İçeriğe Yönlendir

Emme Manifolduna Bağlı Hortum Ne Işe Yarar?

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Çağlar Bayur

1.2 Vw motoru, yağ kapağını açınca stop ediyor :D , arıza sanmıştık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abinin paylastigi resimde ki 9 numarali parcalar videodaki hortum sayesinde calisiyorlar. Bu 9 numaralari parca, tam yuk sirasinda yani gaza sonuna kadar basildigi durumda bir sureligine kapanir ve hava yakit karisimi zenginlestirilir. Bu sekilde ihtiyac halinde yani gaza sonuna kadar basilip hizlanmaya calisilmasi halinde gerekli guc saglanmis olur. Fakat bu parcalar ustun ford muhendisligi ile uretilmis oldugu icin omurleri pekte uzun degil. Benim bu parcalarla ilgili bilgim bu yonde. Benim duratec motorumda da ayni sorun var.

Amaninn.. Bizim motorlar aynı.. Niye aklıma gelmedi bu benim.. Amerikada mondeo yok diye üzülüp dururdum... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Amaninn.. Bizim motorlar aynı.. Niye aklıma gelmedi bu benim.. Amerikada mondeo yok diye üzülüp dururdum... :)

Abi sana 4 adet kablosuz direkt bujiye baglanan bobin getiriyim. En az 5 beygir garanti :D

2005_Ford_Focus_ZX4_SE_engine.jpg

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Rasim Bolat
(düzenlendi)

benim emektar focusun t hortumun dış kısmında yağlı bir tabaka oluşmuş bu hortumun rolantiye etkisi var mı muhtamelen delik var

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

bu şakırtı benim arabada da var. dizel araç gibi çalışıyor. birkaç kişiye sordum onlardada aynı ses var diyorlar. neden oluyor bu ses. ben hotumu çıkartmadım ,çıkınca ses azalıyormu tam olarak bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

benim emektar focusun t hortumun dış kısmında yağlı bir tabaka oluşmuş bu hortumun rolantiye etkisi var mı muhtamelen delik var

T hortumu neresi bilmiyorum ama.. üst kapaktan hava filtresine giren hortumun rolanti ile alakası yoktur...

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

emme manifoltunun altındaki karter havalandırma hortumu, mehmet bey

Yorum bağlantısı
Onur Yaman
(düzenlendi)

o şakırtıya kelebek dediler diye hatırlıyorum

tarihinde Onur Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emmemanifoltunun içindeki klaperlerden geliyor o ses.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

hocam eğer kırmızı ile işaretlediğim boruyu katlayıp sıkın eğer şakırtı sesi kesiyorsa kesinlikle klapelerden geliyor ses. Bana triger zincirinden geldiğini söylediler. Sonra ustama gösterdim, direk o boruyu sıktı hocam bak ses kesilecek dedi ve ses kesildi. Klapelerden hocam dedi ve ben de değiştim sağolsun Mehmet Kaya hocam gönderdi rahatladım.

Bir sürü boru geçtiği için küçük işaretleyebildim. Zaten U şeklinde kısa bir boru.

5IOzN5l.jpg

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Yılmaz
(düzenlendi)

Bu klepeleri talkfordda baya konusmuslardı. Kimi direk sökmüş ve sıkıntının gittiğini söylemiş, fakat biraz yakıt tüketiminin arttığından bahsetmiş, kimi de bu klepeleri değiştirmiş ve rahat etmiş. Ben de benim arabadaki aynı sıkıntı sebebiyle arastırdım ve online ford parçası satan bir sitede görmüştüm. Değiştirme işi biraz çetrefilli gibi durduğu için kendim cesaret edip yapmak istemedim.Tam almaya karar verdim, ustama gittim anlattım. O da geniş bir zamanda birlikte yaparız dedi fakat bir türlü zaman ayarlayıp gidemedik. Tabi klepeleri de alamadık, öyle kaldı. Bugün konuyu görünce bidaha bakayım dedim ve klepeleri satan site artık satmıyor. Bir iki parçacıyı da aradım, onlar da parçayı bilmiyor. Mehmet Kaya hocam, nerden bulacağız bu klepeleri, illa yurtdışından mı getirteceğiz şimdi?

