İçeriğe Yönlendir

Benzin Ile Buraya Kadarmış

Özhan Özkahveci

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

LPG'ye yağ koyduklarını varsaysanız bile bu yağ nasıl enjektöre gider ki tanktan? Sıvı püskürtme (LPDI) olmadığı sürece? Benim kafam almadı.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dibine kadar bittiğinde gitmez mi? Çalkalanma da var. Bir keresinde evde tüp biterken tüpü sıcak suyla ısıtıp çalkaladım duşu tamamladım ama şofbenin memesi tıkandı yağdan. Tüpteki bütün yağ şofbene ulaşmış.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Dibine kadar bittiğinde gitmez mi? Çalkalanma da var. Bir keresinde evde tüp biterken tüpü sıcak suyla ısıtıp çalkaladım duşu tamamladım ama şofbenin memesi tıkandı yağdan. Tüpteki bütün yağ şofbene ulaşmış.

aynen böyle..tıkanma yapıyor.Araçta da durum farklı değil..Filtreler ne hale geliyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

4d5ny.jpg

1- Delme işlemi esnasında silindirlere çapak gitme riski ortadan kalkıyor.

2- Benzinle aynı yerden gaz püskürtüldüğü için yakıt tasarrufu ve performans artışı sağlanıyor.

3- Emme manifoldu delinmediği için aracın orijinalliği bozulmuyor.

4- Montaj süresi kısalıyor.

Bu yazılan şeyler olumlu yönleri olarak görülebilir ancak kazın ayağı bence öyle değil..Ustanız elbette birşey olmayacak diyecektir.Ancak lpg ile benzin aynı bölgeyi kullandığı için ilerleyen zamanlarda o bölgede LPG tıkanıklık yapabilecektir.Çünkü katkılı lpg ler içinde fazla yağ bulundurdukları için bazı yerleri tıkayabiliyor.Hiç yoktan size önerim katkısız LPG kullanmanız yönünde olacaktır.Fotoğrafı inceleyin açıklamaları okuyun ve kendiniz karar verin.LPG ve Benzinin aynı bölgeden yanma odasına gitmesi ne kadar sağlıklı?Ayrıca benzin enjektörleri manifolttan konum olarak 3-5 cm yukarı kayıyor sizce bu ne kadar doğru?

ben 2 ay önce brc yi taktırırken 2A firması bana pipolu sistemin focuslara uygun olmadığını söylemişti.burda yazılan 3-5 cm belki tam doğru rakam değildir (bana çok fazla gibi geldi) ama neticede enjektörler yükseliyor,püskürtme basıncı-belki açısı değişiyor.bana çok güzel uzun uzun açıklamışlardı.püskürtülen yakıtın hangi hızda hangi açıyla nereye çarpması gerektiği belli.

neticede bana tavsiye etmediler daha ötesi,olmaz dediler yaptırmadım pipolu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ben 2 ay önce brc yi taktırırken 2A firması bana pipolu sistemin focuslara uygun olmadığını söylemişti.burda yazılan 3-5 cm belki tam doğru rakam değildir (bana çok fazla gibi geldi) ama neticede enjektörler yükseliyor,püskürtme basıncı-belki açısı değişiyor.bana çok güzel uzun uzun açıklamışlardı.püskürtülen yakıtın hangi hızda hangi açıyla nereye çarpması gerektiği belli.

3-5 santimi ben kendim söylüyorum.Neticede konumu değişiyor 1 cm olsa bile..benzin farklı açıdan püskürtülüyor.Bence çok faydalı bir sistem değil..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

3-5 santimi ben kendim söylüyorum.Neticede konumu değişiyor 1 cm olsa bile..benzin farklı açıdan püskürtülüyor.Bence çok faydalı bir sistem değil..

evet size katılıyorum,ben de yanlış anlaşılma olmasın,bu uzaklık örnektir demek istemiştim :yes:

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci

Hayırlı olsun,güle güle kullanın,40 lt tank varmıymış simitte :unsure2: gaz 10 kuruş ucuzlamıştı buda cabası :D 2,39

Sağolun ayağım uğurlu geldi :D

Aramıza hoşgeldiniz :flowers:

Sağolun hoşbulduk :bye:

