İçeriğe Yönlendir

Klima Polen Fitresi Gerekli Mi, Değil Mi?

Burak Bölükbaş

Recommended Posts

Burak Bölükbaş

hepinize merhaba,

malum havalar ısındı ve klimaların düğmelerine basıldı.

ancak klimadan gelen o iğrenç koku :(((

yenisiyle değiştirin diyeceksiniz ama geçen sene bakımda değiştirdiğimde bile haftasında koku yapmıştı.

bu filtre gereklimidir? üzeri nem tuttuğu için tozla birleşince çamur oluyor ve bu da koku yapıyor. bakteri yuvası oluyor.

iptal etsek ve filtresiz kullansak nasıl olur?

yada farklı filtre önerisi olan var mı?

siz kendi aracınızda nasıl kullanıyorsunuz ve böyle koku problemi oluyor mu?

şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Klima kokusunu önlemek için satılan temizleme spreyleri var onlardan kullanın.Polen filtresi olmadan klima performanslı çalışmaz.Sizde kokuyu filtreden ziyade kanallar da oluşan bakteriler yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Gideceğiniz yere 1 km kala falan klimayı kapatıp , kalörifer fanını çalıştırmaya devam ederseniz koku yapmaz.Nem kuruyor ozaman bakteri olmuyor.

protokolsüz reçeteye benzer ...

İşte dr.yorumu :D

Şarjörsüz tabancaya benzer :D

Buda Polis yorumu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gideceğiniz yere 1 km kala falan klimayı kapatıp , kalörifer fanını çalıştırmaya devam ederseniz koku yapmaz.Nem kuruyor ozaman bakteri olmuyor.

O zaman, bu da benden; tuşsuz klavyeye benzer :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Bölükbaş
(düzenlendi)

aydında arabadan inmeden önce klimayı kapatıp bide içinde 10-15 saniye beklerseniz sucuk gibi olursunuz, değil 1 km önce kapamak..

genelde burda motorla birlikte çalışır ve kapanır, ne kadar tavsiye edilmesede....

böyle kullanırsan koku yapar diyeceksiniz,

ben park edince devreden çıkarıyorum klimayı, zaten dizel motor için 30 sn beklerken fanlar da çalışıyor, artık yettiği kadar...

tarihinde Burak B&#246lükbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ayhan söylemiş,genel manada koku filtreden değil(değiştiyse),kanallardan geliyor.bunun için dezenfektan spreyler satılıyor.uzun ince borusu var,hava kanallarından içeri sokup köpüğü sıkıyorsunuz ancak kendiniz yapmayın,fazla sıkarsanız akan köpük akıp gidebilir ve değmemesi gereken yerlere değebilir,sonuç elektronik arıza olabilir (aynen yaşadım).servis veya işi bilen birisi yaparsa koku moku kalmaz.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Polen filtresi her türlü toz ve poleni engeller. Olmazsa ne olur. Dışardaki hava hiçbir engele takılmadan taşıdığı bütün herşeyiyle (toz, toprak, egzos kurumu, polen, vs.) aracın içine ve dolayısıyla ciğerlerimize kadar girer. Klima daha iyi soğutur...

Poeln filtresinin hiçbir şekilde ıslanmaması gerekir. Islanırsa söylenildiği gibi koku yapar. Dolayısıyla bir koku oluşuyorsa ve polen filtresi ıslanıyorsa önce bu sorun halledilmelidir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

O zaman, bu da benden; tuşsuz klavyeye benzer :D

Bende otoyolcu olarak ekleyeyim ; Otoyol' da OGS' siz araca benzer. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Polen filtresini değiştirin sonrada Ziebart ya da benzeri uygulama yapan yerlerde Ozon la Klima temizliği yaptırın en az bir yıl çok memnun kalacaksınız.

Ayhan söylemiş,genel manada koku filtreden değil(değiştiyse),kanallardan geliyor.bunun için dezenfektan spreyler satılıyor.uzun ince borusu var,hava kanallarından içeri sokup köpüğü sıkıyorsunuz ancak kendiniz yapmayın,fazla sıkarsanız akan köpük akıp gidebilir ve değmemesi gereken yerlere değebilir,sonuç elektronik arıza olabilir (aynen yaşadım).servis veya işi bilen birisi yaparsa koku moku kalmaz.

