İçeriğe Yönlendir

Donanıma Gereksiz Para Mı Veriliyor?

Turkay Enez

Recommended Posts

Serkan Önder

renault

Hangi araç bu, hem 65 hem de 102 bg versiyonu olan?

Yorum bağlantısı

Alırsam paraya kıyar her zaman en dolusunu alırım. ;)

Amacım yok gözüm doysun. :D

Kullanmasamda en dolusunu isterim.Tam türk aklı olmuşken iyisi olsun.

Sanırım Reno reklamıydı İstiyorum alıyorum gibi sözü vardı onun hesabı olmuş. :D :D

Donanaım her zaman iyidir bir gün muhakkak işe yarar.96 Mondimdeki donanım 2007 model hatta 2010 model araçaların çogunda yoktu bu güven,araç sevgisi,kullanım rahatlıgı gibi moralmen etki oluşturuyordu.Hafife alınacak bir his değildi yani.Aradaki 4 veya 5 bin tl fark eger bütceniz müsait ise deger.Değilse forumumuzdaki bir çok arkadaş gibi elinizden geldiği kadar o donanıma öyle yada böyle ulaşırsınız bunun tadıda gerçekten tattır.Öğretmenim sizin güzel çalışmalarınız gibi yani. :good1:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Kangoo nun ne 65 lik ne de 102 lik verisyonu yok renonun sitesinde...

Yoksa siz farklı zamanların araçlarını mı karşılaştırıyorsunuz ya da ben yaşlandım artık göremiyorum?

Kangoo Trekka

renault

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

imkan varsa donanımlı olması mantıklı...

zamanı gelip satılacağı zaman da ona göre fiyat biçiliyor... donanıma gereksiz para verildiği düşüncesinde değilim...

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bence gereksiz değil. Belki tercihler tartışılabilir.

Aynı paraya ESP almak dururken açılır tavanı tercih etmek ne kadar doğrudur gibi mesela.

Ukrayna'dan kaçan focusları gördük. Arabada kara jant var, arka camlar elektrikli değil, ama hız sabitleyici, sensörler vs. bir sürü donanım var.

Donanım gereksiz değil ama, ya biz donanım seçmeyi bilmiyoruz ya da birileri bizimle fena halde dalga geçiyor.

Birazda işin havasına mı kaçıyoruz ne. Ayrıca firmalar derslerine iyi çalışmışlar. Göz boyama babından aksesuara çok para veriyoruz sanki. bunun yanında iyi motor istiyorsanız mecburen donanımı fazla araç alma zorunluluğunuz var gibi. Ecobost ford almak gibi..

Otomobiller oyuncağımızdır..

Ne kadar çok oyuncağımız olursa o kadar çok mutlu oluruz, çünkü hep içimizde bir büyümeyen bir çocuk vardır..

Oyuncağımızda çocukluğumuzdan kalma uzay mekiği tasarımlarındaki gibi dijital, ışıklı şeyler arıyoruz belki de. Aksesuar merakı da oradan mı geliyor ne?

Her halukarda güvenlik ve motor ile ilgili üst tercihler yapılmalı. Ama daha büyük jant, bazıları için soonrof veya olmasa aklımıza bile gelmeyecek özellikleri bulunması da elzem değil.Nihayetinde zevkler ve renkler tartışılmaz. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Tamamen bütçe meselesi bence. Ben collection düşünürken bayinin elinde sadece bir adet titatnium olduğu için ve collection için en az 20 gün beklemem gerektiği için titanium aldım. Ancak aldıktan sonra konfor özellikleri için iyiki de titanium olmuş dedim. O yüzden benim tercihim bundan sonra hep donanımdan yana olacaktır.O yüzden donanım için verilen fazla paraya acımıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İlk mesajdaki iki araba arasındaki fiyat kıyası sadece donanım için değil. 6 liralık farkın 3 ü motor için 3 ü donanım için.

En basitinden 3 bin lira para harcayıp orjinal ekipmanı sıfır olarak trend arabayı titanyum yapamazsınız.

Zevk meselesidir kimisi sadece a noktasından b noktasına gitmek için alır kimisi a noktasından b noktasına giderken bazı konfor ve zevkleriyle gitmek istediği için alır.

Ford alacaksam paramın yettiği en üst donanımı alırım.

Ve YSB demiş, kadife döşemenin gözünü seveyim. Ford Ghia işini bıraktı gözümden düştü. Ne ahşap detaylar ne kadife koltuklar teh teh nerde o eski fordlar :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Connecti aldığımızda baz fiyatı 33,000 TL idi..

