İçeriğe Yönlendir

195/45/16 Lastik Sorunu

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

2010 dizel titanyum fiestam var.. 195/45/16 lastikler çok sarstığı için ve sık sık balans ve yamulma sorunları çıkardığı için değiştirmek istiyorum. 195/50/15 taktırmayı düşünüyorum. lastiği taktırınca serviste lastiği araca tanımlamak gerekirmi,ayarlarını yapmak gerekirmi.. ayrıca bu lastik konusunda servis bu sorunu çözer mi sadece 2009 ve 2010 ların bi kısmında bu jant üretildi daha snra bu sıkıntılardan dolayı olsa gerek 15 janta döndüler. neler yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Yaşar Özleyen
(düzenlendi)

Fiestanın bazı modellerinde 195-50-15 lastikler kullanıldı .

extardanda uygun jantta almanız gerekecek lastik tanımlama diye birşey yoktur

ama rot ayarı gerekecektir

tarihinde Yaşar Özleyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Biraz daha konfor ve sorunsuz kullanım için 195 55 15'i tercih etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Az bile olur. :biggrin: Benimkiler 195 60 15. 55ler göörüntüyü bozmadan güvenliği ve konforu arttırır. 50 ler jantı gösterir güzel görünür ama Ali Ozan bey 16 janttan 15'e geçince konfor olarak birşey değişmediğini görür ve aracı satma noktasına gelir. :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Özleyen
(düzenlendi)

-----

tarihinde Yaşar Özleyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

ben 55 taktırmayı hiç düşünmemiştim 50 yeter diye düşünüyordum ama 55 i de düşüncem galiba artık ama işte km kadranı yol bilgisayarı verilerinde değişiklik olacak mı lastik ebatını değiştirdikten sonra?

Yorum bağlantısı
İsmail Mumcu
(düzenlendi)

Az bile olur. :biggrin: Benimkiler 195 60 15. 55ler göörüntüyü bozmadan güvenliği ve konforu arttırır. 50 ler jantı gösterir güzel görünür ama Ali Ozan bey 16 janttan 15'e geçince konfor olarak birşey değişmediğini görür ve aracı satma noktasına gelir. :)

Cihangir bey 60 yanak15 jantta yakıt ve performansı nasıl etkiliyor bilgi verebilirmisiniz görüntü olarak çok iyi durmuyor ama konforu da unutmamak lazım denenebilir kafamı karıştıran sadece performans ve yakıttaki değişimler

tarihinde İsmail Mumcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

2011-2012 titanium serisinin lastikleri 195/50/15 michelinler ile gayet sorunsuz :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mesut Özger

2010 model fiesta titanium dizel aracımın orjinal lastiği 195 45 r16 jant düzeltirmekten bıktım zaten araç 45000 km de yeter artık dedim 195 50 r16 lastik (Kumho kh 11) aldım sonunda huzuru buldum hiç jantı 15 yapmaya gerek yok hiç bir sıkıntı yok ve aracın kullanımı rahatladı herkese tavsiye ederim.Sorusu olan arkadaşları da beklerim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap

fiestanın standartdında zaten 195-60-15 ve 195-50-15 lastik ebatları var bende bu zamana kadar 3 lastik değiştirdim michelin yada pirelli alın benim kullandıklarım

1.conti pre cont 2 4000 balon yaptı

2.conti eco contact oda balon yaptı en son pirelli cintrurato p6 aldım çok memnunum tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...