İçeriğe Yönlendir

Citroen C5'I Nasıl Bilirsiniz?

Gökhan Bilge Aldırmaz

Recommended Posts

Gökhan Bilge Aldırmaz

Bu aracı kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum..(Yeni kasa 2008 yılı ve sonrası 1.6 hdi)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Euroncap testini falan bilmem de bizim genel müdür otopark içinde 40 km süratle başka bir araca çarptı, çamurluk ön lastiği yardı,çekici yardımıyla servise götürdük..Sağlamlığına güvenemiyorum ben..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Euroncap testini falan bilmem de bizim genel müdür otopark içinde 40 km süratle başka bir araca çarptı, çamurluk ön lastiği yardı,çekici yardımıyla servise götürdük..Sağlamlığına güvenemiyorum ben..

oysa kaputu açtığımda devasa bir görüntü vardı ön kısımda..motordan sonra bayaca devam ediyordu aracın burnu..test aracı yoktu ama içinde kullandıkları malzeme kaliteside gerçekten çok iyiydi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bagajı incelenir, sürüş pozisyonu test edilir, gerisi size kalmış

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Bagajı incelenir, sürüş pozisyonu test edilir, gerisi size kalmış

bagajı aracın cüssesine göre küçük..ama dizaynından olsa gerek bagaj açıldığında birşeyler koymak hatchback kadar rahat..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Ben kullanmadım ama görünüş ve 1.6 dizel olması çekici geliyor özellikle beyazı. 1.6 dizeli Az yakar diye düşünüyorum. Fiyatıda sınıfına göre uygun bence.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

oda arkadaşımda 2009 var. ötv indirimi zamanında SXPK sını 50.000 e almıştı.

şimdi lüks paketi 70.000 lerde bildiğim kadarıyla.

ancak güzel araç.. 110 km. civarı kullanımda yakıt 4,5-5 lt. civarında...

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

HDI olanı bilmiyorum ama 1.6 T klasik otomatik oldukça atak.

Yumuşak süspansiyonlu ve konforlu. İsteyene exclusive donanımda hidraktif süspansiyon var ki çok başarılı.

Yumuşak direksiyonlu. Direksiyon göbeği sabit.

Yol tutuşu iyi.

Malzeme kalitesi sınıfı için vasat-vasataltı sayılır. Makyajsız MkIV Mondeo gibi.

Şehiriçi kullanımı Mondeo'dan kolay. Uzun yolda da başarılı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

HDI olanı bilmiyorum ama 1.6 T klasik otomatik oldukça atak.

Yumuşak süspansiyonlu ve konforlu. İsteyene exclusive donanımda hidraktif süspansiyon var ki çok başarılı.

Yumuşak direksiyonlu. Direksiyon göbeği sabit.

Yol tutuşu iyi.

Malzeme kalitesi sınıfı için vasat-vasataltı sayılır. Makyajsız MkIV Mondeo gibi.

Şehiriçi kullanımı Mondeo'dan kolay. Uzun yolda da başarılı.

hocam yeni kasa astrası olan bir arkadaş c5'in plastiğini incelerken moralinin bozulduğunu söyledi..ön konsola bastırınca parmak bir boğum kayboluyordu..citroenden hiç beklemediğimiz bir malzeme kalitesi gördük..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Sık sık kullanıyorum.Konfor ve sessizlik güzel.Ancak yarı otomatik şanzıman bence çok zevksiz her vites değiştirişte sarsıntı var.Motorun kasayı taşıyamaması da cabası 100km/h a kadar 65 lik clio rahat geçiyor.Ara hızlanmalarıda hiç iyi değil.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Sık sık kullanıyorum.Konfor ve sessizlik güzel.Ancak yarı otomatik şanzıman bence çok zevksiz her vites değiştirişte sarsıntı var.Motorun kasayı taşıyamaması da cabası 100km/h a kadar 65 lik clio rahat geçiyor.Ara hızlanmalarıda hiç iyi değil.

aynı motorun ds4 modeli vardı test aracı..dediğiniz gibi 1300kg lık ds4 de bile çok yavaştı hızlanma..vites geçişleride sarsıntılıydı..bence manuel kullanımda hakkını verir o motor..ds4 test edene kadar çok güzel bir araçtı..görüntü aldatıyor..ama hakkını vermek lazım keskin bir viraja girdiğimde eleman uyardı şu an 140la dönüyoruz dediğinde inanamadım..o hızda o virajı o rahatlıkta alması gerçekten ilginçti..

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Doğan Arşiray

güncel olsun yeni başlık açmayalım. THP motorlu benzinli modeli kullanan olmuşmuydu? Uzun dönemde elde tutulabilecek bir araçmı? Fiyatları oldukça ikinci el de makul.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...