Biz ikiz paket diye geçen full donanımlısını aldık.. Krem rengi direksiyon, park sensörleri, karartılmış cam ve 6'lı cd changer vardı bu pakette ve biz aracı 36,000 TL'ye aldık..Pişmanmıyım asla.. Polis gelip camda film var diye ceza kesmeye kalkıyor camdaki "V" işareti ile otosanın belgesini gösteriyorum mesumane bir tavırla yolluyor beni :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kangoo nun ne 65 lik ne de 102 lik verisyonu yok renonun sitesinde...

Yoksa siz farklı zamanların araçlarını mı karşılaştırıyorsunuz ya da ben yaşlandım artık göremiyorum?

Trekka siparişle gelir ve mevcut kasanın bir önceki serisidir. Renonun ticaride zirve olduğu araçlardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şu husu da var, ötvninkdvsi ile, alınan opsiyonların rakamında bu yük de var, 5000TL lik opsiyonun asıl rakamı 2500TL oluyor bu durumda!

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Otomobil a noktasından b noktasına götüren bir araçtır. Trend de Titanyum da aynı işi görüyor.

Zevkine düşkün insanlar, bedelini ödeyerek keyfini sürer.

Satıcılar da aldıkları fazla paranın keyfini sürer...

Donanıma para vermiş oluyoruz işte...

İlk mesajdaki iki araba arasındaki fiyat kıyası sadece donanım için değil. 6 liralık farkın 3 ü motor için 3 ü donanım için.

En basitinden 3 bin lira para harcayıp orjinal ekipmanı sıfır olarak trend arabayı titanyum yapamazsınız.

Zevk meselesidir kimisi sadece a noktasından b noktasına gitmek için alır kimisi a noktasından b noktasına giderken bazı konfor ve zevkleriyle gitmek istediği için alır.

Ford alacaksam paramın yettiği en üst donanımı alırım.

Ve YSB demiş, kadife döşemenin gözünü seveyim. Ford Ghia işini bıraktı gözümden düştü. Ne ahşap detaylar ne kadife koltuklar teh teh nerde o eski fordlar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Donanıma veriyoruz tabi parayı.

Mesel a noktasından b noktasına gitmekse 20 bin liraya dacia alalım, o da götürür.

o kadar para vermeye gerek yok. A noktasında B noktasına gitmek için alanlar zaten şahin alıyor. zevkine biraz düşkün olan doğan slx alıyor. zevkin dibine vuranlar slx e modifiye yapıyor :D

docc3vz5rs8.jpg

28017936.jpg

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim için

1- CC şart ben il dışında araç kullanıyorum ve bu süre zarfında CC çok büyük kolaylık.

2- Dijital klima dereceyi ayarla Autoya al kendi içerideki sıcaklığı ayarlasın.

(manuel klima ve CC kontrol yok diye mondeo trend hiç bakmadım)

3-MP3 çalar uzun yolda cd değiştirmekten sıkılıyorsun (şu anda TRT açıyorum yetir çünkü bende yok)

4-Yan perde kesinlikle olmalı. Arkada eşim çocuğum var uzun yolda güneş rahatsız ediyor.

5-Ön cam rezistansı. Ben 2 dakikada camı çözerken arkadaşlarım sabah soğukta buz temizlediler(olmasada sorum olmaz)

6-Elektrikli ayna.

Bunlar büyük avantaj.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bence kim olursa olsun sonuçta araçalarımızı öncelikle zevkimiz sonrasındada yatırım amaçlı alıyoruz. Yeri geldiğinde satmaya kalkıştığımızda donanımlı olan daha bir rağbet görüyor ki bu kaçınılmaz bir gerçek. ( Yorumlarda bir arkadaşımız yazmıştı '' gelen hemen GHİA'mı diye '' soruyor.... ) Sonuç olarak bazı donanımlar hariç diğerleri gereksiz gibi ve bu sıralamada kişiye göre değişiyor, imkan varsa en donanımlısını almak daha mantıklıdır diye düşünüyorum ve fikirlere saygı duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Ghia mı diye soranların bir çoğu ghiada bulunan donanımları sayamıyordur.

Benim için özellik olarak hız sabitleyici, klima, abs, perde ve hava yastığı olsun yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bir noktayı kaçırmayalım.

Bisiklet de a noktasından b noktasına götürür.

