İçeriğe Yönlendir

5-30 Mu 10-40 Mı Yağ Kullanıyım

Guest Emre Yıldırım

Recommended Posts

Guest Emre Yıldırım

Ford focus 2001 model aracım.Araç bende 2.5 senedir var.önce 5-30 fmy kullandım.daha sonra 5-30 mobil tam sentetik kullandım.Araçta yaklaşık 2 litre eksiltme oldu.Sonra bakım zamanı geldi.sanayide usta dedi bu araçlara 10-40 yağ kullanmalısın yoksa kaçırır dedi.bir kaç ustaya daha sordum aynı şeyleri söyleyince mobil 10-40 koyduk.şimdi bakım zamanı geldi.ama aracım yine yaklaşık 1.75 ltr falan eksiltti.Şimdi servise soruyorum kesinlikle 5-30 diyor.Sanayiye gidiyorum kesinlikle 10-40 diyor.tamam 5-30 koyduracam ama bu seferde biraz fazla eksilktme oluyor.sizce ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

5/30 mobil 3000 koydurun.Eksiltme olunca da tamamlayın.10/40 pek tavsiye edilmez.Orjinal yağı 5/30 dur.Ancak 5/30 bulunamadığı zamanlarda 10/40 konulabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Emre Yıldırım

fmy de ne kadar eksiltiyord?

fmy de ne kadar eksiltiyord?

oda yaklaşık 2 ltr eksiltiyordu.

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

kompresyon testi yaptırın.Farklı yağ markaları eksiltmeye neden olabilir.Eksilten araçlara mobil 10w 60 öneriliyor.

Yorum bağlantısı
Guest Emre Yıldırım

5/30 mobil 3000 koydurun.Eksiltme olunca da tamamlayın.10/40 pek tavsiye edilmez.Orjinal yağı 5/30 dur.Ancak 5/30 bulunamadığı zamanlarda 10/40 konulabilir.

Ayhan bey servis 5-30 mobil kullanıyorumuş.acaba mobil 3000 mi yoksa başka bir şey mi kullanıyor.ben eksildikçe üstüne mobil 5-30 koyacam bu yüzden sordum.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fmy basit yağdır, siz mobil 5/30 a devam edin, eksildikçe ekleyin, artık gittiği yere kadar, sonrası malum zaten.

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Araç aynı marka yağa alışana kadar en 2 değişim yapılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Guest Emre Yıldırım

kompresyon testi yaptırın.Farklı yağ markaları eksiltmeye neden olabilir.Eksilten araçlara mobil 10w 60 öneriliyor.

10-60 mı.peki servis bunu koyuyor mu.bu yağın arabaya zararı olu mu.sonuçta 5-30 a göre kalın değilmi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

10 bin km de 0.75-1 lt kadar ki eksilme normal karşılanabilir.Siz düzenli şekilde kontrol edin.Eğer bahsettiğiniz gibi 2lt ve üzerinde eksilme oluyorsa,herhangi bir yerde de kaçak tespiti yapılamıyorsa bence motorun elden geçme vakti gelmiş demektir.

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Aynı soruyu ben de 2006 mondeo 2.0 benzin & lpg için sorabilir miyim?

10-40 var şu an, 5-30 ile değiştirmeli miyim? 7000 km'de 1 lt kadar eksilmişti.

Yorum bağlantısı

148 k daki motora 10-40 yağ koymuştum. 6500 km yaptım göz ile baktığımda eksilme yok. Geçen hafta Balıkesir de bir ustaya sordum. orjinali 5-30 diyor ama ben bulamadım ve 10-40 castrol magnatec doldurdum dedim. Şu anki km sini sordu ve dediği şu -

bu km deki motora 5-30 konur konmasına ama eksiltme yapabilir. Çünkü fb nin önerdiği yağ ilk üretimdeki boşluklara göre. Şu anki oluşması muhtemel boşluklardan dolayı 10-40 yağ daha iyi yağlama yapacaktır. En azından eksilme yapmayacaktır.

Dedi yüreğime su serpti.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

En son hangi marka ve kalınlığı kullandıysanız yine onu kullanın. Yağ markası ve kalınlığını değiştirdiğinizde mutlaka eksiltme yapar.

Yorum bağlantısı
Enez Güner

Mobiilin yağ eksilten araçlar için özel ürettiği yağ var 10-60 katkkılı bence ondan kullanın ben kullanmıştım motor yapıldıktan sonra gayet başarılı bir yağ ve çok fazla bi eksiltme yok opel vectranın sıfırı bi aralar 5.000km de 1 litre eksiltiyordu :)

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Kenan Demir

Ford focus 2003 Mk1 aracıma 5 30  mobil kullaniyordum.Eksiltme yapıyor.210 bin km de.10 40 a geçmeli miyim ?Kaç lt alıyor acaba.4 lt koyduruyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Arızayı tespit edip olması gereken yağ ile devam etmek en güzeli. Diğer türlü yapılan yağ değişiklikleri sadece arızayı örter ve ilerletir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...