İçeriğe Yönlendir

1.4 A/T Benzine Yetişmek Mümkün Değil.Lpg Nasıl Olur? Garanti Kapsamı?

Burhan Candan YILMAN

Recommended Posts

Burhan Candan YILMAN

Arkadaşlar slmlar başlığı açmamdaki sebep bezine yetişemedim.Arabayı alalı da yeni oldu lpg düşünüyorum ama Ford garanti kapsamından çıkar diyor.4. sınıf markalar bile garanti kapsamına alırken FORD bunu yapmakla artık bu son dedirtti bana ama benzini içiyor sanki meret.Alırken de tam aydınlatmadılar sorduğum halde.LPG li kullanan arkadaşlar bu konuyu nasıl aşmışlar yoksa riske girip taktırmışlar mı.Binemiyom arabaya binemediğim arabadan da nefret ediyom...Borcu bitince satıp japon veya alman arabalarına yöneleceğim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

LPG takarsanız aracınızın ateşleme sistemi, ve lpg'nin eriştiği tüm sistemler garanti dışı kalır. Klima kompresörü mesela kalmaz.

Bu sebeple genelde garanti bitimine müteakip LPG takılır.

Aracınız yeni ise 10bin km sonra istenilen düzeye düşecektir tüketim.

Yorum bağlantısı
Burhan Candan YILMAN

Ford Fiesta 1.4 A/T Titanium araba.Çok yanlış yaptım ama neyse nereden aldım bu arabayı diyorum.Aldığım ilk haftası benzin olayından dolayı nefret duydum 2.0 motor araba kadar yakıyor.Fabrika verileri hikaye tamamen palavra.Almayı düşünen arkadaşlar iki kere düşünsün Diselini bilemem Benzinlisi sakat.

Teşekkürler Sani Bey...

:angry: Ford merkezi aradım.sadece ateşleme değil bütün sistemleri riske atarsınız dediler.aba altında sopa yani.Olurda dedim şanzıman arızası çıkarsa dedim (otomatik olması sebebiyle yani) ne olur diye sordum arkadaşa? Verdiği cevap acayipti araştırılır sebep lpg ye bağlanırsa garanti karşılamaz ve dedi genelde de öyle olur dedi :) Çaktırmadan tehdit.Sonunda da Bilmiyomusunuz ford motorları fazla yakar diyen olmadı mı dedi

Yorum bağlantısı
Onur Eski

Aracınızın tüketim değerleri 10000km civarı düşecektir.

Bende sıfır aldım ve plakasını taktırmadan lpg taktırdım.

Aldığım yer kendi servislerinde çozebilecekleri her türlü arızayı garanti kapsamında karşılayabileceklerini söylediler.

Brc serviside mekaniğe garanti verdi sorunsuz biniyorum.Yakıtta %40 tasarruf sağlıyorum.

Aracı almadan önce servisle konuşsaydınız bu sorunu daha kolay çözerdiniz muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

Taktıracaksanız mutlaka ford servisinde taktırın. Arıza durumunda kapılarına bırakırsınız, ister lpg garantisinden ister araç garantisinden çözsünler. Her tehdide de aldırmayın, şanzıman arızasını lpg'ye bağlayıp karşılamamak diye bir şey olamaz.

Fordların diğerlerine göre aşırı yaktığına katılmıyorum. Şu anda 2010 otomatik focus aracım 30000 km.'de ve şehir içi 100 km'de 10-11 litre LPG yakıyor. Km'de en fazla 25 kuruşa geliyor. Alman veya japon arabalarının otomatikleri de bundan aşağı değil. Henüz rodaj aşamasında olduğunuz için şimdiki tüketiminiz normal olmayabilir. Ayrıca otomatikte bazı püf noktalarına dikkat ederseniz gayet ekonomik kullanılabiliyor. Örneğin sıkışık trafikte beklemeniz uzayacaksa vitesi boşa alıp bekleyin. Bu bile farkettirecektir.

Yorum bağlantısı
Guest Marcel Balçık

Fabrika verilerinden çok farklı bir sonuç oluşması beklendik bir durum değildir yanlız. Aracın yeni olması elbette etkiler fakat ben mesajdan kilometre 60 70 kuruş bir tüketim izlenimi aldım. 2.0 motor falan deyince.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

günlük güzergahınızı uzunluk ve tip olarak ve kaç seferde yapıldığı şeklinde tarif edebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Hasan ikikardes

naptin abi sen ya ayni arabadan bende var bir de lastikler 205/40/17 bi depo ile sehir ici 500 km yapiyom deposu 45 litre zaten sen onceden dizel arac kullandiysan alisana kadar yapar bole hisler :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arkadaşlar slmlar başlığı açmamdaki sebep bezine yetişemedim.Arabayı alalı da yeni oldu lpg düşünüyorum ama Ford garanti kapsamından çıkar diyor.4. sınıf markalar bile garanti kapsamına alırken FORD bunu yapmakla artık bu son dedirtti bana ama benzini içiyor sanki meret.Alırken de tam aydınlatmadılar sorduğum halde.LPG li kullanan arkadaşlar bu konuyu nasıl aşmışlar yoksa riske girip taktırmışlar mı.Binemiyom arabaya binemediğim arabadan da nefret ediyom...Borcu bitince satıp japon veya alman arabalarına yöneleceğim...

