İçeriğe Yönlendir

Popcornhour A-210 Ve Yamj (Hd Film Izleme Cihazı)

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

merhaba,

bir kaç yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum cihazla ilgili bilgi vermek istedim.

cihazın markası popcornhour. 3 modelini kullandım. a-110, a-200 ve hala a-210 modelini kullanmaktayım.

üçünden de çok memnundum, tamemen model yükseltmek için değiştirdim hep.

cihaz hd film ve/veya dizilerinizi yönetip, lcd veya led tv nizde izletmeye yarıyor kısaca.

bendeki cihazın fotoları :

24_1.jpg

24_3.jpg

24_5.jpg

cihazın içine 3,5" veye 2,5" disk takma şansınız var. veya ön ve arkadaki usb'den de harici disk bağlayabilirsiniz.

DSC_6105.jpg

ben her iki yöntemi de kullanıyorum, cihazın içinde 2tb'lik diskim var. hem özel videolarım hem de arşivimde tutmak istediğim filmler (yüzüklerin efendisi, matrix serileri gibi) bu diskte.

güncel filmleri de harici diskimde tutup, usb'den izliyorum.

şimdi gelelim cihazın bence en güzel özelliğine : yamj

bu program sayesinde de arşivinizdeki filmlerin listesini posterler, detay fotolar ve bir çok özelliği göre de listeleyebiliyorsunuz.

program arşivinizdeki filmleri tarayıp bir index dosyası oluşturuyor, bu index dosyasını tıkladığınızda ilk önce aşağıdaki menü geliyor.

93309024.jpg

bu menüden sadece filmler, sadece diziler, aksiyon filmleri veya tümü gibi seçenekler var.

ben filmler seçeneğini tıkladım örnek olarak

74577795.jpg

gelen akranda filmlerin posterleri, 720p mi 1080p mi oldukları, izleyip-izlemediğim bilgisi gibi bilgiler var. örnekte rio isimli filmi tıklıyorum :

47356875.jpg

ve böylece o filmle ilgili detay sayfasına ulaşmış oluyoruz. konusunu, imdb puanını, oyuncularını ve bir çok bilgiyi daha bu ekrandan görmek mümkün.

geriye sadece play tuşuna basıp izlemek kalıyor :)

bu arada kumandadan menü tuşuna basıp bir çok bilgiye göre filtreleme yapmak mümkün :

11161525.jpg

örnek bir dizi sayfası :

84064348.jpg

dizileri sezon sezon gruplayıp, detayında bölüm bölüm açıklama mevcut :)

Not: yeni nesil lcd ve led tvler zaten usb'den film oynatıyor diyebilirsiniz. hepimizde yok maalesef yeni nesil tv :)

lg ve samsung başarılı bu konularda.

lg'de dts sorunu var ve her ikisi de tüm formatları desteklemiyor (en azından popcornhour kadar)

ve tabi hiç biri yamjı desteklemiyor :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Güzel alettir.

Kuzenimde bir adet ilk versiyonu var. Fan montajı yaptık için ısındığı için sorun oluyordu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum.Bu tip cihazların artık eskisi kadar önemi kalmıyor sanırım.Çünkü LED,LCD tvler de zaten bir çok formatı açar destekler hale geldiler.İnternette iyice yayıldı.Smart tv ler falan..Yani şimdi bu cihazlara hala ihtiyacımız var mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu olmasa da bu tarz cihazlar bluray disklerin image'lerini okuyabiliyor. Bunu yapabilen TV yok. Varda ben bilmiyorum.

Tv tavsiyesi konusu nerede bu arada?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Güzel alettir.

Kuzenimde bir adet ilk versiyonu var. Fan montajı yaptık için ısındığı için sorun oluyordu.

evet ilk versiyonunda ısınma problemi vardı. şu an çok memnunum hem ısınmıyor hem çok sessiz.

Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum.Bu tip cihazların artık eskisi kadar önemi kalmıyor sanırım.Çünkü LED,LCD tvler de zaten bir çok formatı açar destekler hale geldiler.İnternette iyice yayıldı.Smart tv ler falan..Yani şimdi bu cihazlara hala ihtiyacımız var mı?

haklısınız, mesajda da yazdım artık bir çok tv usb'den film oynatabiliyor diye. ama hiçbiri sorunsuz değil şu an.

bir çok formatı destekliyor ama arada bir filmi oynatmasa sinir olurum ben :)

film izmekten keyif alıyorsanız benim gibi bence hala ihtiyaç var :)

ayda yılda bir izlerim, onda da uygun format bulurum, posterle işim olmaz diyorsanız gereksiz tabi :)

Bu olmasa da bu tarz cihazlar bluray disklerin image'lerini okuyabiliyor. Bunu yapabilen TV yok. Varda ben bilmiyorum.

Tv tavsiyesi konusu nerede bu arada?

bluray disk image'larını okuyor doğrudur. TV'ler okuyamaz.

TV tavsiyesi olarak LG nin 42" 3D led tv'sini aldı ofisten bir arkadaş. 7 adet gözlük hediyeli. 2bin TL

çok memnun

Bende Dark var yıllardır. Çok memnunum. Hem de ucuz. ;)

yamj var mı ? :)

sizi bilmem ama, ben film izlemek istediğimde, ne izlesem acaba diye açtığımda posterli ekranı görmek çok hoşuma gidiyor.

peşine ne tür izlemek istiyorsam filtreliyorum. yalnızsam aksiyon, eşimle birlikte isem romantik komedi :)

imdb puanına bakıyorum, hakkaten keyif alıyorum :)

Not: biraz pahalı bir keyif kabul ediyorum. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

5+1 Çıkışı nasıl sağlanıyor bu cihazla? Sterio çıkışı gözüküyor, birde digital çıkış var.5+1 sistemi bir türlü tv ye bağlayamadım.İlla bu tip birşey lazım.

üstteki fotolarda OPTIKAL yazan çıkışla, optik çıkış yani.

ya da direkt HDMI ile ses sistemine giriş yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

dts ses formatını çözebiliyormu.bende lg 5500 3d led tv var,bu cihazın yaptıklarının bir çoğunu yapıyor.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

dts ses formatını çözebiliyormu.bende lg 5500 3d led tv var,bu cihazın yaptıklarının bir çoğunu yapıyor.

dts sorunu yok,destekliyor. internetteki özellikleri :

Connectivity Bonjour,UPnP SSDP,UPnP AV,Windows Media Connect,Windows Media Player NSS,Samba,NFS Media Servers: myiHome, myiHomeLite, myiHomeMS (UPnP), MSP Portal Third-party Media Servers: WizD, SwissCenter, Llink Third-Party Jukebox: YAMJ, UMC, Oversight Third-party Apps: NMT Community Software Installer BitTorrent P2P, Usenet downloader NAS Access : SMB, NFS, FTP Web Services* Video : Revision 3, Videocast, CNET TV, Mediafly, Mevio, Bliptv, CBS Evening News, CNN Anderson Cooper 360 Daily, CNN The Larry King Podcast, NBC Today Show, The CNN Daily, CNN In Case You Missed It, NBC Nightly News, NBC Meet The Press, CBS Face the Nation, Podfinder UK, Motorz * Internet content services are subject to change without notice.

Audio : Jamendo, iPodcast, BBC Podcast, Indiefeed, CNN News, ABC News Photos : Flickr, Picasaweb, Pikeo, 23, Photobucket, SmugMug RSS feed : Yahoo! Weather, NMT Forum, Bloglines, Cinecast, MSNBC News, Traffice Condition, Yahoo! Traffic Alerts, Yahoo! News, Weather Bug Internet Radio : SHOUTCast™ Radio, Radiobox, Live365 Radio Supported Media File Formats Video containers: MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V),MPEG1/2 PS (M2P, MPG, DAT, VOB),MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS),AVI, ASF, WMV,Matroska (MKV),MOV (H.264), MP4, RMP4 Video Decoders: XVID SD/HD,MPEG-1,MPEG-2 MP@HL,MPEG-4.2 ASP@L5, 720p, 1-point GMC,MPEG-4.10 (H.264) : BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1,WMV9 : MP@HL,SMPTE 421M (VC-1) : MP@HL, AP@L3 Audio Containers: AAC, M4A,MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA),WAV,WMA,FLAC,OGG

