İçeriğe Yönlendir

Transit Motor Hakkında

Altay Aydın Sever

Recommended Posts

Altay Aydın Sever

bende 2012 model 2.2 125 ps durutorq motorlu ford transit kamyonet var araç daha 3000 km sorunum motoru sabahları soğuk havada çalıştırıyorum 3/5 dakka ısıtıyorum arabayı vitese takıp kaltığımda avans vurma sesi geliyor 5/6 km ilerleyip motor ısındımı sesi kesiyor bende servise götürdüm arızayı ne tespit ettiler bilemiyorum ama ses kesilmedi yeni motormuş bunlar olur diyorlar aynı araç 3 tane bizde diğerlerinde yok bu olay ısrarcı olunca biz bu konuyu ford mühendislerine bildirdik diyorlar inceleyip araştırıcaklarmış neden olduğunu bile söylemiyorlar sizce bu sesi neden yapar ford kolayı bulmuş yazılım yükle yolla

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

tahminen enjektörlerin sesi olduğunu düşünüyorum. Dinlemeden duymadan karar vermek çok zor

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Süha abi ses mekanik motordan gelen bir ses bu motorda.Başka bir transitte komple motoru söküp eskişehire gönderdik.Test yaptılar hiçbirşey bulamadıklar geri geldi topladık marşa basarken saha mühendisi yanımızdaydı ses yine geldi.Fikir alış-verişi vss derken 6-7 tane mühendis geldi servise teste çıktılar,en sonunda sıfır motor istetip motoru inceleme için geri aldılar.Motoru dağatamadık,sorunuda çözemedik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Isınana kadar şakırdaması normal bu motorlarda, serviste çok kez denk geldim. Birde mazot aldığınız yeri değiştirin farklı bir yerden alın o şekilde deneyin derim.

Yeni motorlardan var değilmi?

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Süha abi ses mekanik motordan gelen bir ses bu motorda.Başka bir transitte komple motoru söküp eskişehire gönderdik.Test yaptılar hiçbirşey bulamadıklar geri geldi topladık marşa basarken saha mühendisi yanımızdaydı ses yine geldi.Fikir alış-verişi vss derken 6-7 tane mühendis geldi servise teste çıktılar,en sonunda sıfır motor istetip motoru inceleme için geri aldılar.Motoru dağatamadık,sorunuda çözemedik.

Salim yeni gelen motoru taktınızmı? Ses kesildimi devam ediyormu?

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Isınana kadar şakırdaması normal bu motorlarda, serviste çok kez denk geldim. Birde mazot aldığınız yeri değiştirin farklı bir yerden alın o şekilde deneyin derim.

Yeni motorlardan var değilmi?

Yahu Hocam ilahi yani bayılıyorum sizin şu yorumlarınıza, hangi sebebe dayanarak normal diyorsunuz, şaşırıp kalıyorum :shok: Yukarıda yorum yapan Arkadaş yetkili Serviste çalışan bir Arkadaşımız arızayı bulamadık diyor siz normal diyorsunuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever
(düzenlendi)

beylikdüzü çetaş gödürdüm bugun gene aradım arabayı gelip alın diye saolsun arkadaş ilgileniyo ama verdiği cevap ford mühendislerine bildirdik cevap bekliyoruz diyor üzerinde çalışıyorlarmış tabi ne beni ne kendilerini nede sizleri bu cevap tatmin eder

yakıt opet ten alıyorum elimdeki her araca aynı yerden alıyorum anlaşmalı incelettim yakıt temiz ve diğer araçlarda yapmıyor

bugun gözlemlemeye başladım yağ lambasıda5/6 saniye sonra sönmeye başladı diğerleri yapmıyor

açıklamalarınız hepinize ve site yönetimine çok teşekkür ederim

tarihinde Altay Aydın Sever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yahu Hocam ilahi yani bayılıyorum sizin şu yorumlarınıza, hangi sebebe dayanarak normal diyorsunuz, şaşırıp kalıyorum :shok: Yukarıda yorum yapan Arkadaş yetkili Serviste çalışan bir Arkadaşımız arızayı bulamadık diyor siz normal diyorsunuz :)

Neden öyle diyorsun ustam, medresede motor derside gördük belki. :)

Aynı problem olan bir araç daha vardı ondan az çok gözüm kulağm aşina oldu, bu problemi okuyunca servisteki ustamı aradım oda buna benzer şeyler söyleyince bende döktüreyim dedim. Ama işin sonunu şimdi hepten merak eder oldum..

