İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

O.Yücel Çetin

Recommended Posts

O.Yücel Çetin

Geçenlerde evde içine su çektirmek suretiyle Siemens marka elektrikli süpürgeyi bozdum. Bozuk süpürgeyi de bilim için (zaten memnun olmadığımızdan) mühendis adayı kayınçoma kadavra olarak verdim. :D

Şimdi, en kısa sürede bir süpürge almayı planlıyorum ancak bazı noktalarda kararsız kaldım.

1-Su filtreli olanlar var, bunlardan kullananlar var mı? Nasıl? Koku yapıyor mu? Performans nasıl?

2-Tavsiyeniz ne olur? Marka/watt vs. bazında.

Sağlam bir şeyler alayım diyorum açıkçası bozulan cihazdan pek memnun değildik. Evinizde kullandığınız, tecrübe edindiğiniz cihazları da artıları ve eksileriyle yazarsanız çok memnun olurum. Ürün tavsiye edecek arkadaşlar kıyas açısından lütfen ürün linki veriniz. :good1: Ürün iyi olduktan sonra bütçede sıkıntı yok. :)

Hadi bakalım, hamarat erkekler bir el atıverin şu konuya. :D

Herkese şimdiden teşekkürler. :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

geçen gün arçelik 1600w ı yaktık yerine 130 liraya mı 140 liraya mı ne 1800w beko aldım.

http://www.beko.com.tr/elektrik-supurgeler-toz-torbali-BKS-1270-EY-Supurgeler.html

sulu tipleri her kullandımda temizlmek gerekiyormuş. toz torbalılar toza alerji olan yoksa daha pratik.

http://www.arcelikal.com/Arcelik-S-6355-Supurge/ArcelikOzellik?PID=423

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dyson,

Elektrik tüketimi diğerlerinden az, filtre değişim derdi yok, toz kaçırma sıfır, bakım yok. 5 yılda maliyetini çıkarıyor.

Fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

su filitreli olanlardan bizim hanımda kullanıyor

http://www.beko.com.tr/elektrik-supurgeler-su-filtreli-BKS-9220-Supurgeler.htmlhanım

hanım gayet menun olduğunu söylüyor.

iki adet menuniyetsizliği var

1. su haznesinin temizliği çok zor her süpürmenden sonra temizlemek zorundasının

2. kullanırken devrilirse makina bir süre çalışmıyormuş heralde motor ıslanıyor.

benim rahatsız oldum yanı ise devir ayarlı ve son devirde 2000 devirde kullandığında sesten çok rahatsız oluyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dyson,

Elektrik tüketimi diğerlerinden az, filtre değişim derdi yok, toz kaçırma sıfır, bakım yok. 5 yılda maliyetini çıkarıyor.

Fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

300TL den fazla vermem, Samsung derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bak kullanan nasıl biliyor :p

Evet mesela ben hiç anlamam, evin reisi olarak hiç karışmam süpürge seçimini hanım yapar, ben sadece süpürürüm, :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

129.99 ööğğrohh

Evet mesela ben hiç anlamam, evin reisi olarak hiç karışmam süpürge seçimini hanım yapar, ben sadece süpürürüm, :p

Ohoooohoo, seçimi de ben yaparım, sadece süpürmeyi değil, cıkksss

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

129.99 ööğğrohh

Ohoooohoo, seçimi de ben yaparım, sadece süpürmeyi değil, cıkksss

Abi çok laytmışsın. ben kazak erkek olduğum için bir kükrerim alınacak süpürge hazır, veririm parasını alır gelir süpürmeye başlarım.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Arnica Bora 4000 alacaksın sonra da dua edeceksin..Bizim evde 2 kedi var.Şimdiye kadar onların tüylerini bu kadar iyi temizleyen bir makineye denk gelmemiştik.1 yıldır kullanıyoruz çok memnunuz.Fiyat olarakta kalite olarakta iyi.Mutlaka almasan bile birilerinde varsa dene.Yada gir alan kişilerin yorumlarını falan oku.Kullanma şartlarına uyduğunuz sürece koku falan yapmaz.İçinde kirli su bekletmeyeceksiniz.Benim önerimle çevremde 4 kişi daha aldı onlarda çok memnunlar.Ayrıca filtresi var ve yıkanabiliyor.Buna da dikkat et.Diğerleri gibi filtre kirlendi yenisini al durumu yok..Dışarıya hiç toz bırakmıyor..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 senede bir makine yakıyoruz. Bizim evi ancak dyson kurtarır ama onu almakta güç ister :)

Yorum bağlantısı

Arnica Bora aldık, yaklaşık 8 aydır kullanıyoruz. Gerçekten çok iyi makine.

