İçeriğe Yönlendir

Otoparktan Çıkarmadığım Arabamla Ceza Yemişim

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Eve ihbar kağıdı bırakmışlar, muhtarlığa gidip zarfı aldım.

Otoparktan çıkarmadığım arabamın plakasına ve hiç kullanmadığım yolda ceza yazılmış. Cezayı yazan da fahri trafik müfettişi.

Buna nasıl itiraz edebilirim. Nasıl ve nereye başvurabilirim?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçmiş olsun , cezanın yazıldığı tarih bellimi ? Belki eskiden takılı olduğu araca kesilmiştir .

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben kırmızı ışıkta ihlali diyerek yazılmış olan fotoğraflı cezama itiraz ettim ve kazandım.Ödeme yapmadan itiraz ettim.Çünkü kazanacağımı biliyordum 8-9 ay sonra sonuçlandı.Bu arada tabii cezaya faiz işledi ama elimdeki mahkeme kararıyla gidip vergi dairesinden dilekçe yazıp cezamı iptal ettirdim.Hatta aracımı da dün sattım karşıma çıkmadı :) trafik mahkemesine itirazınızı yapın.Sıhhiye de adliyenin içinde iki tane trafik mahkemesi mevcut.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun. Cezayı bayafahri yazmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal
(düzenlendi)

Sonunda bunu yapmayı becerdiler öyle mi, yarın bir gün bu araç hırsızlık olayına falan karışmıştır derlerse şaşırmam açıkcası, Türkiye'de bürokrasiyle uğraşmak kolay değil, Allah yardımcın olsun :shok:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
öle=öyle,türkiye=Türkiye
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Geçmiş olsun , cezanın yazıldığı tarih bellimi ? Belki eskiden takılı olduğu araca kesilmiştir .

Ceza 16.03.2012 de, saat 13.05'de yazılmış.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aracın o tarih ve saatte başka bir yerde olduğunu ispatlayan görüntü yada belge varsa iş kolay fakat yoksa nasıl olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ceza 16.03.2012 de, saat 13.05'de yazılmış.

Muhakkak harf hatası vardır . Red etseniz , ispatla derler kesin :unsure2:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben kırmızı ışıkta ihlali diyerek yazılmış olan fotoğraflı cezama itiraz ettim ve kazandım.Ödeme yapmadan itiraz ettim.Çünkü kazanacağımı biliyordum 8-9 ay sonra sonuçlandı.Bu arada tabii cezaya faiz işledi ama elimdeki mahkeme kararıyla gidip vergi dairesinden dilekçe yazıp cezamı iptal ettirdim.Hatta aracımı da dün sattım karşıma çıkmadı :) trafik mahkemesine itirazınızı yapın.Sıhhiye de adliyenin içinde iki tane trafik mahkemesi mevcut.

Hazır örnek. Başka birşey düşünmeye gerek yok. Varsa Trafik Mahkemesi yoksa Sulh Ceza Mahkemesi yetkili.

Yorum bağlantısı
Kerem Çoban

kafalarına göre cezamı yazıyorlar plakaya. bunlar hala varmı fahri trafik müfettişi

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

araç zaten otoparkta imiş, otoparkta güvenlik kamerası kayıtları var mı? varsa belki bu şekilde delil teşkil edebilir.

Merak ettim, otoparktaki araca ne ceza yazmışlar.

Cezayı yazan ıspatlasın...

Dava aç Evren..

Aynen yukarıda yazdığı gibi. Sıhhıye'deki trafik mahkemesine gidip itiraz et Evren.

Otoparkta maalesef kamera yok.

Yer: Yenimahalle Cevat Dündar Kavşağı.

Suç: 53/1-B:Sola dönüşte sürücünün yolun gidişine ayrılmış olan kısmının soluna yaklaşmaması.

Ceza tutarı: 72TL

Ödemekte ya da dava açmakta kararsızım. Parasında falan değilim. Hakikatten zaman ve izin problemim var. 40 derece ateşle bile işe gitmek durumundayım.

Ödesem, işlemediğim bir suçun cezasını ben niye çekeyim.

Dava açsam Ankara-Kazan'da çalıştığımdan git-gel yol parası, otopark ücreti, dosya v.s. yaklaşık 30-40 lirayı bulacak ve aylarca sürecek.

Cezayı indirimli ödersem 50 lira civarında olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Büyük ihtimal,sahte plakalı başka bir araç vardır,bu olayın aynısı,2 tanıdığımın başına gelmişti...

Müfettiş Fahri'in sahte plakalı araçları ayırt edebiliyor olması gerekmez mi?

Bu olay sonrası müfettiş fahrinin kulağı çekilecek mi?

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Allah kolaylık versin zor bir süreç başlayacak anlaşılan. Bu arada mahkeme açmak için en az 500-750TL arası bir rakam ödeniyormuş doğru mu ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Zor karar. Ben bu tarz durumlarda genelde ödeme taraftarıyımdır. Senin durumunu iyi bildiğim için bunu da söylüyorum. İptal olmaması durumunda, mahkeme masrafıyla birlikte 3-4'e katlanır. İptal olma şansı oldukça yüksek ama uğraşman çok zor.

Mahkeme kazanılınca masrafı karşı taraftan alınmaz mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Allah kolaylık versin zor bir süreç başlayacak anlaşılan. Bu arada mahkeme açmak için en az 500-750TL arası bir rakam ödeniyormuş doğru mu ?

Hukuklarda davanın durumuna tanık sayısına göre yaklaşır o paralara ama bu itiraz için gerekmiyor. Ceza Mahkemesi olduğundan. Masraf yok.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Dava aç Evren..

Valla Mehmet abi doğru söylemiş, eminsen dava aç o ispatlasın.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Neden uğraşılmasın.

Kendinden eminsen uğraşmalısın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Araba otoparkta iken anahtarı nerede idi ? Acaba habersiz evden veya tanıdıklardan birisi işini görmek için kısa süreliğine arabayı kullanmış olabilir mi ?

sorusu geldi aklıma..Cevap hayır ise, bence hakkınızı arayın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hukuklarda davanın durumuna tanık sayısına göre yaklaşır o paralara ama bu itiraz için gerekmiyor. Ceza Mahkemesi olduğundan. Masraf yok.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Araba otoparkta iken anahtarı nerede idi ? Acaba habersiz evden veya tanıdıklardan birisi işini görmek için kısa süreliğine arabayı kullanmış olabilir mi ?

sorusu geldi aklıma..Cevap hayır ise, bence hakkınızı arayın..

Hayır.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

İndirimli olarak 54 lira cezayı ödedim. Hakkımı helal etmiyorum. Bu şekilde ceza yazanları Allah'a havale ediyorum. Cezayı ödeme sebebim, işyerimden izin alamamam. Son olarak, Allah hepimizi iş bilmez insanlardan ve bu tür kesilen cezalardan korusun.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Dava aç Evren..

Ceza tutanağına ekli fotoğraf olması veya fotoğraf yoksa aracın cins, marka, renk gibi ayırd edici özelliklerinin de ceza tutanağında yazılı olması ve 7 gün içerisinde postaya verilmiş olması gerekir.

Aksi hale mahkeme iptal eder. Fotoğraf varsa zaten diyecek bir şey yok. Fotoğraf yoksa, dediğim gibi aracın ayırd edici özellikleri girilerek yazılmamışsa ispat yükü sizde değil.

7 gün içerisinde yani 23 Mart tarihine kadar postaya verilmemişse de savunma hakkı kısıtlanmış sayıldığından mahkemeler yine iptal kararı veriyorlar.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...