Audio Decoders: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, WMA, WMA Pro,MPEG-1 Layer 1, 2, 3,MPEG-4 AAC-LC,MPEG-4 HE-AAC,MPEG-4 BSAC,LPCM,FLAC,Vorbis,TrueAudio,APE Audio Audio Pass-Through: DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA,Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD Other Formats: ISO, IFO navigation,AVCHD navigation,Simple BD navigation Photo Formats: JPEG, BMP, PNG, GIF Subtitle Formats: SRT, MicroDVD SUB, SSA, SUB/IDX DRM Cardea DRM (WMDRM-ND),Janus DRM (WMDRM-PD) Chipset Sigma Designs SMP8643, 667MHz CPU with floating point coprocessor. Memory 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash

Audio/Video Outputs HDMI, 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing and HDCP 1.2 content protection,Component Video,S-Video,Composite Video,Stereo Analog Audio,S/PDIF Optical and Coaxial Digital Audio Other Interface Power LED and Attention LED,1x USB 2.0 host at the front,1x USB 2.0 host at the back,1x USB 2.0 slave at the back,Internal mounting for 2.5" or 3.5" SATA HDD,Infra-Red Remote Control, Full power down, standby and power up by remote control,Service pin hole for TV Mode switching and shutting down without remote control. Network Ethernet 10/100/1000** Mbps ** Gigabit support depends on Switch/Router compatibility.

Power AC-DC adaptor,Input 100~240V AC, 50~60 Hz,Output 12V DC, 3A max,typical : 8 W (no additional device installed/attached),maximum : 36 W Dimension Width x Depth x Height : 265mm x 135mm x 45mm (10.4" x 5.31" x 1.77") Weight 1Kg (2.2 lbs) Package Content Popcorn Hour A-210 (HDD not included),IEC 60320 C13 power cord, 12V 3A AC-DC Adaptor, 1.5M length HDMI cable, USB cable,IR Remote Control with 2 "AAA" batteries,Screws for 2.5" / 3.5" HDD, Quick start guide,Installation Guide,There is 2 USB cables, one is a short cable for USB extension purpose, one is a USB slave cable, There is no last minute note ,Warranty Card Memory 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash

Yorum bağlantısı

Merak ettiğim bir konu var, şimdi bu cihazı aldık içindeki film dizi arşivi ile mi geliyor? Boş olarak geliyorsa, cihaza bunlar internetten download vs. şeklinde mi yükleniyor. Yoksa linux işletim sistemli internet üzerinden filmlerin sorunsuz izlendiği bir sistem midir? Tivi bu benzeri misal ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Merak ettiğim bir konu var, şimdi bu cihazı aldık içindeki film dizi arşivi ile mi geliyor? Boş olarak geliyorsa, cihaza bunlar internetten download vs. şeklinde mi yükleniyor. Yoksa linux işletim sistemli internet üzerinden filmlerin sorunsuz izlendiği bir sistem midir? Tivi bu benzeri misal ?

Cihaz sadece oynatıcı Burak. Filmleri kendin ediniyorsun, cihaza hard disk takılabiliyormuş, ister o harddisklere ister USB ile harici diske bağlantı yapıp sahip olduğun filmleri izleyebiliyorsun. İnternete bağlantı sadece resim afişleri, IMDB skorları için ihtiyaç sanırım. Belki altyazı için de işlevselliği vardır.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

cihaz disksiz geliyor. ister 3,5" ister 2,5" hd ile kullanabiliyorsunuz.

işletim sistemi linux olduğu için bir çok program yüklemek mümkün. bu programlarla film indirip, hatta indirme işi bittikten sonra otomatik olarak rardan çıkarmak gibi işlemler yapmak mümkün.

ben çok kullanmıyorum bu özelliklerini, şirkette 3-5 arkadaş ortak hesaplar aldık bazı sitelerden, oralardan indiriyoruz.

