İçeriğe Yönlendir

Explorer'ın Polen Filtresi Nerede?

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum
(düzenlendi)

ağbilerim benim aracın polen filtresinin yerini bilen var mı

değiştirmek istiyorum da

tam olarak nerde acaba

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
KONU BAŞLIĞI,KONU İÇERİĞİNİ ANLATIR ŞEKİLDE OLMALIDIR...
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Korumaz

polen filitresi yok ama eger sogutmadan sıkayetınız varsa tavsıyem yıkamacıya gıtıgınızde panjur aralarından radyetore o kopuklerden sıktırın ve durulama esnasında hem panjur hem tampon altından radyetore bolca tazıklı su tutun zaten akan pisliklerı gorunce sizde hak vereceksınız

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmail Demir

Arkadaşlar tamam polen filtresi yok. Peki klima performansı için Evaporator temizliği nasıl yapılır bilen varmı.--Klima kompresörünü bozdum da :) Yeni kompresör ve drier taktım (AMAZON COM DAN-MOTORKRAFT)olmuşken Evaporator temizliğide yapayım-yaptırayım diyorum. Bu arada klimayı kapatıp aracı stop ettikten sonra Evaporator bölgesinden 4-5 sn kadar daha fıslama şeklinde ses geliyor.neden olabilir.Birde bizim araçlara ne kadar klima gazı basılıyor ben 640 gr gaz bastırdım :) Herkese saygılar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

3 seneden beri bir kez klima açmışlığım yoktur, 4 cam ve tepeyi açtığım zaman kolum dışarda huuu miss :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

3 seneden beri bir kez klima açmışlığım yoktur, 4 cam ve tepeyi açtığım zaman kolum dışarda huuu miss :)

Klimamda iş yok çalışmıyor desene şuna. :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Klimamda iş yok çalışmıyor desene şuna. :p

Oldum olası klimayı sevmedim sevmem, arabada yani. Evde hiç affetmem :p Camlar kapalı olduğu zaman bunalıyorum daralıyorum illa açacağım camları :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Oldum olası klimayı sevmedim sevmem, arabada yani. Evde hiç affetmem :p Camlar kapalı olduğu zaman bunalıyorum daralıyorum illa açacağım camları :)

Klima çalışıyormu o lazım bana. :):p

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar merhaba;

Aracın klima kompresörünü,drieri orifice tübü(motorcraft marka comp.)sıfır yeni olanları ile değiştirdik. Sistemin temizliğini usta yaptı. 640 gram da gaz bastık soğutma iyi idi fakat 25-30 km den sonra başka bi sebeb için kaputu açtığımda kompresörün sesi hoşuma gitmedi. Ustaya gösterdim bizim sıfır kompresör nalları dikmiş-dikmek üzere :p(sıkışma var) Yeniden eski bozuk olan kompresörü geri taktık. Amozon com sağolsun ÖZÜR DİLEYEREK aynı gün yenisini bedelsiz olarak gönderdi. --amerikadan 4 günde teslim- Biz nerde hata yaptık anlamadım.

1-bizim sistemlerde klima sisteminin yağ ihtiyacı kaç ml ? -sanırım yağı eksik koyduk. Yağ olarak sıfır kompresörün içinde tahminim 100-150 ml bi yağ ile geliyor onun birazını takarken döktük o dökülen miktar kadar ilave yaptık.başkaca bi yağ koymadık.

2-640 gr gaz bastık doğru miktarmı?

Bu ikinci kompresörüde bozarsak Amozon com. beni ve ustayı kesin amazon ormanlarına götürür diye tahmin ediyorum.Herkese saygılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...