıktığı da çok önemli.Eğer bilinen bir araçsa düşünülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Tanıdık, bilindik ise belki alanıbilir diyeceğim. Ama satarken sorun olacağı %90. ;)

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Alınmasına alınır ama satması çok uzun bir sürede olur. Acil bir durumda hemen elden çıkarmak imkansız gibi bir şey.

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

evet bencede satışta zorluk çekerim gibime geliyor üstelik fsi motor lpg uygulamasıda sıkıntılı ben bu sevdadan vazgeçeyim...

Yorum bağlantısı

evet bencede satışta zorluk çekerim gibime geliyor üstelik fsi motor lpg uygulamasıda sıkıntılı ben bu sevdadan vazgeçeyim...

+1

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

ben kendi açımdan konuşuyorum kesinlikle al sat tavsiyesi değildir. eğer defolu bir ürün alacaksam beni etkilemesi gereken yegane olay fiyat kazanç oranıdır. bu konuda biraz ölücüyüm. 50 binlik bir araca hasarlı hali ile 35 - 38 isteyen ve buna bu paraları verenleri gerçekten anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bahsedilen aracın sağlamı sahibindende 32-35 bin lira arasında görülüyor.eğer ben buna 3-5 sene binerim diyorsanız,önden darbeli ve motor hasarlı değilse alınabilir.sonuçta sizden başkası bilmez pert olduğunu.25 bin liraya 35 lik araca binersiniz.satarken sıkıntı olmaz mı? olur.bu tür araçları elden çıkartmanın en kolay yolu galeri ile takasa girmektir.evet pert olduğunu duyan fiyatı öldürmek ister ancak siz de zaten ölü fiyatına yakın almış olacaksınız.satarken arada fark çıkarsa (amortisman haricindeki fark) onu da alırken 25 e değil 28 e almıştım diyerek gözardı edersiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

dün gece eniştem sahinden de gördüğü bir ilan için, istanbuldan konya ya gitti, bugün sabah 2006 makyajlı kasa fiesta aldı, ancak bir anlık boşluğuna gelmiş arabanın ön torpito kısmında çatlak, yama, vida falan varmış, dikkat etmemiş yani anlaşılan, işlerin biraz yoğunluğundan almadan önce sanayiye de göstermemiş, beni aradı murat fiestayı aldım ama ön torpito da yama falan var diye, ben de noter de satışı yaptınmı diye sordum evet dedi, öle deyince çok üzüldüm, gelirken eskişehir de ford servisine götürmüş abi arabanın hiç sağlam bir yeri yok demişler, aldığı kişi arabanın hiç bir şeyi yok sadece lokal boya var deyince eniştem de inanmış, ilanı sahibinden den kaldırmış, telefonlara cevap vermiyormuş, şimdi arkadaşlar olan olmuş yapabileceğimiz yasal bir hakkımız falan var mıdır, bir de plakayı sorgulatmıştı almadan hiç bir kazası çıkmamıştı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pert, rakamsal olarak belirleniyor, hava yastıkları genelde baş aktör, bunlar da sağlamsa, neden pert olmuş ona bakmalı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Fiyat olarak makul gibi ama satmakta problem olacağı muhtemel. Mekanik arızası yoksa alınabilir bence

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

dün gece eniştem sahinden de gördüğü bir ilan için, istanbuldan konya ya gitti, bugün sabah 2006 makyajlı kasa fiesta aldı, ancak bir anlık boşluğuna gelmiş arabanın ön torpito kısmında çatlak, yama, vida falan varmış, dikkat etmemiş yani anlaşılan, işlerin biraz yoğunluğundan almadan önce sanayiye de göstermemiş, beni aradı murat fiestayı aldım ama ön torpito da yama falan var diye, ben de noter de satışı yaptınmı diye sordum evet dedi, öle deyince çok üzüldüm, gelirken eskişehir de ford servisine götürmüş abi arabanın hiç sağlam bir yeri yok demişler, aldığı kişi arabanın hiç bir şeyi yok sadece lokal boya var deyince eniştem de inanmış, ilanı sahibinden den kaldırmış, telefonlara cevap vermiyormuş, şimdi arkadaşlar olan olmuş yapabileceğimiz yasal bir hakkımız falan var mıdır, bir de plakayı sorgulatmıştı almadan hiç bir kazası çıkmamıştı.

Geçmiş olsun. Üzücü bir durum

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

sağ olun, aslında eniştem çok dikkatli ve titiz birisidir, kardeşinin hatay da düğünü var ailecek yollarda rezil olmayalım diye acele etti biraz, birde istanbulda ki işten izin almıştı biran önce döneyim istedi, şimdi ben de kendimşi suçlu hissediyorum çünkü dün başka bir araba bulmuştu makyajlı kasa fiesta abs si yok diye ben aldırmamıştım :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, otomotivde, hele ki 2.elde acele edilmemeli, sabır ve tesadüf te diğer bir konu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Düşük fiyata alınıp yine düşük fiyata satılacağı düşünürse sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama kullanma süresince masraf çıkarakmı onu da düşünmek gerekir.

Yorum bağlantısı

Büyük geçmiş olsun,okurken bile feci canım sıkıldı.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal
(düzenlendi)

Büyük geçmiş olsun,okurken bile feci canım sıkıldı.

acımızı paylaştığınız için teşekkürler, bu arada bütün forum sakinlerinden bu konunun buraya yazılmasından dolayı özür diliyorum, üye haberlerine ne yaptıysam yeni konu açamıyorum sorun veriyor...

tarihinde Murat Altındal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Vesile ile, otomotivde, hele ki 2.elde acele edilmemeli, sabır ve tesadüf te diğer bir konu.

Tesedaüfen kaçtane aracın km olayını öğrendim. Aldığım dediğim araçlarda özellikle.

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

yakın arkadaşımın aracı zaten konuyu açarkende yazmıştım. yarın fotolarını çekip ilanını vermeyi düşünüyorum. hemde bi nabız yoklaması gibi olmuş olsun diye ozaman araç hakkında daha verimli yorum yapabilirsiniz hem sizlerle. bakalım artık hayılrsı..

Yorum bağlantısı

İşçliği çok güzel yapılırsa ileri zamanlarda sizi üzmez.. Bazı servisler perte yakın araç toplar ve bunu anlamakta güçlük çekilir.

Örnekleri bende mevcut.

Alırken ucuza alırsınız Satarkende ucuza satarsınız.(ama zaman alır)

Bi müşteri galeriden aldı araç Olay sizinkine çok benziyor,Bize gelipo ekspertiz yaptırıp raporu alıp gitti.

Mahkemeye vereceğini söyledi aradan bi kaç ay geçti ve galeri parasını iade edip aracı aldı.

Ama bu dediğim gibi galeri.

Direk kendi cebinden hasarı özel bi serviste yaptırdığı zaman plakadan bazen hasar çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Savcılığa suç duyurusunda bulunup iade edilebilir ; ilanların görüntüleride delil olarak kullanılabilir bence :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Savcılığa suç duyurusunda bulunup iade edilebilir ; ilanların görüntüleride delil olarak kullanılabilir bence :angry:

bakalım ersen abi istanbula gelsin eniştem, şimdi yollarda kalmış arabanın hidroliği patlamış, izmitte şuan, gelince sağlam kafayla konuşmak lazım, öle bir durum varsa mutlaka hakkımızı arayacağız..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...