İçeriğe Yönlendir

C Max Cam

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Cengiz Korkmaz
(düzenlendi)

bir sabah aracımın camının çatladığını eşim haber verdi.gayet rahat kaskodan cam değişim hakkımızdan değiştiririz dedim.

neyse sigortayı aradım.anlaşmalı camcıya yönlendirdi.anlaşmalı camcıda bizim cmax camı olmadığından servise yönlendirdi. 

servise gittik.gerekli belgeleri hazırlarken beyan bölümüne Taş sıçradı yazmak gerektiğini öğrendim.Böyle bir beyan vermeyeceğimi bildirerek servisten ayrıldım.

neden doğru olmayan bir beyanda bulunmak zorundayım ki?

Şu tarihte camımın çatlak olduğunu fark ettim.Değiştirilmesini rica ediyorum neden olmuyor?

Poliçelerde yazana bakarsanız sorgusuz sualsiz değiştirmeleri lazım.

yıllardan beri kaskoya para veren bir müşteri olarak ilk defa kaskodan faydalanacağım. ama tam hayal kırıklığı yaşadım.

bu işten anlayan veya yetkili bir dost varsa yardım bekliyorum.

bu durumun haksızlık olduğunu düşünüyorum.

tarihinde Cengiz Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Kasko olayın nedenini bilmek ister. Çünkü küçük de olsa hasarı tazmin edeceği 3.şahısların olma ihtimali var. Bir beyan vermek zorundasınız. Net bir şeyler yazmazsanız, sizden polis raporu da isteyebilirler. Yalan beyan vermek zorunda değilsiniz, ne biliyorsanız onu içeren bir beyanı siz hazırlayıp, ilgili kişiye verin. Sorun çıkarsa eksperle veya kaskodan kim ilgili ise o kişi sizi arasın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Siz birde çatlak nedeniyle değişime gidilecek camın tokmakla iyice kırılıp o şekilde fotoğraflandığını ve sigorta şirketlerine gönderildiğine şahit olsanız...

Yorum bağlantısı

Siz birde çatlak nedeniyle değişime gidilecek camın tokmakla iyice kırılıp o şekilde fotoğraflandığını ve sigorta şirketlerine gönderildiğine şahit olsanız...

Tokmak olduğu ne malum? Belkide çekiçtir  :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Geçmiş olsun,siz bir beyanda  bulunmazsanız düşük bir ihitimal de olsa üretimden kaynaklı bir nedenden dolayı cam çatlamış olabilir ve bu da kaskoyu ilgilendiren bir durum değildir.Garanti kapsamında değişmesi gerekir. Beyansız durum kaza değil arızadır. Forumda bir arkadaşın camında rezistans kopukluğundan dolayı üretim hatası kapsamında garantiden değişti. Kasko devreye girmedi. Yani  cam değişimi = sorgusuz sualsiz kasko kapsamı gibi bir durum yok....Bu arada  bu beyanda bulunmaktaki çekincenizi anlayamadım açıkçası... Kasko sizden rasgele bir araç plakası verin taş sıçrattığına dair ondan tahsil edelim mi dedi ki bunu yapamam şeklinde bir ısrarınız var?

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Yıllar önce camda ufak bir çatlak olmuştu. Yürüme falan da yoktu, küçük bir bölge üstten ezik duruyordu, ama her an ilerleyebilir gibiydi. Gittim servise, "bunun için camı değiştirmeyin, tamir edin" dedim. Servisteki arkadaş, "biz tamir yapmıyoruz, değişim yaparız" dedi. Ben de "kasko bunun için değişim kabul eder mi" diye sordum. Arkadaş, "merak etmeyin, biz onu eksperin değişimi kabul edeceği forma sokarız" dediydi. Açık açık anlattı, çekiçle çatlağı büyütüyorlarmış ki, kasko sıkıntı yapmasın. Düşünüyorum da, yanlış işler, bugün olsa o aracı asla servise bırakmazdım..

Yorum bağlantısı
Cengiz Korkmaz

evet duydum.ama yazık şirketi mi kandırmak kendinimi kandırmak.bilmiyorum.

Kasko olayın nedenini bilmek ister. Çünkü küçük de olsa hasarı tazmin edeceği 3.şahısların olma ihtimali var. Bir beyan vermek zorundasınız. Net bir şeyler yazmazsanız, sizden polis raporu da isteyebilirler. Yalan beyan vermek zorunda değilsiniz, ne biliyorsanız onu içeren bir beyanı siz hazırlayıp, ilgili kişiye verin. Sorun çıkarsa eksperle veya kaskodan kim ilgili ise o kişi sizi arasın..

beyanı şu şekilde vermek istedim.bir gün öncesinde silecek lastiğini değiştirirken silecek camın üstüne düşmüştü.o an herhangi bir kırılma çatlama yoktu.belki bu olabilir diye beyan vermek istedim.bunun dışında gerçekten cam neden çatladı bilmiyorum.böyle söylersen bunu ödemezler reddederler dediler.