tarihinde İlker Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu klepeleri talkfordda baya konusmuslardı. Kimi direk sökmüş ve sıkıntının gittiğini söylemiş, fakat biraz yakıt tüketiminin arttığından bahsetmiş, kimi de bu klepeleri değiştirmiş ve rahat etmiş. Ben de benim arabadaki aynı sıkıntı sebebiyle arastırdım ve online ford parçası satan bir sitede görmüştüm. Değiştirme işi biraz çetrefilli gibi durduğu için kendim cesaret edip yapmak istemedim.Tam almaya karar verdim, ustama gittim anlattım. O da geniş bir zamanda birlikte yaparız dedi fakat bir türlü zaman ayarlayıp gidemedik. Tabi klepeleri de alamadık, öyle kaldı. Bugün konuyu görünce bidaha bakayım dedim ve klepeleri satan site artık satmıyor. Bir iki parçacıyı da aradım, onlar da parçayı bilmiyor. Mehmet Kaya hocam, nerden bulacağız bu klepeleri, illa yurtdışından mı getirteceğiz şimdi?

160 tl klaperler 50-100 arası işçilik verip değiştirmek varken niye iptal ederler anlam veremem.

Biz yurtdışından getirttik. Ancak ford parçacısı otosandan sipariş vererek getirtebilir. Yan sanayi yok Orjinali getirtiliyor.

Parça ile ilgili detaylı bilgi burada var. Benim eski konumda Mehmet Özyürek abim yazmıştı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/232615-mondeom-stop-ediyor-cok-sukur-duzeldi/page__view__findpost__p__1547093

Yorum bağlantısı
İlker Yılmaz

160 tl klaperler 50-100 arası işçilik verip değiştirmek varken niye iptal ederler anlam veremem.

Biz yurtdışından getirttik. Ancak ford parçacısı otosandan sipariş vererek getirtebilir. Yan sanayi yok Orjinali getirtiliyor.

Parça ile ilgili detaylı bilgi burada var. Benim eski konumda Mehmet Özyürek abim yazmıştı.

http://www.fordclubt...ost__p__1547093

Mehmet Hocam, talkford.com adlı bir ingiliz sitesinde bahsi geçiyordu bu konu. Orda işçilik ücretleri muhtemelen çok yüksek olduğu için insanlar kendisi yapmaya çalışıyor ve klepeleri de değiştirmek ustası olmayan için biraz çetrefilli iş olduğundan uğraşmadan direkt söküyorlar. Bizde çok gerek yok söylediğiniz gibi. Ben de en kısa sürede bu işe bir el atayım. Teşekkürler link için.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

http://www.fordclubt...ost__p__1547093

Sen dizelci değilsin ama yinede sorayım.Videodaki araç benzinli sanırım ama aynı benim motor gibi çalışıyor.Sesli olan kısmı yani.Bu sesi klaperler mi yapıyor diyorsunuz kesin olarak.Eğer öyle ise benim dizelde de aynı mıdır.Bizim emme manifoltunda da aynı parça varmı.Değiştirsem düzelirmi.Bu konuyu yeni gördüm ben.Bir el atıver bakalım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen dizelci değilsin ama yinede sorayım.Videodaki araç benzinli sanırım ama aynı benim motor gibi çalışıyor.Sesli olan kısmı yani.Bu sesi klaperler mi yapıyor diyorsunuz kesin olarak.Eğer öyle ise benim dizelde de aynı mıdır.Bizim emme manifoltunda da aynı parça varmı.Değiştirsem düzelirmi.Bu konuyu yeni gördüm ben.Bir el atıver bakalım

Üstad Emminin mondeo bilen bilen biliyor. Resmen dizel gibi çalışıyordu. Klaperler değişti ses kesildi. Aynısı Yunus Emre hocanın aracı içinde geçerliydi. Onda da düzeldi. Bende de düzeldi. Senin araç için bir bilgim yok. Çağlar abiyle bir görüş varsa değiştir derim. Bizde çok fena ses yapıyor. Sanki subaplar vuruyormuş gibi.

Mehmet Hocam, talkford.com adlı bir ingiliz sitesinde bahsi geçiyordu bu konu. Orda işçilik ücretleri muhtemelen çok yüksek olduğu için insanlar kendisi yapmaya çalışıyor ve klepeleri de değiştirmek ustası olmayan için biraz çetrefilli iş olduğundan uğraşmadan direkt söküyorlar. Bizde çok gerek yok söylediğiniz gibi. Ben de en kısa sürede bu işe bir el atayım. Teşekkürler link için.

Şayet onu sökebildikten sonra değiştirmek çok basit. En zor kısın manifoltu sökmekte zaten.

Manifoltu söktürürseniz birde karter havalandırma hortumunu da değiştirmenizi tavisye ederim. Orjinalii 50-60 tl bir daha söktürmek zorunda kalmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...