Abicim sprey geçici çözüm hem bakterilere karşı hem kokuya karşı ozon temizliği bir numara.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Polen filtresini değiştirin sonrada Ziebart ya da benzeri uygulama yapan yerlerde Ozon la Klima temizliği yaptırın en az bir yıl çok memnun kalacaksınız.

Abicim sprey geçici çözüm hem bakterilere karşı hem kokuya karşı ozon temizliği bir numara.

ben en kolay ve ucuz yöntemi söylemiştim.yılda bir kere yaptırsan yetrli olur.

ozonun fiyatı nedir,sonrasında 2. uygulama ne zaman yapılmalı

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

6 aylık filtreyi çıkarıp bakarsanız gerek var mı yok mu anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

polen filtresini bir nevi bademcik gibi düşünebilirsiniz. bu da 2 çocuk büyütmüş babanın yorumu olsun. :)

Abi; bademciği aldırıyorsun ama polen filtresinin yenisi var. :D

ben en kolay ve ucuz yöntemi söylemiştim.yılda bir kere yaptırsan yetrli olur.

ozonun fiyatı nedir,sonrasında 2. uygulama ne zaman yapılmalı

50-100tl arasında. 6 Ayda bir yapılması iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Klinkersiz çimentoya benzer diyeyim bende :D

Senden saçsız insana benzer lafını bekliyordum ama, onun olabilitesi yüksekti di mi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Klinkersiz çimentoya benzer diyeyim bende :D

o ne lem.

Türkçe yaz anlamadım. :i-ih2::shok::blink2:

Senden saçsız insana benzer lafını bekliyordum ama, onun olabilitesi yüksekti di mi :D

:rofl:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kaçtı galiba :hohoho:

o ne lem.

Türkçe yaz anlamadım. :i-ih2::shok::blink2:

:rofl:

Valla bende bilmiyorum abi çimentoda klinker deyip duruyorlar burada eyi bir şey kanımca :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

50-100tl arasında. 6 Ayda bir yapılması iyi olur.

pahalıya gelir.sprey de zaten dezenfektan.üfürükten birşey değil.bizler polen filtresini bile bu kadar çabuk değişmiyoruz.(zaten aşırı km yapmıyorsak gerek de olmuyor)

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gerçek, kömürlü polen filtresi taktırın, koku yapmasın ama rakamı duyunca da vazgeçmeyin.

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

Gerçek, kömürlü polen filtresi taktırın, koku yapmasın ama rakamı duyunca da vazgeçmeyin.

+1

"karbonlu filtre"de diyorlar.

Yorum bağlantısı

Klima temizleme köpüğü işinizi görecektir.

Servislerde 30 40 tl civarı yapılıyor bu işlem..

Sizin havalandırma ızgaralarınız kokuyu yapıyor.

Ama ben yaparım derseniz açın camları klimayı açın dış silkülasyında çalışıtırın, hafif derecede üflesin Hortumunu teker teker tüm kanallara sokun,her kanalda köpük dışarı çıkmaya başladığı anda sıkmayı bırakın Zaten 4 5saniye anca sıkacaksınız...

Bu işlemi yaptıktan sonra iç silkülasyona alın klimayı ve araçtan çıkın.

Tekrar yazıyorum Araçtan ÇIKIN.

Çünkü tüm bakteriyi yutmaya hazır olursunuz aracın içindeyken :)

10 12dakika camlar açık bu şekilde çalışıtırın.

Daha sonra sıcağa getirin 2 3dakikada o şekilde çalıştırın.

Klimayı kapatın.

İşlem tamam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artık havalandırma kanalına püskürtmeden, araç içine sıkılanlar var, kapağı kırıyorsun içeri koyup kapıları kapatıyorsun, iç sirkülasyon ile çalışıtırıyorsun, iyi sonuç alınıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Alınıyorda ben o işleme geçmedim abi Müşteriye kaça satacam onu ? :)

+ Biz kanallardan önce direk evaparatörden yapıyoruz ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...