Geçmiş olsun,siz bir beyanda  bulunmazsanız düşük bir ihitimal de olsa üretimden kaynaklı bir nedenden dolayı cam çatlamış olabilir ve bu da kaskoyu ilgilendiren bir durum değildir.Garanti kapsamında değişmesi gerekir. Beyansız durum kaza değil arızadır. Forumda bir arkadaşın camında rezistans kopukluğundan dolayı üretim hatası kapsamında garantiden değişti. Kasko devreye girmedi. Yani  cam değişimi = sorgusuz sualsiz kasko kapsamı gibi bir durum yok....Bu arada  bu beyanda bulunmaktaki çekincenizi anlayamadım açıkçası... Kasko sizden rasgele bir araç plakası verin taş sıçrattığına dair ondan tahsil edelim mi dedi ki bunu yapamam şeklinde bir ısrarınız var?

iyide çatlama nedenini gerçekten bilmiyorum.yukarda yazdığım gibi sadece bir gün öncesinde silecek lastiği cam üzerine düşmüştü.o an herhangi bir çatlama vb. yoktu.başka herhangi bir nedenim yok.

sizce taş sıçramadan taş sıçradı yazmak etik mi?

evet daha önceden taş da sıçramıştı.cam da çok ufak bir hasar meydana gelmişti.ondan dolayı cam değişimi düşünmemiştim.yoksa onu mu yazmalıyım.

ne bileyim.kafam karışık.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Kasko işi o kadar ilginç ki  siz etik olanın ne olduğunu çözmeye çalışırken bir bakmışsınız camın parasını cebinizden ödemişsiniz....

mesela imalat hatası kaskoya girmez,özel mülkte yapılan kazalarda siz haklı bile olsanız karşı tarafın masrafını kaskonuz karşılamaz....

Örnek:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248035-kasko-otopark-hasarlar%C4%B1n%C4%B1-kar%C5%9F%C4%B1lamaz-m%C4%B1/

Sonuca bakarsak siz silecek lastiğini bilerek düşürmediğinize göre bu bir kazadır. (silecekten olduğu da kesin değil bu arada) diğer taraftan biri istemeden taş sıçrattıysa bu da bir kazadır.  iki durumda da hasarı kasko ödeyecekse siz işinizi kolaylaştıracak beyanda bulunmanın neyinden çekiniyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Cengiz Korkmaz

Kasko işi o kadar ilginç ki  siz etik olanın ne olduğunu çözmeye çalışırken bir bakmışsınız camın parasını cebinizden ödemişsiniz....

mesela imalat hatası kaskoya girmez,özel mülkte yapılan kazalarda siz haklı bile olsanız karşı tarafın masrafını kaskonuz karşılamaz....

Örnek:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248035-kasko-otopark-hasarlar%C4%B1n%C4%B1-kar%C5%9F%C4%B1lamaz-m%C4%B1/

Sonuca bakarsak siz silecek lastiğini bilerek düşürmediğinize göre bu bir kazadır. (silecekten olduğu da kesin değil bu arada) diğer taraftan biri istemeden taş sıçrattıysa bu da bir kazadır.  iki durumda da hasarı kasko ödeyecekse siz işinizi kolaylaştıracak beyanda bulunmanın neyinden çekiniyorsunuz?

sorun işte burda. silecek lastiği elimden düştü kırıldı dediğimde de ödemez diyor servis. bir sorun da bu.

o zaman sizce  yukarıda bahsedilen küçük bir çatlağı balyozla kırmak damı mantıklı.

çekinmemin sebebi kasko da sonuçta senin benim paramla karşılıyor bu camı. doğru beyanda bulunmadığımda diğer insanlara haksızlık mı yaparım acaba diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Diğer insanlara haksızlık yapacak bir durum yokki ortada... Sizinle aynı kaskoya sahibiz diyelim. Ben sizden sonra kaza yapsam kasko bana 

- İnan bey valla az önce Cengiz beye ödeme yaptık sizinkini  yapamıyoruz, yada eksik yapıyoruz mu diyecek

yada 1 sene hiç kaza yapan olmayınca kasko firmaları herkesin kaskoya verdiği paranın bir kısmını geri mi iade edecek?

Anlıyorum,ince düşünüyorsunuz ama Çooooook ince düşünüyorsunuz :)  

1 ayda 2 sefer cam değişti,balyoz çekiç vb. vuran olmadı. Yapıldığını duydum ama herkes yapacak diye bişey yok....Çatlağın resmini 4-5 ayrı açıdan çekti servistekiler, exper görmeden onay bile çıktı kaskolardan...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...