İçeriğe Yönlendir

M3 Vs C 63 Amg

Orçun İnce

Recommended Posts

Orçun İnce

Dün sabah uyandığımda kalp atışımın hızını değiştiren, ortada birşey yokken bile heyecanlanmama sebep olan karşılaştırma buydu.

Berk m3'ü alacağım sen git c 63'ü al dedi. zaten istediğimde oydu, m3'e daha önce binmiştim bir çok kez. ama c 63 amg benim için bir ilkti. neyse aracı teslim almaya gittim, bir baktım köşede azgın azgın bana bakıyor. girdim imzaları attım, amg yetkilisi (çağrı abi) geldi yanıma, orçun anlatayım mı dedi özelliklerini, abi dinleyecek durumda değilim, bana anahtarı ver dedim.

buraya kadar herşey çok normal..

start stop tuşu olmadığı için zaten gönlümü kazanmıştı, ancak marş'a bastığımda arkada ki 4 adet egsoz'dan öyle bir homurtu çıktı ki, yüzümde ki abuk gülümsemeye hakim olamadım. çağrı abi depoyu fulledik, ancak geçen ay test sırasında müşteri göbeğe çıktı, aks kırıldı dikkatli ol o günden beri ilk sen alıyorsun dedi. tamam abi dedim. öyle bir havaya girmiştim ki içinde ölsem gam yemeyecek gibiydim.

ondan sonra yolculuk başladı, berk'in konseri varsı istanbul üniversitesinde önce oraya gittik. içeride eğlenemedik bile ikimizde çok heyecanlıydık. gece 11 gibi konser bitti, bizde nispeten boş yollara attık kendimizi. ilk gazı kökleme fırsatını köprüye çok aza kala yakaladım, 120 ile sabit ilerlerken gaza bastığımda aracın arkasının kaydığını hissettim, o bile enteresandı. sonra berk'te bende kız arkadaşlarımızı evlerine bıraktık ve caddebostan'da buluştuk. asıl maceranın o an başladığından kimsenin haberi yoktu aslında.

önce sahilden bir bostancı yaptık, sağlı sollu virajlar, tüm destek üniteleri kapalı ama amaç yanlamak değil limitleri ölçmekti. amg'den çıkan ses gök gürültüsü gibi, kaldırımda yolda kim varsa dönüp size bakıyor.

trafiğe kapalı alanda :p california ile karşılaşınca beynimizde ikimizinde şimşekler çaktı beyninde. kalkışta california bizden kopamadı, üst hızları deneyemedik. bilemiyoruz. yakında videolar gelecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

....

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

....

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaldırımda yoldaki herkes benim Aveo'ya da bakıyor, hatta karşı şeritten gelenler, yandaki otobüstekiler :D Ama geçen gün Çağlar Abi'nin Mondeo'ya binince gördüm ki ona da bakıyorlar.

hala nasıl yürüyor diye bakıyorlardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yolda yürürken de bakıyorlar acaba yürüyüşümde bir gariplik mi var dedim ama o gün Mecidiyeköy'de otobüs beklerken de kadın erkek herkes bana bakarak geçti. Sanırım insan taklidi yapamıyorum.

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

şahsen caddede yada sahil yolunda herhangi bir atraksiyon yapılmadı. tem'de hız limitinin üstüne çıktık tabiki.

amg'nin sesini duymak için gaza basmanıza gerek yok caddedeki insanlarda hızdan bakmıyor, downshift yaptığınız anda gök gürüldüyor zaten.. :)

Orçun, bunları nerede yaptın orası önemli bizim için.

abi biz bugün körfez pistindeydik, ancak california olayı malesef tem'de gerçekleşti :(

Ahmet hocam nerede yaptığını bir kaç kez yazmış zaten, insanlar kaldırımdaymış....

Furkan bey orada hız yaptık, yanladık tarzı birşey yazmıyor sanırsam, köprüye yakınken de 120 ile giderken gaza bastım evet, siz snaırım 120'yi hiç geçmediniz pist haricinde?

O yollarda çok basmayın, kaldırımla arada korkuluk olsa da parkeden araçlar oluyor, o araçlara inen binen oluyor. Hep çabuk binmeye çalışırım basanlardan biri virajı alamaz da kapı çerçevesiyle arabanın arasında ezilirim diye.

Murat yıllarca caddebostan'da oturdum, dediklerinde çok haklısın. benim aklımda sahil yolunun üstüne araba parkedenleri almıyor ama :)

Videoları görelim bakalım :)

kardeşim videolar'dan sadece california'yı koyabilirim, gerisi dergiyi çıkacak, yasak :)

:f1: ne tüketti :D

amg ortalama 24,2'ydi, m3 22,8. ama sanırım ikiside bu ortalamadan daha fazlasını göstermiyor :D

okurken amg yi ben kullanıyomuşum hissine kapıldım :D

abi amg'ye aşık olmuş bir insanım şu an. m3 pistte daha istikrarlı ancak amg'nin hissi m3'te yok..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

eeeee tamam iyi güzel Orçun bare bir resmini koysaydın onlarla oyalanırdık :p

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

bu da testimizde ki amg, artık tek aşkım. :D

6p9gw.jpg

modern muscle car kendisi :)

eeeee tamam iyi güzel Orçun bare bir resmini koysaydın onlarla oyalanırdık :p

bilgisayara atıyorum abi, koyacağım birazdan 3-4 tane spy foto var, patrondan habersiz çekilen :D

Orçun, trafiğe kapalı alandaki atraksiyonları görmek isterim şahsen. Ama trafiğe açık alandakileri bilmesek de olur. :) Sana yapmamalısın etmemelisin gibi nasihatler vermek gerektiğini düşünmüyorum. Sen biliyorsun zaten doğruyu yanlışı. ;) Videolar nerede?

abi dergi çekimi olduğu için körfez'dekileri ancak siteye konduğunda yayınlayacağız üzgünüm :(

ben dayı ve teyzesini trafik canavarlarına kurban veren biriyim abi, bilmez olur muyum..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan bey orada hız yaptık, yanladık tarzı birşey yazmıyor sanırsam, köprüye yakınken de 120 ile giderken gaza bastım evet, siz snaırım 120'yi hiç geçmediniz pist haricinde?