Dacia nın 1.5 dizel baz versiyonu ile 1,5 dizel en full unü karşılaştırabiliriz.

5 yıldızlı focusla karşılaştırma, elme armut hesabına girer...

Mercedesi var, Ferrarisi var...

Donanıma veriyoruz tabi parayı.

Mesel a noktasından b noktasına gitmekse 20 bin liraya dacia alalım, o da götürür.

Aynen öyle, aynı kasa şahinle doğan karşılaştırılabilir. 100 le biyere çarptığında ikisiylede sonuç aynı olur. Ön camların otomatik olması hiç bir avantaj sağlamaz...

İkisiyle de klima olmadığı için yazın sıcakta yolculuk ıstırap olur. Koltukları kadife olunca sıcaktan kurtulmak mümkün olmuyor... Ya da metalik boya olunca cebimizden daha fazla para çıkması dışında bir avantajı olmuyor... Ama tabii zevkimiz, cebimizdeki para kadar... :p

o kadar para vermeye gerek yok. A noktasında B noktasına gitmek için alanlar zaten şahin alıyor. zevkine biraz düşkün olan doğan slx alıyor. zevkin dibine vuranlar slx e modifiye yapıyor :D

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Bence gereksiz değil. Belki tercihler tartışılabilir.

Aynı paraya ESP almak dururken açılır tavanı tercih etmek ne kadar doğrudur gibi mesela.

Ukrayna'dan kaçan focusları gördük. Arabada kara jant var, arka camlar elektrikli değil, ama hız sabitleyici, sensörler vs. bir sürü donanım var.

Donanım gereksiz değil ama, ya biz donanım seçmeyi bilmiyoruz ya da birileri bizimle fena halde dalga geçiyor.

Ford bana 2-3 ayda güvenlik paketli Fiesta bulamadı. Dediğiniz gibi bilmem ne kırmızıya 1300 küsur fark istiyor elinde var, 1500 liralık güvenlik paketli gelmiyordu birtürlü. Kızdım gittim Fiata oda 3 ay sonraya gelir belki dedi. Geçerken Hondaya uğradım, baz donanımda diğerlerinin parayla satmadığı güvenlik donanımını (vsa,bir sürü yastık, anti patinaj) veriyordu. Elektrikli ısıtmalı/katlanır yan ayna, dijital klima, mp3 lü müzik sistemi gibi konfor donanımlarıda cabası idi. Baz donanımın düz viteslisini aldım. Bazen biraz daha krediyi arttırıp full alsaydım demiyor değilim ama bana yetiyor.

Honda önce güvenlik diyip güvenlik araçlarını baz modele standart koyarken, diğerleri bilmem ne rengi gibi şeylerle göz boyuyorlardı maalesef.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

ESP'siz araba almak isetmem. Aynı şekilde tüm güvenlik donanımları.

CC sonradan kolayca eklenmiyorsa olsun isterim.

Koltuğum basma kumaş değil kadife olsun isterim. Bu konuda titanium focus'a gıcığım mesela, döşemeleri hiç kalite hissi vermiyor. (2.5 kasa)

Far sensörü olmasa da olur, yağmur sensörü eh işte, parayla olsa taktırmam ama, zaten sileceği kendim ayarlıyorum.

vs.

Kel araba sevmiyorum. Ama örneğin B6 kasa passat'ın son çıkan trendline'ları gayet doluydu. Niye alınmasın?

Tamamen önceliklere ve maddi duruma bağlı. İmkanım oldukça en dolu modelini alırım.

Bunu başka şekilde ifade edemez miydin? Tanrım, neden hep kellerle uğraşırlar bu saçlı kesim? :tease3:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bütçemi zorlarım, fazla borçlanırım, krediyi fazla çekerim en donanımlısını alırım...

zevkin veresiyesi olmaz :p fazla kredi çekmek ödeme gücü varsa olabilir. ama bazısı var full araba alıyor kredi ile sonra kredi ödüyorum diyip arabaya binmiyor :) o da bana bi değişik geliyor mesela :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Bütçemi zorlarım, fazla borçlanırım, krediyi fazla çekerim en donanımlısını alırım...

Al benden de o kadar. ;) Koltuğa oturdum mu ayrıcalık isterim :) Oldum olası boş arabaya ayar oluyorum. :)

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Olabildiğince en dolusunu almak lazım.Sonuçta araçlar biraz da keyif olayı en azından benim için.Herkesin tercihleri ve öncelikleri vardır tabiki.En güzeli en dolusu ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...