İçeriğe Yönlendir

Yeni Aldığım Araçla Ilgili Birkaç Soru

Mehmet Atak

Recommended Posts

Mehmet Atak

Geçen hafta aldığım 2006 c-max tdci trend için:

1-Araç 2006 ocak trafik çıkışlı ve triger hiç değişmemiş,şuan km 78.750 ve orijinal km,ne zaman değiştireyim?

2-Son bakım 73.000 km de olmuş ve yağa bugün baktığımda epey siyahlaşmış,değiştirsem mi acaba?Bugün buradan özel bir ford servisinden fiyat aldım,triger seti,4 lt mobil yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen ve mazot filtresi içn 495 lira fiyat verdiler,uygun mu?Filtrelerin hepsinin orininal olduğunu söyledi.

3-elfreni körüğünün içinde ki plastik çerçeve kırılmış,bulamadım,körük sallanıyor..

4-Bİrde rölantide hafif titreme var ama devir saati rölantide titremeden çalışıyor,normal mi ,aracın çekişinde sorun yok..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

aracınız Hayırlı olsun, güle güle kullanın. sakıncası yoksa ne kadara aldınız?

1-Araç 2006 ocak trafik çıkışlı ve triger hiç değişmemiş,şuan km 78.750 ve orijinal km,ne zaman değiştireyim?

2-Son bakım 73.000 km de olmuş ve yağa bugün baktığımda epey siyahlaşmış,değiştirsem mi acaba?Bugün buradan özel bir ford servisinden fiyat aldım,triger seti,4 lt mobil yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen ve mazot filtresi içn 495 lira fiyat verdiler,uygun mu?Filtrelerin hepsinin orininal olduğunu söyledi.

3-elfreni körüğünün içinde ki plastik çerçeve kırılmış,bulamadım,körük sallanıyor..

4-Bİrde rölantide hafif titreme var ama devir saati rölantide titremeden çalışıyor,normal mi ,aracın çekişinde sorun yok..

1- kilometrenin orijinal olduğuna eminseniz, en az 90.000 ben 110.000 kilometrede değiştirdim, daha 20-30 bin kilometre gidermişti.

2- dizel arabanın yağı yeni değiştirsenizde siyah olur, ben 7500- 8000 kilometre arasında değiştiriyorum, normalde 10000 kilometrede değişmesi lazım. diğerlerini arkadaşlar yazacaktır.

3- bunada cevabı arkadaşlar verecektir.

4- dizelin kendine has bir titremesi var ama rahatsız etmez. ancak fazla bir titreme varsa, hava filitresini ve map sensörünü temizleyin. bunla ilgili çok sebepler olabilir, ben basitlerini yazdım.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

aracınız Hayırlı olsun, güle güle kullanın. sakıncası yoksa ne kadara aldınız?

1- kilometrenin orijinal olduğuna eminseniz, en az 90.000 ben 110.000 kilometrede değiştirdim, daha 20-30 bin kilometre gidermişti.

2- dizel arabanın yağı yeni değiştirsenizde siyah olur, ben 7500- 8000 kilometre arasında değiştiriyorum, normalde 10000 kilometrede değişmesi lazım. diğerlerini arkadaşlar yazacaktır.

3- bunada cevabı arkadaşlar verecektir.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim..

Araç orijinal km de.Aracı mesai arkadaşımın doktor olan ağabeyi takasa veriyordu ben aldım.Gri renkli,aksesuar olarak sadece yeni alınmış 16 inç alüminyum jantlar var,3 parça çizikten dolayı yüzeyel boyalı,araca galericiler ve yeni aldığı araç için vw 22.500 lira verdiler,bende onlar alana kadar ben alayım dedim ve bu fiyata aldım..

O zaman yağı 2.000 km sonra trigeri ise bir sonraki bakımda(yaklaşık bir sene sonra)değiştirsem olur.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Araç orijinal km de.Aracı mesai arkadaşımın doktor olan ağabeyi takasa veriyordu ben aldım.Gri renkli,aksesuar olarak sadece yeni alınmış 16 inç alüminyum jantlar var,3 parça çizikten dolayı yüzeyel boyalı,araca galericiler ve yeni aldığı araç için vw 22.500 lira verdiler,bende onlar alana kadar ben alayım dedim ve bu fiyata aldım..

O zaman yağı 2.000 km sonra trigeri ise bir sonraki bakımda(yaklaşık bir sene sonra)değiştirsem olur.