Ben yanlış anlamışım kusura bakmayın, tabi ki geçmişimdir 120 yi.

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

6p9mu.jpg

bu da 8.500 devir çeviren psikopat, amg'nin 7000 çevirmesini avantajına kullanıp o da gönülleri fethetti :)

Ben yanlış anlamışım kusura bakmayın, tabi ki geçmişimdir 120 yi.

estağfurullah, kusur olur mu :)

bende heyecanımı paylaşıyorum :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Orçun resimler'e patron kızıyorsa Videolarını nasıl paylaşacaksın ?

Bu Test Videolarını sen mi çektin ? pistte arabayı sen mi deneyip yorum yapıyorsun ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tırttt :)

Body kit bu body kit.

Benim eski arabadada yapmıştım maslakta 1.400 TL 5 taksit :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

vay anam vay alman aygırlarına bak yahu :tongue: şayet ben alman olmuş olsaydım böyle arabalar yaptığımız için acayip gururlanır burnum hep havada gezerdim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Orçun İnce
(düzenlendi)

Orçun resimler'e patron kızıyorsa Videolarını nasıl paylaşacaksın ?

Bu Test Videolarını sen mi çektin ? pistte arabayı sen mi deneyip yorum yapıyorsun ?

abi resim mi dedim? anlamadım ki :) videoları koymak yasak ki zaten onlar go pro ile çekildiği için bende değil. 1'inde dergi yayınlanacak ancak o zaman görebiliriz üzgünüm.

videoları go pro çekiyor 3 tane, 2 de fotoğrafçı var virajlarda bekleyen.

biz ikimiz kullanıyoruz, kimin süresi daha iyiyse o gün onun süreleri yayınlanıyor (şahsen bugüne kadar sadece scirocco ve astra gtc'de geçtim berk'i :( )

berk inanılmaz bir pilot, bugün m3 ve amg ile pistte yaptıklarından sonra öğrenmem gereken çok şey olduğuna karar verdim..

edit: yorum kısmı şöyle, ikmizde ses kaydıyla o an hissettiklerimizi ve izlenimlerimi kaydediyoruz. daha sonra ilgi çekici ve bilgi içerikli olanları berk düzenleyip dergiye koyuyor.

Tırttt :)

Body kit bu body kit.

Benim eski arabadada yapmıştım maslakta 1.400 TL 5 taksit :)

Kanka AMG varken buna bakmam zaten, 8.500 çevirmese hiç çekilmez :p:D

tarihinde Orçun İnce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kanka AMG varken buna bakmam zaten, 8.500 çevirmese hiç çekilmez :p:D

Merco yu dedim ya bende C180 vardı arkadan aynıydı :)

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Merco yu dedim ya bende C180 vardı arkadan aynıydı :)

Bak o zaman tamam, keşke satmasaymışın binerdik :( c 63 ruhlu c180 :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Demek Test Driver'lık yapıyorsun. Bunun için herhangi bir eğitim aldın mı? Yada bir pilot olarak Rally'e falan katıldın mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ya C63 AMG , yada golf r32 alıcam ileride bunun önüne kimse geçemiyecek .

2'den birine sahip olucam bir gün :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demek Test Driver'lık yapıyorsun. Bunun için herhangi bir eğitim aldın mı? Yada bir pilot olarak Rally'e falan katıldın mı?

Bunu bende bilmiyordum, demekki tanıyamamışız sizi Orçun bey.

Yaptığınız işi, geçmişinizi biraz anlatırsanız ne mutlu bize.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bunu bende bilmiyordum, demekki tanıyamamışız sizi Orçun bey.

Yaptığınız işi, geçmişinizi biraz anlatırsanız ne mutlu bize.

Ne Cevher'ler varmış'ta aramızda biz bilmiyoruz Sani :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne Cevher'ler varmış'ta aramızda biz bilmiyoruz Sani :)

Aveo'yu sevenler oldukçaaaa :D

Aslında ASD'mi kursak... Bildiğimiz anlamda değil de, Aveo'yu Sevenler Derneği :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Aveo'yu sevenler oldukçaaaa :D

Aslında ASD'mi kursak... Bildiğimiz anlamda değil de, Aveo'yu Sevenler Derneği :)

Zaten Çağlar Abi'de Avea'ya tam puan vermiş, dünya otorotileriyle aynı değerlendirmeyi yapmış. Murat'ın ASD Derneğini kurması için hiçbir güç karşısında duramaz. Arkasında Çağlar Bayur gibi bir fenomen var artık. Hatta bunu Murat şirketleştirmek istiyor, araçları test edip, vatandaşa bilgi olarak vermek için, aslında burda Orçun devreye girebilir.. Bu işler nasıl olur ? Prosedürü v.s tecrübeli biri olarak Murat'a bu konu hakkında yardımcı olabileceğini düşünüyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...