İçeriğe Yönlendir

Continental Conti Premium Contact 2'Ye Daha İyi Bir Alternatif ?

Eray Sireli

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Conti aldık servisten yaş indirimi diye pişman olduk. Keşke dah azına nokıan alsaymışız diye.

Neyse geçti artık birdahakine aklımızda bulunacak.

conti'ye dünya para verdikten sonra 5000km sonra pişman olan okadar çok kişi var ki, yanlız değilsiniz :) benimde hayatımdaki en büyük hata dünya para verip lassa almamdı. örneğin Conti yerine daha ucuza Yokohama, Pirelli. Good Year alırım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Almanlar? Onlar contici.

Abi ben Mercedes'te çalışıyorum. Okadar milliyetçiler ki arabanın civatasını, kablosunu almanyadan alıyorlar fabrikadaki makineleri bile ingilizce kullanmamıza izin vermiyorlar! Fabrikadaki elektrik prizleri bile almanyadan geliyor. Lastikleride dolayısı ile Conti kullanıyorlar. Ama Rusya ya gönderdiğimız arabalarda Conti yok, Good Year var Sence Neden ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Neden?

Ruslar Conti istemiyor. Good Year yada Michelin olarak istiyorlar. Nedenini Ruslar biliyor :) vardır bir bildikleri elbet :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

E biz de mişlen severiz ya. Onlar da goodyear seviyordur.

sadece Rusya değil batılı ülkelerin geneline Conti olarak gitmiyor. Michelin yada Good Year.. Neyse bence lastik alırken fiyat performans olarak iyice araştırmalı derim. Dünya paralar verilip iyidir diye alınmamalı. Para kolay kazanılmıyor, biz ne kadar konuşursak konuşalım. Hangi marka lastik alırsak alalım parayı Endonez'ya götürüyor. Kauçuğun Anavatanı. Aynı hangi Akaryakıtı kullanalım sorusu gibi çıkış yeri hepsinin aynı Tüpraş :)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Maşallah Türkiye'den çıkıp Avrupa'ya oradan balkanlara ve Rusya'ya son olarakta Tüpraş'a kadar gelmiş konu :=))

Değerli görüşleriniz için teşekkürler, bakalım hangi markaya kısmet olacak :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bugun tekrar anladim ben bu Pirelli Pzero Nero'dan memnun degilim. Ya tabani 195 yerine 205 yaptim diye olmadi yada lastik kayiyor.. Sert frenlerken kafa salliyor hafif saga sola kayarak yada direksiyon biraz donukken ozellikle yokusta torku tam aldiginda kayarak duz gidiyor..

Oyle dedikleri gibi sumuk gibi asfalta yapismiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lastik basınçlarını kontrol ettinizmi. Benzer sorunu ben Petlasları aldığımda yaşadım. Ancak basınçları bir kontrol ettirdim 50 PSI hava basmışlar. 32 PSI düşürdüm ve çok şükür düzeldi. Yoksa araç her virajda tatlı tatlı kayıyordu. Psikolojik sanıyordum megersem hakkaten kayıyormuş. Şimdi sumuk gibi yapışıyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

bilmiyorum ya icinde nitrojen hava var diye bakmyiorum hic ama baktiracagim.. Insallah ondandir okadar para verdik performans lastigi aldik bi garip araba..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

bilmiyorum ya icinde nitrojen hava var diye bakmyiorum hic ama baktiracagim.. Insallah ondandir okadar para verdik performans lastigi aldik bi garip araba..

Basınç yüksek olunca lastik sırt yapabiliyor, bahsettiğiniz sorunların hepsi buna bağlı olabilir. (inşallah öyledir.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Basınç yüksek olunca lastik sırt yapabiliyor, bahsettiğiniz sorunların hepsi buna bağlı olabilir. (inşallah öyledir.)

Birde sol on lastigi degistirdim ogun garantiden giderken cit cit cit ses yapiyor bole cam acikken duyuyorum.. Hemen ilk is bir hava kontrolu yaptiracagim..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cihan Yaşar

Ruslar Conti istemiyor. Good Year yada Michelin olarak istiyorlar. Nedenini Ruslar biliyor :) vardır bir bildikleri elbet :)

ruslar  lastıkten anlamıyor herhalde?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Bence en iyi onlar anlar dünyada..

rus arabalarına baksak fark ortaya ckmaz mı?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

rus arabalarına baksak fark ortaya ckmaz mı?

:) bu nasıl bir örnek. Bende size sorayım ozaman Bizim arabamız bile yok, ozaman hiç konuşmayalım bu konuyu :)
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Konu baya zaman sonra hortlamış :) Geçen yıl aracın sıfırında üzerinde olan bridgestone turanza aldım. Şimdi conti 5 var, 2'nin devri kapandı :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

:) bu nasıl bir örnek. Bende size sorayım ozaman Bizim arabamız bile yok, ozaman hiç konuşmayalım bu konuyu :)

olur ınsaallah

olur ınsaallah

ama ruslar contı ıstemedı dıyede contı tercıh etmemek ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...