İçeriğe Yönlendir

Yakit Sisteminin Havasi Nasil Alinir ?

Yaşar Özleyen

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Onlarda, yedek 40 lt gaz yok

Gaz yokken de bitmedi :D

Ama kayınpederiminki her hafta biter ve bir şişe benzin getir diye arardı :D

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Bu vak vak nedir?Bir saattir okuyorum.Ördek sesi verince mazot mu çıkıyor hortumdan. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kulaksız

Bu hava olayı connect'tede vardır büyük bir ihtimal.. Şimdi diyelim yolda mazot bitti ve arabam hava yaptı ben depoya biraz mazot koysam ve marşa bassam havayı kendi almaz mi? (connectler için bu sorum) Bu konuyla ilgili başıma bir olay geldi, istanbul'dan rizeye giderken mazot bitti yolda kaldım citroen saxo ile ilerde bir petrolden bir miktar mazot aldım depoya koydum marşa bir kaç defa basdım arac çalıştı bu araba havayı kendisimi aldı veya hava yapmışmıdır mazot sonuna kadar bittiğine göre yapmıştır kesin..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hava yapmaması için çok düşük mazot seviyesinde ECU motoru stop etmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu vak vak nedir?Bir saattir okuyorum.Ördek sesi verince mazot mu çıkıyor hortumdan. :D

:hahahoho: Bir tür pompa yakıt hattı üzerindeki havayı almaya yarıyor.

Yaşar bey meslek kısmında oto tamir yazdığını görüyorum şimdiye kadar sorun yaşayan olmamış ki hiç konusu yok.Ben Ford'da ki bu eksikliği daha önceden biliyor olabileceğinizi düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Özleyen

Konu başlangıcında asıl şikayetim arabadan değilde Ford"dan yanaydı .

Bukadar basit ve ucuz bir parçayı bu arabaya takılmamasının mantıksızlığını sorguluyordum ki , aslında cevabını bende biliyormuşum.

eskisi gibi araban yolda kaldı çıkar takım çantasını kendim bakayım yapayım demek bitmiş. Dağ başındada kalsan en ücra yerede gitsen bir telefonla ayağına kadar geliyorlar.

Herşey paraya bakıyor hizmette var rahatlıkda. Eevt mantıklı düşündüğün zaman , yıl olmuş 2012 herkezin kapısında var arabası heryer otoyol otoban rahatlık ve keyif zamanındayız . ne işim olur araban yolda kalmış vakvakla pompalayacakmışımda havasını alcakmışımm amannnnnn ara servisi gelsin sen keyfine bak....

Sözlerim , buradaki arkadşlara yada yorum yazan değildir sitemim.

öyle bi zaman gelmişiz ben kabul etmiyorum belki.

:hahahoho: Bir tür pompa yakıt hattı üzerindeki havayı almaya yarıyor.

Yaşar bey meslek kısmında oto tamir yazdığını görüyorum şimdiye kadar sorun yaşayan olmamış ki hiç konusu yok.Ben Ford'da ki bu eksikliği daha önceden biliyor olabileceğinizi düşünüyorum.

Fren konusunda ustayım , motor konusunda kalfayım , insanlar konusunda çırağım :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
İsa Demirtuğ
Her şeyin bir çözümü vardır. Tam olarak fiestanın motorunu bilmiyorum ama genelde rail sistemli araçlar aynıdır. Rail üzerinde 2 adet mazot hortumu vardır. Yeşil olan filtreden gelen, beyaz olan geri dönüştür. Bir şekilde motor hava yapmışsa, beyaz olan dönüş hortumu yerinden çıkarılır. Rail üzerinde kalan kısımdan ağızla mazot gelinceye kadar emiş yapılır (mazot yutmamaya dikkat edilerek), mazot gelince boru yerine takılır. Marş yapılır. Tek marşta çalışma garantidir... ttl0m.jpg
Her şeyin bir çözümü vardır. Tam olarak fiestanın motorunu bilmiyorum ama genelde rail sistemli araçlar aynıdır. Rail üzerinde 2 adet mazot hortumu vardır. Yeşil olan filtreden gelen, beyaz olan geri dönüştür. Bir şekilde motor hava yapmışsa, beyaz olan dönüş hortumu yerinden çıkarılır. Rail üzerinde kalan kısımdan ağızla mazot gelinceye kadar emiş yapılır (mazot yutmamaya dikkat edilerek), mazot gelince boru yerine takılır. Marş yapılır. Tek marşta çalışma garantidir... ttl0m.jpg

Bizim başımızada geldiğinde buradaki yoruma istinaden beyaz hortumu saatlerce emiş yapmamıza rağmen çalışmadı,yeşil hortumu söküp emiş yaptığımızda mazot geldi,hava girmesine müsade etmeden yerine taktık,çalıştı,focuslarda yeşil uçlu hortum olduğuna emin olabilirsiniz,

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bizim başımızada geldiğinde buradaki yoruma istinaden beyaz hortumu saatlerce emiş yapmamıza rağmen çalışmadı,yeşil hortumu söküp emiş yaptığımızda mazot geldi,hava girmesine müsade etmeden yerine taktık,çalıştı,focuslarda yeşil uçlu hortum olduğuna emin olabilirsiniz,

Başka bir konuda da aynı mesajı yazmıştım, onu düzelttim. Burdaki mesajım beyaz diye kalmış. Doğrusu yeşil olan... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...