İçeriğe Yönlendir

Pert Kayıtlı Araba Alınır Mı?

Serdar Özel

Recommended Posts

Akan Belen

Bana kalırsa büyük risk.Aracı illaki bilmek lazım ve de ciddi anlamda avantajı olmalı ki belki o zaman alınır.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ya böyle haberleri okuyunca düğünden sonra kredi borcuna girip kendi arabamı satmasam mı diyorum ya. Sattığım zaman 2. el almaktan çok korkuyorum :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakalım ersen abi istanbula gelsin eniştem, şimdi yollarda kalmış arabanın hidroliği patlamış, izmitte şuan, gelince sağlam kafayla konuşmak lazım, öle bir durum varsa mutlaka hakkımızı arayacağız..

galeri vs değilse, uğraşılmaz, sonuç alınmaz maalesef, fiestayı adam akıllı inceelyip, duruma göre 1-2000TL zararına hemen satsın, veya eksikleri, özelikle varsa mekaniği layığı ile yaptırsın, öyle kullansın derim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Pert araç alınır alınmaz değil.

Ama hasarı ve pert nedeni çok önemli.

Birde kasko yaptırmakta zorlanmak ve yaptırdığın kasko ile kaza yaptığın esnada ödeme yaparmı? sorularına çözüm bulmak.

Bu sorulara cevap evet ise alınır.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Türkiye de aşırı derecede pert düşmanı birisi olarak yanına bile yaklaşmayın derim.Benim savunduğum fikir pert e ayrılan aracın bir daha asla trafiğe çıkmaması.Bence yasa koyucuların kesinlikle bu konuya bir açıklık getirmeleri gerekiyor. Adı üstünde pert....yani zarar görmüş... :angry:

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Eğer araçta sorun yok ise ve uzun zaman kullanılacak ise pert olduğunu bilerek alınabilir. Neticede çok uygun fiyata alınacak. Ancak satarken çok zorlanacağınızı bilmeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

pert kayıtlı araç hasar durumuna göre alınabilir ancak uzunca bir süre satmamak için..kısa vadede en az 1-2 yıl kullanılıp satılabilme olasılığı varsa uzak durulmalı

dün gece eniştem sahinden de gördüğü bir ilan için, istanbuldan konya ya gitti, bugün sabah 2006 makyajlı kasa fiesta aldı, ancak bir anlık boşluğuna gelmiş arabanın ön torpito kısmında çatlak, yama, vida falan varmış, dikkat etmemiş yani anlaşılan, işlerin biraz yoğunluğundan almadan önce sanayiye de göstermemiş, beni aradı murat fiestayı aldım ama ön torpito da yama falan var diye, ben de noter de satışı yaptınmı diye sordum evet dedi, öle deyince çok üzüldüm, gelirken eskişehir de ford servisine götürmüş abi arabanın hiç sağlam bir yeri yok demişler, aldığı kişi arabanın hiç bir şeyi yok sadece lokal boya var deyince eniştem de inanmış, ilanı sahibinden den kaldırmış, telefonlara cevap vermiyormuş, şimdi arkadaşlar olan olmuş yapabileceğimiz yasal bir hakkımız falan var mıdır, bir de plakayı sorgulatmıştı almadan hiç bir kazası çıkmamıştı.

üzüldüm..çağlar abinin dediği gibi ufak defek sorunları varsa yaptırıp kullanılmalı deilse zararınada olsa hemen satılmalı..yasal olarak birşey yapılabileceğini sanmam.

Yorum bağlantısı
Serkan üççetin

devamlı araç alıp satan bi abimiz var kaportacı her türlü aracı alıp satmayı başarıyo pert olsun boyalı vuruk ne olursa götürüyo pazara oyle veya böyle ist da alacak biri çıkıyo ben asla pert araç almam ilanına bile bakmam ama biraz ucuza verirseniz bence satmak (eğer ist. daysanız) o kadar zor olmayacaktır....diye düşünüyorum. saygılar.

Yorum bağlantısı
Serkan üççetin

dün gece eniştem sahinden de gördüğü bir ilan için, istanbuldan konya ya gitti, bugün sabah 2006 makyajlı kasa fiesta aldı, ancak bir anlık boşluğuna gelmiş arabanın ön torpito kısmında çatlak, yama, vida falan varmış, dikkat etmemiş yani anlaşılan, işlerin biraz yoğunluğundan almadan önce sanayiye de göstermemiş, beni aradı murat fiestayı aldım ama ön torpito da yama falan var diye, ben de noter de satışı yaptınmı diye sordum evet dedi, öle deyince çok üzüldüm, gelirken eskişehir de ford servisine götürmüş abi arabanın hiç sağlam bir yeri yok demişler, aldığı kişi arabanın hiç bir şeyi yok sadece lokal boya var deyince eniştem de inanmış, ilanı sahibinden den kaldırmış, telefonlara cevap vermiyormuş, şimdi arkadaşlar olan olmuş yapabileceğimiz yasal bir hakkımız falan var mıdır, bir de plakayı sorgulatmıştı almadan hiç bir kazası çıkmamıştı.

kaskodan yaptırmadıysa tabiki hasar kaydı cıkmayacaktır. yasal hak olarakta hiç uğraşmayın bişey çıkmaz hemen bi pasta cila ufak tefek bi bakım yapıp hemen satma yoluna gidicen başka çare yok...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İki serviste onlarca usta tarafından araştırılarak pert olduğu anlaşılamayan bir araba hikayesi anlatabilirim .Arabada değişen tampon bile yok ,far desen orjinal ,şanzıman desen orjinal,kapı tavan, direk her şey orjinal. değişen ne biliyormusunuz delinen radyatör ve kırılan klima borusu ve araba pert yapılmış...pert edilme sebebebide anladığım kadarıyla sigorta şirketiyle olan çok çok yakın ilişki...araba 50 binde ve yok yok...isterseniz satarız...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

.araba 50 binde ve yok yok...isterseniz satarız...

Bu araba 3 yıldır satılık... :p

Pert araç alırken ona göre düşünün :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

tamam işte 3-5 yıl binme niyetiyle pert araç alınır,alındığı gün ilana konur,3 yılın sonunda hayırlısıyla anca baş göz edilir gönderilir.daha ne olsun :spiteful:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne marka model ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ne marka model ?

Galiba bir fransız abi.. Öyle aklımda kalmış..

Zaman zaman pert kaydı silinmiş mi diye bana baktırır Hasan Hoca...

Ben de bakar, silinmemiş derim :D

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benim enişte kartal sanayide 1 ay önce sanayiye gittik onunla bana pert arabaları gösterdi bir toyota vardı sadece ön sağ çamurluk hasarlı toplasanız hasar 2 bin tl tutar fakat eksperin eline biraz para sıkıştırılıp aracı perte cıkarmış sahibi arac 2011 model sıfırı 50bin tl gibi 30bine satılıktı, modelini hatırlamıyorum böyle bir araç olursa ben alırdım araba daha 5bin kmyi devirmemişti, ama sonradan toplanmış hasarını görmemissem yüzüne bile bakmam pert aracın

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

ne marka model ?

Citroen c4 sxpk ov ...

Düzenleme sebebi markayı yanlış yazma...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zeki Akkaya
(düzenlendi)

perk kayıtlı araba piyasasının çok altına alıcı buluyor. alıcıları da nedense hep ilginç tipler oluyor.

ben 3 sene önce satmıştım, muhatap olduğum alıcılar enteresan olduğu için baya stresli bir dönemdi

ben olsam bulaşmam

tarihinde Zeki Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...