Ford Fiesta alman olarak kabul edilmektedir.

Yorum bağlantısı
Burhan Candan YILMAN

Hüseyin Bey teşekkür ederim bilgi paylaşımı için.Aslında haklısınız Kafam allak bullak oldu arabaya bakınca fena değil gibi sağlam gibi duruyor tabi siz daha tecrübelisiniz.Yol tutuşu falan iyi ama gel gelelim Ototkoç bizi korkuttu bide eşim kullanıyor genelde şanzmanında sorun falan olur, ters bişey olur.Biz size demedik mi beyefendi falan derler sonra gözlerinin önünde yakarım o arabayı.onun için 10.000 km sınırını da bi bekleyelim diyorum ama 10.000 km ye kadarda batıracak bu meret bizi. :)

ONUR BEY , Teşekkürler Konya' da ikamet ediyorum.Burada OTOKOÇ' a gitim biz LPG takmıyoruz dediler Arabayı da onlardan aldım üstelik.Verdikleri cevap araba Tiptronik sizde manuel de kullanın dediler, küfreder gibi.Bende düşünmüştüm Alırım 1000 km yapr sonra LPG taktırırım diye, ama adamlar biz yapmayız bide Garantisi biter dediler.Arabanın huyunu suyunu da bilmiyorum.Malumunuz araç Otomatik bide şanzıman arızası verirse dedim, zaten borcu da bitmedi.Arabayada binemiyorum :) Araba 100 km de 10,5- 11 yakıyor Şehir içinde, Şehir Dışıda 8 den aşağı düşmüyor.

Ford' un Satış sonrasını beğenmedim. BRC düşünüyorum simit tank ama işte garanti.Eşim işe gidip gelecek diye aldım arabayı.hemde yenisi olsun dedik maalesef pişman etti.

2.0 motor olan araçlar sanırım benimkinden iyidir yakıt yönünden.

Mehmet Bey, şehir içinde toplam gidiş geliş 25 km civarı yol yapıyor araba.Yolda sanıldığı kadar trafik ışığı yok.Toplam 4 Işıkla iş yerine gidiliyor.Konya malum düpedüz öyle yokuş falan da yok nebilim arabadan pek memnun değilim yakıt açısından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

..

Mehmet Bey, şehir içinde toplam gidiş geliş 25 km civarı yol yapıyor araba.Yolda sanıldığı kadar trafik ışığı yok.Toplam 4 Işıkla iş yerine gidiliyor.Konya malum düpedüz öyle yokuş falan da yok nebilim arabadan pek memnun değilim yakıt açısından.

Yani yanlış anlamayın ama OD/OFF gibi bir durum felan sözkonusu olabilir mi? Normal olmayan bir değer. 10 km parkurda 7.5 civarı görmeniz lazım derim. 2-3 km olsa tamam da...

edit: Sanırım tüketim normal de olabilir:

1.25L Duratec 82PS 129 7,4 4,5 5,6 168 13,3
1.4L Duratec 96PS 133 7,6 4,7 5,8 175 12,2
1.4L Duratec 96PS Otomatik 154 8,9 5,2 6,6 166 13,9
1.4L Duratorq TDCi 70PS 107 4,8 3,6 4,1 162 14,8
1.6L Duratorq TDCi 95PS 107 4,9 3,6 4,1 175 11,8
1.6L Duratec Ti-VCT 120PS 134 7,9 4,6 5,8 193 9,9

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Çok değil , 2.0 motor ile şehir içinde 12lt gibi bir değer alıyorum . Uzun yolda 6 -7 arası yakıyor .

Rodaj süresi bittikten sonra normal değerlere inecektir . Otomatik araçlarda kullanımda çok önemlidir , gaz tepkileriniz den kaynaklıda olabilir .

Yorum bağlantısı
Uğur Akkoç

bende 1.4 benzinli titanium var şehir dışı 300 km yol yaptım sanırım 21 krş falan yaktı uzun yolda..şehir içi henüz fazla nasip olmadı hesaplamak ama hadi iki katı olsun 40 krş olsun 2.0 motorla kıyaslanmaz bence

Yorum bağlantısı
Burhan Candan YILMAN

Rodaj süresi 10 bin km olarak mı kabul edilir?

Uğur bey şehir dışı 21 kuruştan bahsediyosunuz ben onu benim arabayla ruyamda görsem inanmam sizin araç otomatik mi? şehir içi ve dışı sizin dediğniz rakamlar olsa Lpg yi hiç düşünmem.Haftasonu Şehir dışı yaptım ortalama 8 lt ye yaklaştı 36 kuruş civarı yaktı 500 km yol yaptım.Sanırım benim arabada bi dengesizlik var.Kmsi daha 2500 d araba sanıldığı kadar atak da gelmedi.Klasik benzinli motor ve otomatikle iyice hantallaşmış.Ford kısacası Fiestanın benzinli motorunu ve otomatiğini tutturamamış,olmamamış.Dizeline bişey diyemem.Sanırım Lpg ile birlikte araba daha da bi uyuzlaşacak.

Ama yapacak bişey yok mecburen taktıracam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...