Denemek için önceden evde kullandığımız süpürge ile bir halıyı süpürdük, sonra Arnica ile süpürdük halıdan çıkan kiri gördüğümüzde baya şaşırmıştır. Turbo başlığı var. Kalite olarak gayet iyi. Kısacası mumnunuz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Philips marka aldım geçen ay, düğmeden kapatmazsan yerden ayıramıyorsun o kadar yani..:) Üstünde güç ayarı var ve işin bitince tek düğme ile kendini temizletip çıkanları alıp döküyorsun...Günahı 750 Tl. idi galiba...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

philips çok iyi. torbasız olanları 350 tl civarı. tam layt erkek işi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Arnica veya Dyson.İkiside süper cihazlar.Ancak Dyson biraz yüksek fiyatlı.Ucuz yollu alırım diyorsan arçelik veya samsung türevlerine bakabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bizde aynı arayış içindeyiz fakat karar veremedik, eskisine devam dedik.

Eşimin arkadaşı Thomas önermiş fakat Dyson alalım kurtulalım diyorum.

Sulu olanlarda koku sorunu varmış, en küçük işlem sonrası dahi suyunu boşalmak gerek falan dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

http://www.vatanbilgisayar.com/Ev%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCn%C3%BC/rowenta-ro4723-ro4723-silence-force-kirmizi/productdetails.aspx?I_ID=53356

bizde uzun araştırmalar sonucu hanımla bu ürünü aldık. vatanın hafta sonu indirimi ile 345 liraya gelmişti. çokta memnun kaldık. son devirde çalışırsa halıya yapışıp kalıyor. hanımın demesine göre de evin içindeki toz azalmış haftada iki kere alırken şimdi iki haftada bir alsam yeterli oluyor diyor. bunu zaten siz de farkediyorsunuz. ve benim için en önemli nokta: ses. o çalışırken tv nin sesini açmadan rahatlıkla izliyorsunuz. diğer odada çalışsa zaten sesini duymuyorsunuz. tavsiye ederim bence fiyat performans olarak alınabilecek bir ürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=57221

Benim söylediğim bu süpürge...Ayrıca sessiz de çalışıyor ama karşılaştırma yaptığım bizim 10 yıllık eski süpürge, şimdikiler nasıl bilmiyorum...

Buna herkes hayran Abi, yorumlara baktım az önce hepsiburada'dan. :good1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bunun ucuz modellerinden biri var bizde çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aura nasıl acaba?

Bu marka ihlasın satışını yaptığı marka. Bende var iki yıl önce 1700 tl aldım ve şu anda da 2000 tlden bahsediyorlar. İStiyorsanız ben size 1000 tl veririm. Ben aldım ve evde çok gereksiz diyorum. Halı yıkaması falan var gerçekten halı yıkamak çok güç. Koltuk yıkadım araba koltuğu yıkadım çok zor. Bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bunun sadece halı döverli kafası çok işe yarıyor. O kadar para verilerek alınacak bir cihaz değil. Bu arada kesinlikle bulaşmayın satana kadar yakanızdan düşmüyorlar.

Serkan abinin bahsettiği http://www.vatanbilgisayar.com/ev-bakim-urunu/philips-fc-9225-fc-9225-marathon-torbasiz-elektrikli-supurge-%282200-watt%29-autoclean/productdetails.aspx?I_ID=57221 bundanda var. Bundan gerçekten çok memnunum. Hava filtresi temiz ise son güçte halıdan ayırmak çok güç. Bunu kesinlikle tavsiye ederim.2006 ağustosunda aldım hala kullanıyorum. Hala çok güçlü çekim gücüne sahip. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hocam yazmışsın eline sağlık, ben Aura değil de Arnica'yı soracaktım, bir karışıklık oldu sonradan baktım ama geç kaldığım için iletiyi değiştirmedim. :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...