İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ20 Team Otomatik 1.4 100 Bg

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez

Yarın bir aksilik olmazsa bu aracı okulumuzdaki bayan bir öğretmenimize alıyoruz. Araç hakkında olumlu olumsuz bilgi rica ediyorum.

Özellikle, otomatik şanzımanla ilgili bir sıkıntı duydunuz mu?

cmykb.jpg

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Arkadaşlar, fabrika verisi şehiriçi 7,7 lt görünüyor. Dikkatli kullanımda 8-9 lt civarında tüketim normal karşılanmalı.

Ben arkadaşımıza bunları anlattım. Hatta istersen düşük kmli 2. el de bakabiliriz dedim. Dizel önerdim ama, otomatik ve sıfır olması ve ayrıca aracın tipini çok beğendiği için karar bu araç oldu. Bayii fiyatı 34.050 TL. Bir aksilik olmazsa biz aracı 29.400 e alıyoruz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

öğrencim kullanıyordu. Çok memnundu. Özellikle usb girişi vs güzeldi. Ortalama 7 litre yakıyordu istanbulda. ki oturduğu çalıştığı yerler levent-istinye-oralar yani kalabalık ve yokuşlu.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

"Her Tütk kullanmalı yerli malı" benim çocukluğumda kullanılan güzel bir slogandı. Bir bayan için boyutu fiyatı motoru herşeyi ile uygun bir araç.Kore yada Japon araçlarda ve tork konvertörlü şanzımanlarda kolay kolay sorun çıkmaz, çıkarsada kullanıcı hatasındandır. Üstelik bu model Türkiye'de üretiliyor :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

2011 model, 1,2 motor, benzinli manuel babamda var, sıfır almıştık benzinin pahalılığından dolayı ( Garibim araba ne yapsın ) on gün önce LPG taktırdık gayet memnun kendisi, çekirdek aile için güzel bir araç. Şimdiden hayırlı olsun hocamıza. :good1:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Açıklamalar biraz daha rahatlattı beni. Yarın daha rahat gideceğiz aracı almaya...

Alınca foto eklerim buraya...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

BRC kitler garantiyi bozmuyor diye hatırlıyorum.Otomatiği ise klasik otomatik vites galiba sıkıntı çıkarmaz kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bayan arkadaş Lpg falan taktırmaz...

Ben olsam dizel alırdım, dizel olmazsa mutlaka lpg düşünürdüm...

Turkay hocam, biliyorsunuz, Hyundai bunlara garantiyi bozmayacak şekilde LPG de takıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yürür gibi kullanmazsa çok yakmayacaktır. Hafif araç. 7 litre işte. Benim öğrencinin uzun dönem ortalaması bilgisayarında 7 görünüyordu, o da otomatikti.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Osman,

Öğretmen arkadaş, araç için max 30 bin ayırdı. Ve sıfır km almak istiyor. İlandaki araç da sıfır gibi ve prime modeli ama, "sıfır psikolojisi" var arkadaşta...

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

ablama 1 ay önce aldık 34 bine.sorunsuz,güzel araç.1.2 olanları fazla yakıyormuş.1.4 daha az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

şimdiden hayırlı olsun..

34.050 den 29.400 e iniş nasıl indirim anlamadım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Osman,

Öğretmen arkadaş, araç için max 30 bin ayırdı. Ve sıfır km almak istiyor. İlandaki araç da sıfır gibi ve prime modeli ama, "sıfır psikolojisi" var arkadaşta...

Kendisi bilir Abi, alacak o sonuçta kafası ve gönlü nasıl rahat edecekse öyle yapmalı. :good1:

Osman esp var mı cidden yanlışlıkla mı işaretlenmiş.

Sorarız. :) En dolusu bu diye biliyorum varsa şaşırmamak lazım :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

30 verdikten sonra ben de sıfır alırım.

Ben de. :D Ama donanım farkı var galiba. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Araba alınmıştır. 29400 e anahtar teslim. Biz sadece kasko yaptırdık...

MpE1R.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bişey itiraf edeyim: Hyundai i20 benim arabamdan 10 kat daha sessiz. Ne motor ne yol sesi yok...

Bizim araçlarımıza yaptığımız yalıtım falan hikaye arkadaşlar. Son kasa 2012 tdci cmax da kullandım. İ20 cmaxtan, 5 kat daha sessiz... 1.4 100 bg motor kullanılıyor bu araçta. Emin olun motorun çalıştığını duyamıyorsunuz. Sonra kendi arabama binince bu ne yaa dedim valla...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bizim arkadaş aracı 31.500'e kadar vereceğim diyor bugün sordum. Ama ESP'yi sormayı unuttum. :(

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bişey itiraf edeyim: Hyundai i20 benim arabamdan 10 kat daha sessiz. Ne motor ne yol sesi yok...

Bizim araçlarımıza yaptığımız yalıtım falan hikaye arkadaşlar. Son kasa 2012 tdci cmax da kullandım. İ20 cmaxtan, 5 kat daha sessiz... 1.4 100 bg motor kullanılıyor bu araçta. Emin olun motorun çalıştığını duyamıyorsunuz. Sonra kendi arabama binince bu ne yaa dedim valla...

Hocam dizelden sonra benzinli öyle hissettirir. Ama hyundai kaliteli,o da bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Sessizlik konusunda kesinlikle katılıyorum hocam, babamda da var 1.2 motoru fiyatına göre güzel araç alan hocamıza hayırlı olsun yeniden.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...