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Yeni motoru taktık sorun yok sabri usta.Şimdilik :) Ama sorunla ilgili bir bilgimiz yok yada bilgi geldi benim haberim yok araştırıyorum tekrardan.

Fatih ardıç ustamız başlığı görürse o bu konuda bilgi verebilir eskişehir otokoçtan kendisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

ses ne sesi oldugu dinlemeden anlaşılamaz yani gaza yüklendimi ?yada gazdan ayagı çekincemi ? yada boşta gazverincemi yapıyor ? yükte yada boşta degişme varmı ?net olarak bakmak gerek sesin oluştugu posisyon sesin kaynagınını belli eder ısındımı ses kesiliyor olabilir mekanikte olabilir yakıt enjeksiyon sitemi kaynaklıda olabilir aracınız garantili bir araç oldugu için garanti kapsamında bakılacaktır garanti dışında işlem yapılsa motorunuz veya yakıt enjeksiyon sistemiz sökülüp kontrol edilip sorun tespit edilir aracınızın arızası çözülemeyecek bir sorun degil tüm usta ve kullanıcı arkadaşlarıma hayırlı akşamlar dilerim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever

fatih ustam alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim aracı sabah çalıştırıp 5dk ısıtınca kalkış yaparken yani gaza yüklenince şakırtı geliyor 6 km gidince ses kesiliyor o gun soğumazsa motoryapmıyor soğuyunca gene yapıyor aynı araçtan 3 tane 2sinde yok birinde var 3 nede bindiğim için test etme tespit sansım oluyor

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Yeni motoru taktık sorun yok sabri usta.Şimdilik :) Ama sorunla ilgili bir bilgimiz yok yada bilgi geldi benim haberim yok araştırıyorum tekrardan.

Fatih ardıç ustamız başlığı görürse o bu konuda bilgi verebilir eskişehir otokoçtan kendisi.

Salim daha önce başıma geldi araç soğuk çalışmada parametre ölçümlerini karıştırıyor yeni programla arızayı hallettik, tahmin ederim A. Aydın Beyin aracındada böyle Bir arıza var tabiki konuyu Fatih Usta daha iyi süzebilir Otosanla bire bir görüşmelerinde bu tip arızalar çokça ele alınıyordur :) Bizim 2008 model 75 ps Connect'tede buna benzer bir arıza var araç 120000 km ye geldi hala çözemedik,bu yıl yeni bir Connect daha aldık oda 75 ps aynı arıza ondada var malesef Ford hafif ticari araçlarda yazılımda büyük sıkıntı yaşıyor inşallah çözerler :)

Neden öyle diyorsun ustam, medresede motor derside gördük belki. :) Aynı problem olan bir araç daha vardı ondan az çok gözüm kulağm aşina oldu, bu problemi okuyunca servisteki ustamı aradım oda buna benzer şeyler söyleyince bende döktüreyim dedim. Ama işin sonunu şimdi hepten merak eder oldum..

Hocam araçlara meraklı olduğun çok belli ancak bazen bizim dahi çaresiz kaldığımız arızalara sizler normal deyince bizler çöküp kalıyoruz :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam araçlara meraklı olduğun çok belli ancak bazen bizim dahi çaresiz kaldığımız arızalara sizler normal deyince bizler çöküp kalıyoruz :(

Mesleğin gereği ne desen haklısın ustam. Ne diyim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Salim daha önce başıma geldi araç soğuk çalışmada parametre ölçümlerini karıştırıyor yeni programla arızayı hallettik, tahmin ederim A. Aydın Beyin aracındada böyle Bir arıza var tabiki konuyu Fatih Usta daha iyi süzebilir Otosanla bire bir görüşmelerinde bu tip arızalar çokça ele alınıyordur :)Bizim 2008 model 75 ps Connect'tede buna benzer bir arıza var araç 120000 km ye geldi hala çözemedik,bu yıl yeni bir Connect daha aldık oda 75 ps aynı arıza ondada var malesef Ford hafif ticari araçlarda yazılımda büyük sıkıntı yaşıyor inşallah çözerler :)

Şu durumu serviste 10 kere gittiysem 7 sinde yaşadığım için aslında az çok ford'u tanıyan biri olarakta normal deme gereği duydum diyebilirim ustam. Aslında evet, anormal. Ama bakın sizde yazmışsınız 2 araçta da bu problem varmış. Daha nicelerinde. Artık normalleşmiş desek yalan söylemiş olurmuyuz?

Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever

arkadaşlar servis aracı sabah aldı akşam getirdi ses belli ama neden belli deil onlarda arızayı tespit edemiyorlar ford otasan aracın bilgisayar kayıtlarını istemiş denemedikleri yazılım kalmadı ama nafile arıza sesini duyuyorlar ama çözüm yok

ford yeni motorlarında bu sorun var bizde 3 araç 2 sinde bariz var birinde daha az var üç aracıda test etme sansım olduğunda bütün kusurları buluyorum sabri ustam çok haklısın sana katılıyorum bakalım ne olacak ama benim kişisel tahminim motor değişir gibi geliyor gerci değişen motorlardada çözmüş deiller sanırım bu konuda fatih ustam daha bilgilidir umarım arıza bulunur

Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever

ford aradı gene yeni bir yazılım uretmişler onu deneyecekler pazartesi günü umarım keser

Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever

yeni yazılım yüklendi ses azalmış ama gene var eskisi kadar çok deil anlamadığım enjektör sesi diyor ford mühendisleri aracı gönül rahatlığıyla kullanın diyorlar bunlar euro4 motorlarmış gidermeye çalışıyorlarmış benim anlamadığım enjektör şakırtı yaparmı anlamadım bu motorlar almanya uretimi hani kalite hani testler denenmedenmi sürülüyor piyasaya

Yorum bağlantısı
Emin Önal

sorunum motoru sabahları soğuk havada çalıştırıyorum 3/5 dakka ısıtıyorum arabayı vitese takıp kaltığımda avans vurma sesi geliyor 5/6 km ilerleyip motor ısındımı sesi kesiyor

Yahu Hocam ilahi yani bayılıyorum sizin şu yorumlarınıza, hangi sebebe dayanarak normal diyorsunuz, şaşırıp kalıyorum :shok: Y

Sabri ustam hatırlarsan İstanbul'a geldiğinde bahsetmiştim benim 90lıkta da aynı sıkıntı var.kalkıştaki sese ilave motor soğukken rolantide hafif şıkırtı var..

İlk aldığım zamanlardı, sesin anormal olduğu motor ısınınca kesmesinden belliydi, araştırdım o zamanlar, aynı şikayeti dile getirip çözüm bulamayanları hatta yakınımdaki 2 connectte daha aynı sese kulak kabartınca, garanti kapsamında olmasına rağmen götürmemiştim servise..

Adamlar dolaylı yoldan "mal bu kardeşim" diyor bence, yorumum bu..

Yorum bağlantısı
Altay Aydın Sever

benim zoruma giden şu mühendislerin arayıp gönül rahatlığı ile kullanın demesi ben bunu duyuyorum hissediyorum onlarda bunu biliyor böyle bir şey demeleri normalmi ben bu işi çözene kadar uğraşacam motorlar alman yapımı alman ford yazıcam olmadı ford merkezine sen motoru yap sorunu kabul et sonra gönül rahatlığıyla kullan de bu laf bana dokundu arkadaş 1 araç olsa tamam 3 tane birden aldık üçündede var olmadı noter huzurunda bilir kişi tespiti yaptıracam sonu nereye varacak bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

benim zoruma giden şu mühendislerin arayıp gönül rahatlığı ile kullanın demesi ben bunu duyuyorum hissediyorum onlarda bunu biliyor böyle bir şey demeleri normalmi ben bu işi çözene kadar uğraşacam motorlar alman yapımı alman ford yazıcam olmadı ford merkezine sen motoru yap sorunu kabul et sonra gönül rahatlığıyla kullan de bu laf bana dokundu arkadaş 1 araç olsa tamam 3 tane birden aldık üçündede var olmadı noter huzurunda bilir kişi tespiti yaptıracam sonu nereye varacak bakalım

Altay bey mutlaka noter tespiti yaptırın.Gitiiğiniz servisten verdikleri cevap ile ilğili belge isteyin.İleride çıkacak sorunlarda siz sıkıntı yaşamayın derim... :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...