Hemen satmayacaksanız bence trigerini değiştirin. Parasını vereceğiniz triger size hizmet etsin.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

triger değişimi 90.000 km yada 5 yıl diye biliyorum. 2006 model aracın km si gelmemiş ama yıl bakımından değişim gerekli diye düşünüyorum. değiştirin kafanız rahat olsun bence.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Benim aracımda daha önce şirket aracıydı ve şirketler ile servisler arasındaki anlaşma gereği normal kullanıcılara 90.000 km olarak verilen triger değişim zamanı servisin verdiği garantiyle şirketlere 120.000-130.000 km. lerde veriliyormuş. Bunu bende yeni öğrendim. Benim aracımın triger seti 4. yılında yani 2008 de 138 bin km de değişmiş, 138 bin nerde, 90 bin nerde, madem bu triger bu kadar dayanıyor normal kullanıcılara neden 90 bin diyorlar anlamıyorum. Triger için boşuna masraf etmeyin bence sadece kontrol ettirseniz yeterli diye düşünüyorum.

2006 model ve belirttiğiniz km deki bir c max için neredeyse inanılmaz bir fiyat...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

eğer doğruysa hiç masraf etmeyin ben kendi arabamı satıp size 25 000 tl verebilirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

tabir yerindeyse Bedava almışsınız arabanızı, hayırlı günlerde kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

aracınız hayırlı olsun..bence tirigeri deiştirin riske atmayın kendinizi deişim süresi 5 yıl 1 yıl geçmiş bile fiyat normal tiriger seti içinde kütükler devirdaimde dahilse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

aracınız hayırlı olsun..bence tirigeri deiştirin riske atmayın kendinizi deişim süresi 5 yıl 1 yıl geçmiş bile fiyat normal tiriger seti içinde kütükler devirdaimde dahilse

Ben km olarak sorun olmayacağını söyledim ama süre olarak aracınızın 6. yılı, yani 5 yıl sonra değişmezse sorun olup olmadığını araştırmak lazım, yada ustalar bu konuyu cevaplayabilir, km olarak sorun yok ancak yıl olarak 5 yıl geçmiş sonuçta.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aracınız hayırlı olsun gerçekten güzel bir fiyata almışsınız. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak
(düzenlendi)

İyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,triger konusunda ikilemde kaldım,bazı arkadaşlar yıldan dolayı değiştir bazıları ise 90.000 olsun diyor..

Servis trigerin yıpranıp yıpramadığını anlayamıyor sanırım,biraz bineyim olmazsa değiştireyim.

fiyat 22.500 tl doğru.Galericiler ve dod bu fiyata alacaktı,sanırım 25-27 arası fiyat çekeceklerdi.Bu araç hiç aklımda yoktu,B segmenti bir araç(corsa C,fiesta,cordoba ) bakarken bir anda bu fiyata satılacağını duyunca hemen aldım,2005-2006 corsa,cordoba ve fiestaya da hemen hemen aynı fiyatı istiyorları.Uzun süre binmeyi düşünüyorum.

Setin içinde devirdaim ve kütük yok,sadece kayış ve 2 rulman var.

tarihinde Mehmet Atak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hayır olsun,güzel fiyata güzel bir araba.güle güle kullanın,resimlerini bekleriz en kısa zamanda.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

İleride yaşanabilecek sıkıntılarda keşke dememek için triger değişimi uygun olur düşüncesindeyim.Aracınız hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

hayırlı olsun.trigerin yıl olarak zamanı gelmiş değiştirin.dizel araba yeni yağ bile hemen kararır.sadece karardı diye değişmenize gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Teşekkür ederim arkadaşlar,dün yağın durumunu görünce ya motor sıkıntılı yada daha önce sahte yağ kullanmışlar diye düşünmeye başlamıştım.

Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

22500 tl dogru mu?

arac bence trend yoksa o fiyata olmaz.

Teşekkür ederim arkadaşlar,dün yağın durumunu görünce ya motor sıkıntılı yada daha önce sahte yağ kullanmışlar diye düşünmeye başlamıştım.

pardon ama arac ghia mı?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bekir bey, Mehmet bey zaten aracın Trend olduğunu yazmış.

Yorum bağlantısı
hasan issi

evet araç trend..

ben yaklaşık 15 gün önce 2005 ghia aldım.

26.250 TL..

Yorum bağlantısı
Özgür Aybey

hayırlı olsun arabanız

fiyat olarak çok iyi uyguna almışsınız

arabaya binecekseniz eğer tüm bakımlarını yaptırmanıızı ve ondan sonra binmenizi tavsiye ederim sonra vah vah dememek için.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Atak

Isıtma bujilerini değiştiren usta!!! sileceklerin alt tarafında ki siyah kapağı takarken bir parçayı takamamış..

Şöyle tarif edeyim;Kaputu açınca sol tarafta cama yakın kısımda ızgaranın altında uzunca bir fitil var sanırım,o parça sallanıyor,yerine oturtamamış.

Silecekleri sökmek için 3 adet vidayı söktüm o kısma ulaşmak için ama o kadar zorlamama rağmen silecek kollarını bir türlü sökemedim,sanki yerlerine çakmış..

Silecek kollarının kolay bir sökme yolu varmıdır acaba?

Silecek kollarını sökebilseydim o lastiği yerine oturtacaktım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

silecek kolunu hafif kaldırır gibi yaparken çekin, açık olan kaputa çarpmamaya dikkat edin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...