İçeriğe Yönlendir

Yurtdışından Telefona 100 Tl Ek Vergi :)

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Annem de yeni ümreden gelmişti, garibim almış oradan en ucuzundan bir telefon. Yarın yarından sonra pasaportla kayıt ettirmeye gidecektim :(

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Eskiden umreden imamında delik olup deliğin içinde resimler olan tesbihler gelirdi. Şimdi telefon geliyor. Düzeneme başladı mı ki?

Resmi gazete de yayınlanmadı.

Bu vergiden devletin çok fazla kazancı olmayacak kaç kişinin pasaportu var ve kayıt ettirebiliyor?

Bence biraz Patronları memnun etmek için yapılan bir ayarlama...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Pasaport sunanlar vergi vermeyecek mi? Anlamadım ben şimdi bu durumu. Siyah beyaz ekranlı en düşük modelinden bir nokia var. Atmaktansa nasıl olsa işimizi görüyor misali kayıt ettireceğim ben bu cihazı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bence hemen kaydettir. Ya da çakma IMEI numarası atmak gerekir, onu da yapıyorlar modele göre.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ne zaman uygulamaya gireceğine dair net bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Duyduğum kadarıyla Telefon Pasaport ile kayıt ettirilirken 100 + 5 TL olarak ödeme yapılacakmış.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

bi arkadaş Ipone sözü vermişti bunu da duyduysa artık hiç getirmez :(

Yorum bağlantısı
Engin Tepe

Tama telefonlardan 100 tl almasını bilecekte kayıt yapacakmı paşam. 100 tl verdikten sonra kayıtta yoksa pek bi anlamı kalmıyor yurt dışından gelen telefonun. aynı hesaba çıkıyor.

Birde 2 senelik durumu var 2 sene dolmadan yeni cihaz kayıtı yapılmıyor. Çoçuk telefonu geldigi hafta akvaryuma attı N8 i şimdi 2. ci alınamıyor 2 sene beklemek gerekiyor. Şaçma deglmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tama telefonlardan 100 tl almasını bilecekte kayıt yapacakmı paşam. 100 tl verdikten sonra kayıtta yoksa pek bi anlamı kalmıyor yurt dışından gelen telefonun. aynı hesaba çıkıyor.

Birde 2 senelik durumu var 2 sene dolmadan yeni cihaz kayıtı yapılmıyor. Çoçuk telefonu geldigi hafta akvaryuma attı N8 i şimdi 2. ci alınamıyor 2 sene beklemek gerekiyor. Şaçma deglmi.

Yok değil. Çocuğun akvaryuma atması tehlikesi varsa sigorta yaptıracaktınız. Çok değerli ve durum kaldırmıyorsa o zana çocuğa kaptırmayacaktınız. E kaptırdınız, bu durumda Nokia 1100 ile idare edeceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Resmi gazetede yayınlanır herhalde ne zaman alınacağı oradan takip edilse daha sağlıklı olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Benim mesajım amac dışı değildi. Konu ile ilgili tarafsız yorum yazdım. Yine silinmiş... :gazete: Size kolay gele...

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bugün gittik, 26 liraya avea şubelerinden birinde pasaportumuz ve kimliğimizle birlikte imei kaydı yaptırdık. Henüz 100 lira mevzuatı başlamamış :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bugün gittik, 26 liraya avea şubelerinden birinde pasaportumuz ve kimliğimizle birlikte imei kaydı yaptırdık. Henüz 100 lira mevzuatı başlamamış :)

Pasaport var, ama yeni, yani hiç pul vs yok, yurtdışı görmemiş, yinede işlerler mi acaba abi :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Pasaport var, ama yeni, yani hiç pul vs yok, yurtdışı görmemiş, yinede işlerler mi acaba abi :crazy:

Son giriş mühründen 1 ay içinde olacak. DOlayısıyla mühür lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Tolga Dinç
(düzenlendi)

Pasaportun istenmesinin sebebi yurtdışından geldiğini belgelemek.Yani giriş polis mührü şart.yukarıda dendiği gibi giriş tarihinden itibaren bir ay içerisinde.

tarihinde Tolga Dinç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

telefon işletmek için yurtdışında belli bir süre kalmak gerekiyormu....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

telefon işletmek için yurtdışında belli bir süre kalmak gerekiyormu....

Pasaportunu al damgalat, sonra akşama geri gir edirneden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...