İçeriğe Yönlendir

Fiesta S Downpipe Ve Egzoz

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Islemi gecen hafta yaptik hatta bir video da arabam konusuna koydum ama sonra dusundum benim gibi bu isi yapmadan once arastiracak olan kisiler bir baslik altinda gorsun ne yapildigini diye forumda bir kaynak olsun diye konu actim.. :)

Anladım, bu gibi işlemler tabi, konu içinde kaybolmamalı.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Uygunmuş.Ses olayında sondaki kısım önemli mi egzoz uçları yoksa onlar sadece görüntümü acaba tam anlayamıyorum da.Ben şöyle afiili bir çift çıkış olsun istiyorum ama iki ayrı köşede :blush:

Uc sadece goruntu :) biz son susturucuyu degistirerek aldik bu sesi. Bu ucrete downpipe montajida dahil bu arada

Anladım, bu gibi işlemler tabi, konu içinde kaybolmamalı.

Bu yuzden konu actim arsivde kalsin diye

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Uc sadece goruntu :) biz son susturucuyu degistirerek aldik bu sesi. Bu ucrete downpipe montajida dahil bu arada

Bu yuzden konu actim arsivde kalsin diye

Oldukça iyi fiyat gerçekten.Ben burda egzozcuya gitmeye korkuyorum valla.Hem fiyat hemde işçilik açısından.Vardır illaki işini iyi yapanlar ama bulmak dert.Ben benzinlide daha rahat ses alabilmem lazım sanırım

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benzinlide daha kolay alirsin abi.

Gittigimiz usta Suha, Can, Ilteber ve Lokman abinin arabasini yapan kisi. Iscilik hassas ve guzel.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bakalım bütün işleri ya İstanbul'a bırakacağım yada burda bulablirsem sağlam biryer burda yaptıracağım.Zamanla zaten

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hayırlı olsun kardeş. Bir gün egzoz seslerini karşılaştırlım :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Karşılaştıralımda seninkinin sesi bunu döver bende az ses var :) Ama yazılımdan sonra arabaları bir karşılaştıralım bakalım kilo farkı belli mi?

Ben de katalizör kazanı duruyor o yüzden sorun olmaz da susturucu takılı değil. Eskisi duruyor ama, istediğin zaman sesi açıp istediğin zaman bir vida ile kapatabildiğimiz susturucular varmış onlardan taktırsak sorun yaşar mıyız?

Bir yerlerde okumuştum, susturucu tüv'den onaylı olmalı filan diye...

Muayeneden geçmeme kısmı katalizorü gözüyle görmediğinden değil Erhan, egzoz muayenesi sırasında yapılan ölçümden dolayı.. Son susturucuda önemli tabiki.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Benzinlide de seninkini ben tek geçerim :nazar:

Rs den sonra ama :p

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İyide katalizör benim arabada örneğin çok içerde gözle görünmüyor bile nasıl anlayacaklar şuan benim iptal ettiğimi emisyon dışında.

:D

Güzel olmuş Sami.. :) Güle güle kullan..

Ama dizelde Süha ile Doğukanın araç sesini tek geçerim.. :)

Zaten egzoz yapma fikri Süha abinin arabasını gördükten sonra geldi.. İlk onun gibi söktük sonu ama bana sanki fazla geldi sona ufak birşey taktık.. Yoksa Süha abinin ses çok güzel bence :)

Yorum bağlantısı
Furkan Gürdeniz

Downpipe katalizor iptali kisaca :)

Ama bende ayni borudan bir tane daha var ortasinda katalizor yerine ayni boy duz boru var oyuzden kat iptali yazmadim..

Ses evet oyle bangir bangir bagiran birsey olmadi..

kat iptalini bende yaptırmayı düşündüm ancak bana arabanın düşük devirlerde ölü kalacağını söylediler .yanı araç yürümüyormuş çekişten düşüyormuş performans ta bi düşüş veya yükseliş fark ettiniz yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

hayırlı olsun güzel olmuşş gerçi benim filtreli halim güzeldi bundan :tongue::nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

kat iptalini bende yaptırmayı düşündüm ancak bana arabanın düşük devirlerde ölü kalacağını söylediler .yanı araç yürümüyormuş çekişten düşüyormuş performans ta bi düşüş veya yükseliş fark ettiniz yardımcı olursanız sevinirim

Yok oyle bir dusus yakit artar dediler oda yok suan icin. Ust devirlerde biraz daha rahat araba.. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Fena değil ama dizel :tongue:

Birtane video çektim 0-100 ama telefonu ters tutmuşum :( nasıl düzeltirim videoyu bilen var mı ?

Windows Movie Maker

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun, dizel için gayet güzel bir ses olmuş.

Şu ana kadar duyduğum en güzel dizel egzoz seninki :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Karadağ

Simdi benim aracimdada son susturucu var katalizor yuzunden ses ust devirlerde toklugunu kaybediyor. Katalozoru iptal edebilecek bir babayigit daha cikmadi cunku dpf ile kat ustuste:) ecudan silmek mumkun degil.. Kaldi ki iptal ettim tuv turk te muayenede anlamalari imkansiz cunku alt tarafi kapali aracin gormesi icin sokmesi lazim. Egzoz pulunu disaridan aldim mi sorun yok hele bi iptal etsek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hayırlı Olsun Sami..

Sarıyer-Beşiktaş hat Ruhsatıda aldın mı :D :D Bune lenn :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Gürdeniz

bence güzel hayırlı olsun =) hatta suan yapmaya karar verdim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

Hepimiz samimiyetden yaziyoruz boyle seyleri onu anliyorum ama arkadas dizele egzoz anca boyle oluyor yapcak birsey yok dogasi geregi girildiyor zaten:-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Süha abinin otomobil'i gibi olacaksa tamam :)

Sami biraz daha tok dimi Süha abininki?

Yorum bağlantısı
Furkan Gürdeniz

Süha abinin otomobil'i gibi olacaksa tamam :)

Sami biraz daha tok dimi Süha abininki?

bende onu merak ediyorum acaba yazılım gercekten sesi toklaştırıyormu yoksa focuslara özgü bi sesmi ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yazilim sesi degistiriyor kesinlikle. Cunku arabanin avans vurmasi yakit hava karisimi normal motora gore degisiyor.. Suha abide suan egzoz yok ama tatli bir sesi gene var Izmir'e giderken oyleydi..

Ayrica Suha abide 4 cikis var bence buda bi yanki yaratiyor sesi arttiriyor,

Orcun evet ses biraz daha tok.. Bu videoda cok kotu cikmis benim egzoz sesi.. Bazi devirlerde kukruyorr resmen..

Simdi benim aracimdada son susturucu var katalizor yuzunden ses ust devirlerde toklugunu kaybediyor. Katalozoru iptal edebilecek bir babayigit daha cikmadi cunku dpf ile kat ustuste:) ecudan silmek mumkun degil.. Kaldi ki iptal ettim tuv turk te muayenede anlamalari imkansiz cunku alt tarafi kapali aracin gormesi icin sokmesi lazim. Egzoz pulunu disaridan aldim mi sorun yok hele bi iptal etsek..

Sesi bir duysak ya cok merak ediyorum..

Suha abinin egzoz sesinden kucuk bir parca..

bence güzel hayırlı olsun =) hatta suan yapmaya karar verdim :D

Guzel guzel hatta videodakinden daha guzel.. Tam gazlarken ses homurtuyarak artiyor normal devirlerde cok kuvvetli degil gazlarken patara catara :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...