İçeriğe Yönlendir

Muayenede Lastik Tarihi Kontrolü

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli
(düzenlendi)

Arkadaşlar selamlar

Bugün bir arkadaş aracını muayeneye götürdüğünü ve aracının diş derinliği ile birlikte lastik üretim tarihinede baktıklarını söyledi.Doğru mudur? Lastik üretim tarihi 3 seneyi geçen araçları muayeneden geçirmiyorlarmış.

tarihinde Savaş Değişli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2005 üretimli lastiklerle geçen sene girdim 5,5 mm yazmışlar sadece geçtim sorunsuzca.Gerçi bu lastiklerle devam edersem artık geçebileceğim bir araba kalmayacak gibi geliyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arkadaşlar selamlar

Bugün bir arkadaş aracını muayeneye götürdüğünü ve aracının diş derinliği ile birlikte lastik üretim tarihinede baktıklarını söyledi.Doğru mudur? Lastik üretim tarihi 3 seneyi geçen araçları muayeneden geçirmiyorlarmış.

öyle bi uygulamayı desteklerim.

hurda lastikler 2-3 el değişmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Yoksa teknikerin bireysel yaptığı bir şey mi :)

Yorum bağlantısı

Keşke baksalar.

4sene yada 40.000'de zaten lastiğin atılması gerekiyor Diş derinliği ne olursa olsun...

Ama ben muayeneye gidicem diyipte 4lastiği bi arkadaşından söküp aracına takıp muayeneye giden adamda biliyorum malesef...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

3 sene az, 3 yıl dolduğunda hafif kusur, 4 yıl dolduğunda ağır kusur yazabilirler. Ben 5'e bile razıyım çünkü piyasada 6-7 yıllık lastiklerle gezen çok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

şu anda bizim kullandığımız lastikler 50 000 uzerinde yol yaptık hala da diş derinliği 6 mm üzerinde atmak lazım mı lastikleri :D :D :D

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

şu anda bizim kullandığımız lastikler 50 000 uzerinde yol yaptık hala da diş derinliği 6 mm üzerinde atmak lazım mı lastikleri :D :D :D

Neymiş bu lastiğin markası Uğur bey? michelin falan mı?yoksa pirelli falan mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Maşallah Uğur bey. Markasını öğrenebilirmiyiz? 50000 km ve 6 mm diş çok iyi..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Er300'ler çok rahat 60.000 km yol yapabilir ama 4. yıl çok fazla sertleşmiş olur. 3 yılda 60.000 km yapabiliyorsanız iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar selamlar

Bence kontrol edilsinki insanlar aldıkları lastiklerin tarihine bakarak alır ve artık bayat lastik satışı son bulur.

2005 üretimli lastiklerle geçen sene girdim 5,5 mm yazmışlar sadece geçtim sorunsuzca.Gerçi bu lastiklerle devam edersem artık geçebileceğim bir araba kalmayacak gibi geliyor :D

Bence çok hata. Hayat meselesi. Lastik bu şakaya gelmiyor.

İnşallah bakarlar tarihe..

:good1: :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Keşke baksalar.

4sene yada 40.000'de zaten lastiğin atılması gerekiyor Diş derinliği ne olursa olsun...

Ama ben muayeneye gidicem diyipte 4lastiği bi arkadaşından söküp aracına takıp muayeneye giden adamda biliyorum malesef...

en azından hepsi yapamayacak...

3 sene az, 3 yıl dolduğunda hafif kusur, 4 yıl dolduğunda ağır kusur yazabilirler. Ben 5'e bile razıyım çünkü piyasada 6-7 yıllık lastiklerle gezen çok..

Katılıyorum...

Almak için gittiğimiz 2008 model passatta 2006 model lastik vardı...

2006 modelse atın..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

en azından hepsi yapamayacak...

Katılıyorum...

Almak için gittiğimiz 2008 model passatta 2006 model lastik vardı...

2006 modelse atın..

yok mehmet abi bu için üçün cü takım lastık :D :D iki sene oldu alalı 2009 veya 2010 yılı olabilir üretimi :D hala taş gibi lastik :D niyetimiz var değiştirmeye bu yaz

Maşallah Uğur bey. Markasını öğrenebilirmiyiz? 50000 km ve 6 mm diş çok iyi..

markası continental yük lastiği ama tavsiye etmeme kutuk gibi lastik :D bütün çukurları hissediyorsunuz

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Neymiş bu lastiğin markası Uğur bey? michelin falan mı?yoksa pirelli falan mı?

yok continental yük lastiği goddyear aldık 20 000 veya 25 000 civarında yanak telleri kırıdı değiştirmek zorunda kaldık

diş derinliğinin yanı sıra, yanaklarda çatlama ve lastiğin kauçuğunun sertleşmesi de risk oluşturur. gözle ve elle kontrol etmekte fayda var Uğur bey.

çatlama yok ama sertleşme var sanırım şu an yokuşlar da biraz gaza bastınmı pati ye kalkiyo araç değişme zamanı geldi kısacası geçen gün fiyat aldım 195 65 15 170 hız limitli 4 mevsim lastik 170 fiyat verdiler :D :D biraz fiyat fazla geldi

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

yok continental yük lastiği goddyear aldık 20 000 veya 25 000 civarında yanak telleri kırıdı değiştirmek zorunda kaldık

Yumuşak yanaklı lastikte lastik havalarına daha çok dikkat edin. Hatta normalden 1-2 psı fazla hava basın.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

İnşallah bakarlar tarihe..

inşallah bakarlar, bilinçsiz tüketiciye bozuk mal satanların işi zorlaşır, daha güvenli trafiğe sebep olurlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kuzene 2009 model lastik satmışlar.. 2012 model Audi jant değiştirdik diye sıfır lastik aldı 2009 model takmışlar..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bence kontrol edilsinki insanlar aldıkları lastiklerin tarihine bakarak alır ve artık bayat lastik satışı son bulur.

Bence çok hata. Hayat meselesi. Lastik bu şakaya gelmiyor.

:good1: :good1:

Abi kesinlikle haklısın değiştirmem lazım ama nefes aldırmadı bu sene araba sağ olsun :s

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim energy saver larda 50.000km yi geçti, 5.5 6mm. civarı diş var hala (ön-arka çapraz yer değiştirdim) fakat yanaklarda hafif olsa da ve küçükte olsa çatlaklar bulunuyor, seneye değişmem gerekli artık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

energy saver ömrü 45 bin diyor mişi. 50 bin kullandım son 10 bini çok vasattı. hemde 2 yılda :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Doğrudur, performans düşüşü başladı, malum markaları virajda tokatlarken hafiften hissettiriyor kendini, Allah' tan mega yol tutuş durumu kurtarıyor :D

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Rafta bekleyipte sıfır taktığımız lastikler ne olacak peki.Atıyorum lastik 2010 üretimli 1,5 yıl rafta beklemiş ben 2012 de taktım , ozaman 2013 te ömrünü tamamlamış olacak ki ben senede 5000 km anca yaparım.1 yıl sonra tekrar lastik al.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...