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci

Benim anlamadığım bu nasıl bir çelişkidir ki benim takdırdığım serviste 2A firmasının direk bayisi birinin dediği diğerini tutmuyor. Peki biz kime inanacağız :sanssiz:

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci

Katkılı olanlar zaten belli oluyor.Daha çok şu kadar km fazla gidersiniz diye pazarlananlar katkılı.Bildiğim aygaz ve yan markaları katkılı..Shell,bp,total,petrol ofiisi falan katkısız..Ben shell kullanıyordum :)

Kullanıyordum derken aracınız benzinli galiba.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

aracı alırken lpg montajını yapan ustaylada görüştüm,katkılı gaz alma zarar verir dedi,en ucuz gaz nerede varsa oradan al dedi,bende öyle yapıyorum :f1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kullanıyordum derken aracınız benzinli galiba.

yok aracımı 2 gün önce sattım :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Katkılı olmayanlar Mustafa hocam. :crazy:

İçtiğinden ben de istiyorum Sayın Moderatörüm. :p

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Daire başkanları acayip birşey.

İlk uyarını vereceksin diye korkmadım değil hani.

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci

yok aracımı 2 gün önce sattım :)

Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci
(düzenlendi)

Ayhan bey siz bu bilgiyi hangi bayiden aldınız acaba? Yaptığım ufak çaplı bir araştırmada 2A firmasının isim yapmış bayileri içerisinde bu sistemi kötüleyeni görmedim. Ayrıca forum üyelerinden bu sistemi kullanıpta sorun yaşayan veya memnun kalmayanı da görmedim.

tarihinde Özhan Özkahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Ayhan bey siz bu bilgiyi hangi bayiden aldınız acaba? Yaptığım ufak çaplı bir araştırmada 2A firmasının isim yapmış bayileri içerisinde bu sistemi kötüleyeni görmedim. Ayrıca forum üyelerinden bu sistemi kullanıpta sorun yaşayan veya memnun kalmayanı da görmedim.

gerçi Ayhan ın adını yazmışsınız ama benden alıntılamışsınız sorun yok.bilgiyi istanbul brc bayisi 2A bostancı otogazdan aldım fakat bilgi olarak aldım.herhangi kötüleme yok.sistemi kötülemediler.senin arabana (focus 2,5) pipolu uygun değil dediler.dediğim bayii araştırırsanız en kalitelilerinden biri olduğunu görürsünüz.kendi sitesinde de gürkan beyin pek çok tv kanalına verdiği röportajlar da var.yani bu işin uzmanı bu adam diyerek lpg ile ilgili konularda gürkan beye gidip fikir-röportaj alıyorlar.

verimli olur-olmaz ben bilemem.bana "senin arabana olmaz" dedi yapmadı.

26026947.jpg

Uploaded with ImageShack.us

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci
(düzenlendi)

gerçi Ayhan ın adını yazmışsınız ama benden alıntılamışsınız sorun yok.bilgiyi istanbul brc bayisi 2A bostancı otogazdan aldım fakat bilgi olarak aldım.herhangi kötüleme yok.sistemi kötülemediler.senin arabana (focus 2,5) pipolu uygun değil dediler.dediğim bayii araştırırsanız en kalitelilerinden biri olduğunu görürsünüz.kendi sitesinde de gürkan beyin pek çok tv kanalına verdiği röportajlar da var.yani bu işin uzmanı bu adam diyerek lpg ile ilgili konularda gürkan beye gidip fikir-röportaj alıyorlar.

verimli olur-olmaz ben bilemem.bana "senin arabana olmaz" dedi yapmadı.

Kusura bakmayın uykusuzlıktan benim hatlar karışmış :).Keşke sizin aracınıza neden olmazı sorsaydınız hem biz müşteriler hemde 2A firmasının diğer bayileride bundan faydalanırdık .Mesela başka yerlerde aramaya gerek yok bu form sitesi içerisinde aksini söyleyenler çoğunlukta. Biz kimi inanacağız size o billgiyi verenemi yoksa aksini iddia edip bizim araçlara montaj yapanlaramı enteresan bir durum :unsure2:

Edit. İmla hatası

tarihinde Özhan Özkahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...