İçeriğe Yönlendir

Atiker Hangi Sistem

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Arabamdaki arıza lambası yanması ve '' salak çalışmayı'' daha önce anlatmıştım. LPG ustam tomasettoyu söküp atiker takalım diyor , arıza lambamın yanmayacağını söylüyor.Dediğine göre tomasettoda tam ince ayar yapamıyormuş.Yada yapılamıyormuş.Değişim içinde ücret talep etmiyor , benim kitin parasını distiribütörden geri alabilirse alacak alamazsa hediyem olsun dedi :) Benden birşey çıkmayacak yani, Ama kafama takılan atikerde fast , safe fast ve multi fast diye 3 sistem varmış , en sorunsuzu ve en eskisi fast olanmış , fast takacağını diğerlerinde arıza lambasını garanti edemeyeceğini söylüyor.Siz ne dersiniz , nedir bu fast , safe fast , multifast olayı.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Bence bu sistemleri boşverin.Obd2 sistemlerle aracınız uyumlu 200 tl farkla arıza ışığı yakmayan kalibrasyonu koşullara göre kendi yapan sistemler var.Lavato ve atikerde olduğunu biliyorum.Kafanız rahat olur.Atikerin saydığınız 3 sistemi arasında pek fark yok.Yalnız Atiker'in 2 tip enjektörü var.Pahalı olan daha sessiz çalışıyor bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Atiker enjektör kullanmaya mı başlamış. Benim bildiğim enjektör adı altında valf satıyordu.

Yorum bağlantısı
Recep Mura
Bence bu sistemleri boşverin.Obd2 sistemlerle aracınız uyumlu 200 tl farkla arıza ışığı yakmayan kalibrasyonu koşullara göre kendi yapan sistemler var.Lavato ve atikerde olduğunu biliyorum.Kafanız rahat olur.Atikerin saydığınız 3 sistemi arasında pek fark yok.Yalnız Atiker'in 2 tip enjektörü var.Pahalı olan daha sessiz çalışıyor bilginiz olsun.

Benim araçta da Atiker Fast var ama arıza lambasını zaman zaman yakıyor...Bazen kendiliğinden sönüyor bazen ustaya gitmişsem onlar söndürüyor bir müddet yanmıyor sonra birden yoldayken birde bakmışsın yanmış...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Arıza lambasına niye bu kadar takılıyorsunuz anlamış değilim. Bir tane OBDII cihazı bir tane de android telefon, herşey elinizin altında. System too lean diye çıkıp duracak, siz sıfırlayacaksınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Benim araçta safe fast takılı bugüne kadar hiç sorun yaşamadım ve arıza lambası yakmadı. Taki geçen bir ustanın aracın lpg ayarını bozup beni yolda bırakana kadar ve o gün arıza lambasını ilk def yaktı. Safe Fast ayar bozmuyor.Aküyü söksen dahi arıza ayar kaçırmıyor. Arıza lambasını yakanda usta olduğunu düşünmeye başaldım. Çünkü buradaki atikeri takan prinste takıyor. Adam iddia etti arıza lambası yanarsa ve lpgde sorun yaşarsan getir sistemi sökerim dedi ve biri taktırdı maşallah bir sorun yok.

Arıza lambasına niye bu kadar takılıyorsunuz anlamış değilim. Bir tane OBDII cihazı bir tane de android telefon, herşey elinizin altında. System too lean diye çıkıp duracak, siz sıfırlayacaksınız :)

Bende ikiside var ve ben hala net bir şekilde kullanmadım. Arıza lambası yanmıyor ama araçta 262 hata kodu var ve torquede bunu görüp silemiyorum. Cihaz EML327

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Mehmet hocam cihazda veyahut yazılımında sorun var. Bir tane laptopa bağla cihazını ve 30 günlük deneme versiyonu olan win based bir program indirip deneyeceksin. Bakalım doğrumuymuş :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben zaten biryerlerde bir şekilde sorun var ama nerde onu anlayamadım. Hanımın netbook'un kurayım programı bir deniyeyim bakalım. 2 hafta oldu alalı torque test ettim bilgi aktarıyor. Yazılımda sorun var gibi.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Benim araçta safe fast takılı bugüne kadar hiç sorun yaşamadım ve arıza lambası yakmadı. Taki geçen bir ustanın aracın lpg ayarını bozup beni yolda bırakana kadar ve o gün arıza lambasını ilk def yaktı. Safe Fast ayar bozmuyor.Aküyü söksen dahi arıza ayar kaçırmıyor. Arıza lambasını yakanda usta olduğunu düşünmeye başaldım. Çünkü buradaki atikeri takan prinste takıyor. Adam iddia etti arıza lambası yanarsa ve lpgde sorun yaşarsan getir sistemi sökerim dedi ve biri taktırdı maşallah bir sorun yok.

Bende ikiside var ve ben hala net bir şekilde kullanmadım. Arıza lambası yanmıyor ama araçta 262 hata kodu var ve torquede bunu görüp silemiyorum. Cihaz EML327

Benimkinde de aynı durum oldu aracı aldıktan sonra yalnızca bir kere yanmış kısa bir müddet sonra kendiliğinden sönmüştü ancak sonrasın işin ehli olmadığını öğrendiğim usta bakım yapıyorum diye enjektörleri vb. söküp bir de geri takıp araçta tuhaflıklar olunca saatlerce uğraşmış şunu ayarlayamadım bir türlü kafam ona takıldı demiş sonrasında lamba yanmaya başladı ve aralıklarla yanıyor şuan mesela yanıyor artık çok da umursamıyorum ama ustanın son bakımından sonra gittiğim asıl araca lpg takan yer bu enjektörlerin temizlenmediğini söyleyince çok şaşırdım o problem yok lpg de de sadece basıncı yüksek çıktı onu düşürdü ve bazı modellerde yani yazılım felan yükleniyormuş ama bizimkinde fastta yokmuş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

torque değil başka bir yazılım kurup dene ama hocam.