Cihaz sadece oynatıcı Burak. Filmleri kendin ediniyorsun, cihaza hard disk takılabiliyormuş, ister o harddisklere ister USB ile harici diske bağlantı yapıp sahip olduğun filmleri izleyebiliyorsun. İnternete bağlantı sadece resim afişleri, IMDB skorları için ihtiyaç sanırım. Belki altyazı için de işlevselliği vardır.

genelde evet, dediğiniz işlemler için internet kullanıyorum. ama yukarıda da yazdığım gibi bir çok program yüklemek mümkün.

hatta kendi apps marketi var : http://www.networkedmediatank.com/forumdisplay.php?fid=109

cihaz üzerinden de markete girip uygulama yükleyebiliyorsunuz. youtube, facebook gibi. hava durumu eklentisi de kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

genelde evet, dediğiniz işlemler için internet kullanıyorum. ama yukarıda da yazdığım gibi bir çok program yüklemek mümkün.

hatta kendi apps marketi var : http://www.networked...lay.php?fid=109

cihaz üzerinden de markete girip uygulama yükleyebiliyorsunuz. youtube, facebook gibi. hava durumu eklentisi de kullanışlı.

Şu android box'ların linux'lü olanı demek ki. Çok daha işlevsel olur o zaman.

Tanıtım ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Zaten evde linux tabanlı bir recevier kullandığımdan sıkıntı çıkmaz o zaman, premium account ve site işlemleri de varsa alıp denenebilir. Peki cihazın 1080p çözünürlüğü nasıl? Bir de en uygun nereden satın alınabilr ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Zafer, kullandım tecrübe ettim. Böyle birşey düşünüyorsam Popcorn en tepe noktası. Daha uygun istiyorsan WD'nin boxları var onlara bak.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Zaten evde linux tabanlı bir recevier kullandığımdan sıkıntı çıkmaz o zaman, premium account ve site işlemleri de varsa alıp denenebilir. Peki cihazın 1080p çözünürlüğü nasıl? Bir de en uygun nereden satın alınabilr ?

denediğim hiç bir 1080p filmde sorun yaşamadım. 20-25gb'lık filmlerim var. sorunsuz-takılmasız oynatabiliyor.

ben direkt sitesinden sipariş vermiştim, gümrüğe takılmadı. biraz şans işi tabi gümrük olayı.

Zafer, kullandım tecrübe ettim. Böyle birşey düşünüyorsam Popcorn en tepe noktası. Daha uygun istiyorsan WD'nin boxları var onlara bak.

aynı fikirdeyim, tepe noktası bu cihaz. daha uygun fiyatlı cihazlar aynı işi yapıyor görünse de aynı tadı vermiyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

denediğim hiç bir 1080p filmde sorun yaşamadım. 20-25gb'lık filmlerim var. sorunsuz-takılmasız oynatabiliyor.

ben direkt sitesinden sipariş vermiştim, gümrüğe takılmadı. biraz şans işi tabi gümrük olayı.

aynı fikirdeyim, tepe noktası bu cihaz. daha uygun fiyatlı cihazlar aynı işi yapıyor görünse de aynı tadı vermiyor.

Ben de şimdi sitesinden falan baktım fiyatlar epeyi yüksek. A-210 modeli 200 dolar. Gerçi stokta yok. 200 dolarlık ürünün gümrükte kesin takılır diye biliyorum ben. Siz ne kadara almıştınız?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

ben de 200 dolara almıştım. gümrük limitleri ne kadar oldu en son ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

http://www.aliexpres...holesalers.html

Bu tip bir cihazı tavsiye ederim..Daha uygun fiyatlı olarak yada kargo bedava olarakta bulunabiliyor.Sitede birçok çeşit var.Android olanlar popüler..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

75 EUR

ben alırken ne kadardı acaba ? farklı zamanlarda 4-5 adet getirttik şirketteki arkadaşlarla, hiç biri takılmadı.

http://www.aliexpres...holesalers.html

Bu tip bir cihazı tavsiye ederim..Daha uygun fiyatlı olarak yada kargo bedava olarakta bulunabiliyor.Sitede birçok çeşit var.Android olanlar popüler..

ben alırken android yoktu :) hem ısınamadım bi türlü androide :) ama eminim güzel cihazdır, teknoloji her gün katlanarak gelişiyor çünkü...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...