İçeriğe Yönlendir

Rekabet Kurulu Peugeot Bayilerine Ceza Kesti

Gökhan Yığman

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Peugeot bir ara araba alanlara Led TV veriyordu.. Peugeot, led TV için araba almaya niyetlenecek müşteriye kaldıysa tükkanı kapatsın gitsin..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

2 sene önceydi galiba, aynı kurum tarafından, bayi sayısının daha çok olduğu toplu bir ceza daha yazılmıştı Peugeot bayilerine.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bundan yaklaşık 1 sene önce araba almaya hevesliyken, peugeot bayisine girmek gibi bir hata yapmıştım. Kendi satış temsilcileri bile 110 luk diye 90 lık partnerları nasıl sattıklarını anlatıyorlardı. Böyle de satıyorlar iyi olmuş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Bundan yaklaşık 1 sene önce araba almaya hevesliyken, peugeot bayisine girmek gibi bir hata yapmıştım. Kendi satış temsilcileri bile 110 luk diye 90 lık partnerları nasıl sattıklarını anlatıyorlardı. Böyle de satıyorlar iyi olmuş.

Peugeotun değişik bir satış politikası var... Satış temsilcilerinin kapıya gelen pazarlamacılardan farkı yok. Yazdığınız durum ile kendimde karşılaştım. 307 için bana okadar çok şey salladıki inanamassınız. Salladığı sistemlerin hiç biri arabada yoktu. Hani derler ya, karşınızdakinin niyetini anlamak için saf numarası yapın diye...

Sadece bayi değil, serviste aşağı yukarı aynı. Bana piyasadaki en düşük işcilik fiyatının kendilerinde olduğunu söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam 1 saatlik işcilik üçreti 60 TL'ydi fakat debriyaj balatası haricinde işciliğe çok uçuk bir rakam söylediler. Bende bir şansımanı 10 saattemi söküyorsunuz yoksa arabanın bekleme süresinide işcilik ücreti olarakmı yazıyorsunuz diye sormuştum.

Sırf makara olsun diye gidicem şu pejo bayilerine, önce satış temsilcileri anlatsınlar, üstüne ben lafımı söylerim..

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hemen hemen tüm otomotiv firmalarına benzer ceza kesilmişti zaten, olur böyle şeyler :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...