İçeriğe Yönlendir

Otoparktan Çıkarmadığım Arabamla Ceza Yemişim

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Bugün itiraz dilekçesi verdim. 2-3 ay sürer dediler. Karar, cep telefonuma sms ile gelecekmiş.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

İtiraz dilekçenize süresi içersinde postaya verilmemesi yüzünden savunma hakkınızın kısıtlandığını;

ceza tutanağında aracın ayırd edici, marka, cins, renk vs özelliklerinin bulunmadığını da eklemişsinizdir umarım.

Yoksa bu hususlarda ek dilekçe verin.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Yaklaşık 15 gün önce telefonuma mesaj geldi. Bende adliyeye gidip karar raporunu aldım.

Sonuç: Fahri trafik müfettişinin tutanağında araç tipinin "kamyonet" yazması ve araç renginin belirtilmemesi nedeni ile itirazım haklı bulunarak ceza iptal edildi. Ödemiş olduğum tutarı, vergi dairesine dilekçe ile başvurup 2013 mtv'ye mahsup ettireceğim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Cezalar iki katına geldiğinde duruyor mu yoksa her ay %5 zamlanıyor mu acaba ? 2006 yılında denizlide radara girmiştim. Makbuzu kaybettim. Ankaraya vergi dairesine gittim ceza görünmüyor. Üzerine 3 araç değiştirdim hala görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bugün itiraz dilekçesi verdim. 2-3 ay sürer dediler. Karar, cep telefonuma sms ile gelecekmiş.

Yaklaşık 15 gün önce telefonuma mesaj geldi. Bende adliyeye gidip karar raporunu aldım.

Sonuç: Fahri trafik müfettişinin tutanağında araç tipinin "kamyonet" yazması ve araç renginin belirtilmemesi nedeni ile itirazım haklı bulunarak ceza iptal edildi. Ödemiş olduğum tutarı, vergi dairesine dilekçe ile başvurup 2013 mtv'ye mahsup ettireceğim.

Abi masraf vermiş miydin?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Abi masraf vermiş miydin?

60kr. dosya ücreti haricinde masraf ödemedim.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Evren bey dvanın lehinize sonuçlanmasına sevindim iyi ki itiraz dilekçesi vermişsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...