Hakan Android için önereceğin her hangi bir program varmı peki.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Arkadaşlar elimde iki seçenek var

1-- Tomasetto ile kullanmak

2-- Tomasettoyu söktürüp Atiker taktırmak.(takıtırırsam hangisi , fast , safe fast , multi fast)

Başkaca bir ek masraf edip , lovato , prins ve bilimum markalar taktırmaya niyetim yok.Tomasettoya zaten 550 TL ekstra masraf ettim.Elde var sıfır.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar elimde iki seçenek var

1-- Tomasetto ile kullanmak

2-- Tomasettoyu söktürüp Atiker taktırmak.(takıtırırsam hangisi , fast , safe fast , multi fast)

Başkaca bir ek masraf edip , lovato , prins ve bilimum markalar taktırmaya niyetim yok.Tomasettoya zaten 550 TL ekstra masraf ettim.Elde var sıfır.

Bence 2 numaralı seçenek..bırakın ustanız hangisini takmak istiyorsa onu taksın..Çeşitleri at ile deve değil yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence 2 numaralı seçenek..bırakın ustanız hangisini takmak istiyorsa onu taksın..Çeşitleri at ile deve değil yani..

Benim usta fast takmıştı focus f1 bendeki safefastı gösterdim onun sadece akü söküldüğünde içindeki kalibrasyon bozulmuyor dedi. Pek bir fark yok dedi.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Benim usta fast takmıştı focus f1 bendeki safefastı gösterdim onun sadece akü söküldüğünde içindeki kalibrasyon bozulmuyor dedi. Pek bir fark yok dedi.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu gün tomasetto söküldü atiker takıldı , epeyce gezdim , motorla ilgili tüm problemler ,( tekleme , yığılma , aptal çalışma , kendini sıkıp bırakma :) arıza lambası yakma , rolanti dengesizliği vs.vs.) hepsi yok oldu , sanki motor başka bir motorla değiştirilmiş gibi.İnşallah artık bu tüp meselesi çözülmüştür. Cevap veren vermeyen herkese teşekkürler. Konu kapatılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bu gün tomasetto söküldü atiker takıldı , epeyce gezdim , motorla ilgili tüm problemler ,( tekleme , yığılma , aptal çalışma , kendini sıkıp bırakma :) arıza lambası yakma , rolanti dengesizliği vs.vs.) hepsi yok oldu , sanki motor başka bir motorla değiştirilmiş gibi.İnşallah artık bu tüp meselesi çözülmüştür. Cevap veren vermeyen herkese teşekkürler. Konu kapatılabilir.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın Atiker'in hangisini taktırdınız ben de daha önce belirtmiştim en basiti olan sanırım fast var...Yakıt tüketiminden oldukça memnunum, ancak bu arıza lambası konusunda maalesef şuan yanıyor ama bazen kendiliğinden sönüyor bir müddet sonra tekrar yanabiliyor o nedenle moto ikaz lambası noktasında çok ümitli olmayın derim inş. sizinkinde yanmaz ama yanarsa da çok kafaya takmayın sonuçta benim öğrendiğim araca olumsuz bir etkisi yok insan zamanla alışıyor çoğu usta önemsemiyor bile bu durumu ama elbette yanmaması en güzeli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın Atiker'in hangisini taktırdınız ben de daha önce belirtmiştim en basiti olan sanırım fast var...Yakıt tüketiminden oldukça memnunum, ancak bu arıza lambası konusunda maalesef şuan yanıyor ama bazen kendiliğinden sönüyor bir müddet sonra tekrar yanabiliyor o nedenle moto ikaz lambası noktasında çok ümitli olmayın derim inş. sizinkinde yanmaz ama yanarsa da çok kafaya takmayın sonuçta benim öğrendiğim araca olumsuz bir etkisi yok insan zamanla alışıyor çoğu usta önemsemiyor bile bu durumu ama elbette yanmaması en güzeli...

Atiker fast takıldı galiba , çokta önemsemedim hangisi olduğunu , benim problemim sadece arıza lambası değildi , motorun tüm düzeni bozuktu şimdi düzeldi.Şimdi lamba yansada (yanmıyor) çok önemli değil.

Gözünüz aydın ; keyifli sürüşler..

hayırlı olsun,iyi günlerde sorunsuz kullanın

Hayırlı olsun. Güle güle binin.

Hadi geçmiş olsun..

Herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Atiker fast takıldı galiba , çokta önemsemedim hangisi olduğunu , benim problemim sadece arıza lambası değildi , motorun tüm düzeni bozuktu şimdi düzeldi.Şimdi lamba yansada (yanmıyor) çok önemli değil.

Herkese teşekkürler

Motor ikaz lambası yanarsa çok da problem etmeyin benimki yaklaşık 1 aydır yanıyordu bugün kendiliğinden söndü bir müddet sonra yeniden yanabilir sonra yine sönebilir diğer problemlerinizin çözüldüğüne sevindim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

bazen kalitesiz yakit yuzunden de ariza lambasi yanabiliyor. araci yuksek devire yukseltince lamba sonuyor. kaliteli yerden lpg alin herzaman,

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Kaliteli yer derken hangisi kaliteli ? Herkes bişey söylüyor lpg konusunda kimsenin hangi lpg nin kaliteli olduğu konusunda mutabık olduğunu görmedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...