İçeriğe Yönlendir

8-10 Kva Gücünde Trifaze Jeneratör Tavsiyesi

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Portatif (tekerlekli) ve mümkün olduğunca derli toplu 8-10 KVA gücünde Trifaze bir jeneratöre ihtiyacım var, marka model yedek parça servis konusunda hangileri daha sorunsuz, sağlam pek fikrim yok... Bu konuda marka, model yada uygun fiyatla alabileceğimiz tedarikçi tavsiyesi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aksa..Yerli alternatör kullanır, Dizel motoru sessizdir.

İstersen 2.el uygun bulabilirim.

Abdussamed,

8-10 KVA'mı, KW'mı istiyorsun ?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Valla temiz bi hacet makul olursa işime gelir işin açığı, ancak bunun ikinci elinde neresine bakılır nasıl alınır hiç bilmem :) Yakışıcak makul bişey bulunur dersen sana teslim olurum hocam, zahmet vermeyiz dimi :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ne zahmeti ,

Etrafımda satan yerler var. Ekseki KVa hatası nedeni ile satılıyor ikinci elde. Misal vatandaşın 10 Kw ihtiyacı var, gidiyor 10 kva alıyor, haliyle cihazın gücü yetmiyor filan..

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Abdussamed,

Yeni dikkatimi çekti, hesabı yanlış yapıyor olabilirim ama sanırım 10 KVA = 8 KW gibi oluyor ancak teknik açıdan birimlerin ifade ettiği farklı şeyler varmıdır bilmiyorum. Ben kasap gibi derdimi anlatıcak olursam;

Aynı anda çalıştırmasını istediğim ekipmanlar şöyle;

2 Adet Bilgisayar + Monitör

1 Adet Yazarkasa

1 Adet Pos Makinası (Kredi Kartı zımbırtısı)

2 Adet Dijital Termal Yazıcılı Barkodlu Terazi (CAS LP 1,6)

1 Adet 380 V Kıyma Makinası (Güç ihtiyacı 2.2 KWa) olması lazım

Zurnanın zırt dediği yer aslında 380V kıyma makinası, bilgisayar gibi sürekli çalışmasa bile 1-2 dk kesintisiz iş görmesi lazım...

Şimdilik portatif birşey aramamın sebebi ise

1- Büyük sabit komple işyerini besleyecek bir jeneratör için lokasyon problemim var, alternatif yerleri (çatı v.s.) netleştiremedim

2- Bu yıl büyük sabit jeneratör yerini netleştirsemde daha uygun bir bütçe ile ve portatif bir aletle idare etmek istiyorum. Portatif bir jeneratörü daha farklı yerlerde de değerlendirme şansım var zaten...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

VW böyle bir ürün üretmemiş mi ya?

Yok Honda bakıo ama bu işlere onu biliom... galiba arta kalan zamanlarında da araba yapıo... :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:rofl: ocakbaşını da aşar bunun sonu, eyfel dibinde melemen anca keser :rofl:
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abdussamed,

Aksa'ya ve ikinci eline sonuna kadar katılıyorum. İlla sıfıra gerek yok jeneratörde.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Aksa'ya ve ikinci eline sonuna kadar katılıyorum. İlla sıfıra gerek yok jeneratörde.

Bakalım inşallah Servet hocam yapıcak bi güzellik... :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servet abi,

UPS'lerde mürekkep yazıcıları hariç hiç bir yazıcının bağlanmasına izin verilmez. Jeneratörler bunu tolere edebiliyordu değil mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi,

UPS'lerde mürekkep yazıcıları hariç hiç bir yazıcının bağlanmasına izin verilmez. Jeneratörler bunu tolere edebiliyordu değil mi?

Isıtma sisteminden dolayı tavsiye edilmiyor. Jeneratör bu konuda devreye giriyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi Servet abide bu konuda sana çok yardımcı olacaktır ama Benimde Yıllarca işlerimi yapan 10 numara Jenaratörcüm var Hakan usta Kartal sanayide

0533 262 67 64

Haliç Deniz Yapılarından Bakım şefi Can Şuan MNG de çalışan dersen hemen tanır ve uygun yollu sorunsuz bir Alet yollar

Ulen bi sektörde de tanıdığın olmasın... :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kıskanmayalım Nazar değecek :D Bazen Eve düzgün bir saate gidersem Annem ve Babamla Konuşuyoruz Onlar bile diyorki Oğlum 2-3 işi aynı anda bile yaptın Çok çalıştın gezdin heryeri gördün Biz bile bazen inanamıyoruz diyorlar ,maşallah herkezide tanır oldun Çevren çok genişledi Eskiden Öğretmen Orhan'ın oğlu veya Öğretmen İnci hanımın oğlu derlerdi Şimdi İse Can'ın Annesi Babası diyorlar bizde mutlu oluyoruz .

Çok güldüm ya. Allah öncelikle anneciğinle babacığını eksik etmesin.

Çalışan demir ışıldar, tüm arkadaşlarım evlerinde yatarken bende eşek gibi çalışıyordum, şimdi bir çoğu bi işe yaramıyorken ben iyi bir işte çalışıyorum. Önce Allah'a sonra beni iş ortamına atan abime ve o ortama katan abimin arkadaşına ne kadar dua etsem az :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Tam 6 ay oldu abi .

Mng Bilgisayar A.Ş. de idim MNG Technic ekibi ile istanbulda çobançeşmedeki aynı binada çalışmıştım 2 yıl kadar, Nazif bey'e oda komşusuyduk 4. katta, harita yapıyorduk, hey gidi... :)

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Ise karismak gibi olacak, ve siz zaten bunlari biliyorsunuzdur ama, jenerator cikisi direk bu tur cihazlara verilmez genelde. Jenerator ilk once aktif calisan bir UPS'e girer, oradan cihazlara gider. UPS ile jenerator arasinda da bir baglanti olur, aku seviyesi dustugunde jenerator otomatik devreye girer.

Jeneratorlerin motor devri sabitlenene kadar verdigi akim ve gerilim dengesizdir, o yuzden ya cikisinda anma akimi kompanzasyonu yapan bir sey olmasi gerek, ya da UPS.

Servo regülatör demek istediniz heralde.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Muhlis zannederim ups'i var, yoksa senin dediğin kaçınılmaz zaten.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Bahsettiginiz seyin tam olarak ne yaptigini bilmiyorum, ama motor istenilen devre gelene kadar akim/gerilimi ayarlayan birseyler olmasi gerek.

Bunlari ingilizce okuyunca, turkcesini bilememek cok koyuyor adama, kusuruma bakmayin, kendimi bu kadar ifade edebildim.

Benim İngilizcemde vasat :) Yazdığım terimin Türkçesi yok zaten. Anlatmak istediğim alet için voltaj sabitleyici diyeyim o zaman.

Bunlar üç tip oluyor. Biri yükseği alçaltıyor, biri alçağı yükseltiyor, servo olan her ikisini yapıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ise karismak gibi olacak, ve siz zaten bunlari biliyorsunuzdur ama, jenerator cikisi direk bu tur cihazlara verilmez genelde. Jenerator ilk once aktif calisan bir UPS'e girer, oradan cihazlara gider. UPS ile jenerator arasinda da bir baglanti olur, aku seviyesi dustugunde jenerator otomatik devreye girer.

Jeneratorlerin motor devri sabitlenene kadar verdigi akim ve gerilim dengesizdir, o yuzden ya cikisinda anma akimi kompanzasyonu yapan bir sey olmasi gerek, ya da UPS.

Muhlis'im, 380v kıyma makinesi varmış, ups'e zarar verecektir büyük ihtimal?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...