İçeriğe Yönlendir

Ka - Hız Sensörünün Yeri Fotoğraflı

Barış Kalkan
Çözüme git Barış Kalkan tarafından,

Recommended Posts

Erhan Torun

O resim, hız sensörünün resmi. O vidalı yer, şanzımana giriyor. O parça yoksa aracınızda, hız sensörünüz yoktur demektir. Sanıyorum anladım diye düşünüyorum :)[/quote

http://www.resimagaci.com/img/p20hhvb.jpg

Benim sensör böyle, şanzımana vidali, üst tarafından bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
veli koç

O resim, hız sensörünün resmi. O vidalı yer, şanzımana giriyor. O parça yoksa aracınızda, hız sensörünüz yoktur demektir. Sanıyorum anladım diye düşünüyorum :)[/quote

http://www.resimagaci.com/img/p20hhvb.jpg

Benim sensör böyle, şanzımana vidali, üst tarafından bahsediyorum.

Ne alaka ise benim aracımdada o teli kökünden kesmişlerdi. Bir oto elektrikcisiyle görüşün parçayı gösterin belki yapabilir. Benim sensörü lehimle yapmıştık. Taktık yerine çalışıyordu. Neden kesmişler onuda anlayamadım zaten.

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Ne alaka ise benim aracımdada o teli kökünden kesmişlerdi. Bir oto elektrikcisiyle görüşün parçayı gösterin belki yapabilir. Benim sensörü lehimle yapmıştık. Taktık yerine çalışıyordu. Neden kesmişler onuda anlayamadım zaten.

Fotosunu çekip gonderebilirmisiniz, şanzımanda girdiği yerin fotosunu.

Yorum bağlantısı
veli koç

Fotosunu çekip gonderebilirmisiniz, şanzımanda girdiği yerin fotosunu.

Göndermek isterdim fakat ben aracımı sattım. Ama yukarıdaki resimdeki kırmızı halka içine alınmış olan yer şanzumana giren yer. Yani görmek isterseniz o resimdeki yer. En üstünede aracın kilometre teli takılıyor zaten. Sizin sornunuz ortadaki kabloların olmaması değilmi?

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Göndermek isterdim fakat ben aracımı sattım. Ama yukarıdaki resimdeki kırmızı halka içine alınmış olan yer şanzumana giren yer. Yani görmek isterseniz o resimdeki yer. En üstünede aracın kilometre teli takılıyor zaten. Sizin sornunuz ortadaki kabloların olmaması değilmi?

Evet.Benim gönderdiğim fotoda sensörün üstünde vidalı yer var. Oraya takılan kablo nedir? Kilometre telimi, eğer öyleyse kilometre teli nin diğer ucu şanzımanda nereye girecek.tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

o kısıma kilometre saatinin kare uçlu teli takılıyor. aracınızda tahminimce km saati ve sayacı çalışmıyor??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

o kısıma kilometre saatinin kare uçlu teli takılıyor. aracınızda tahminimce km saati ve sayacı çalışmıyor??

Doğrudur. Çalışmaması bir zararı varmıdır.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Soket uçları takılı olup sadece km teli takılı değilse zararı olmaz. Soketleri de takılı değilse ona müdahale ettirmeniz gerekir

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Soket uçları takılı olup sadece km teli takılı değilse zararı olmaz. Soketleri de takılı değilse ona müdahale ettirmeniz gerekir

"...müdahale ettirmeniz gerekir." kısmını biraz açabilirmisiniz. Ne olur, ne zararı var. Teşkkürler.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

"...müdahale ettirmeniz gerekir." kısmını biraz açabilirmisiniz. Ne olur, ne zararı var. Teşkkürler.

Bu konunun ilk sayfasında, oluşturduğu olumsuz durumlar mevcut Erhan Hocam. Saygılar

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil
(düzenlendi)

Tel takılı değilse kilometre ve hız göstergeleri çalışmıyor bizzat yaşadım

tarihinde Süleyman Çil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çil
(düzenlendi)

Ebay dan bir adet hız sensörü aldım yanlış geldi sensörün üzerinde kilometre telinin giriş yeri yok yinede denemek istedim aracıma taktım ürün hız sensörü olarak iş görüyor ancak kilometre telini boşta kaldı söküp tekrar eskisini taktım [emoji12]f223099008cce367cac91c25d94d9112.jpgbc9b3161cfdf9e17ed4d7089df0d0d45.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

98 Ka için sadece kilometre telini nerden temin edebilirim. İstanbuldaki parçacılar sadece teli satmıyor illa sensörüde alman lazım diyorlar.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

98 Ka için sadece kilometre telini nerden temin edebilirim. İstanbuldaki parçacılar sadece teli satmıyor illa sensörüde alman lazım diyorlar.

merkez otoya sorun internette siteleri var
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Bugün kilometre teli siparişini verdim. Gelecek olan telin hız sensoründe ki bağlantı yerini biliyoruz, diğer ucunun baglanicagi yerin fotosunu gönderen biri olursa çok memnun olurum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugün kilometre teli siparişini verdim. Gelecek olan telin hız sensoründe ki bağlantı yerini biliyoruz, diğer ucunun baglanicagi yerin fotosunu gönderen biri olursa çok memnun olurum. Teşekkürler.

Bunu No Name'den Osman veya Fatih usta'ya sormanızı öneririm. Ben hiç görmedim açıkçası :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Bunu No Name'den Osman veya Fatih usta'ya sormanızı öneririm. Ben hiç görmedim açıkçası :s

Nasıl bulacam kendilerini, bu forma kayitlilarmi?

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

içerideki panele giriyor diye biliyorum ben.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Çil
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar bu gün ka'ya antifiriz koymak için tamircime uğradım gelmişken titreyen hız göstergemi de elden geçirelim dedim ve benim hız sensörümün kabloları dipten kopmuş ve eski sensörle birlikte yedek parçacıların yokunu tuttum 2.parcacıda buldum kodu aynı fiyatını sordum 185 tl dedi internette fiyatları malum 300 küsürlerde direk aldım ve taktım ihtiyacı olan varsa temin edebilirim adamın elinde 10 ad kadar vardı83a6bd18ca068d5de91463611a2fb220.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

MaşAllah tiril tiril :D parlıyor.

aynen [emoji1]adam bir miktar getirmiş 1yıldır duruyor kimse sormadı bu zamana kadar diyor [emoji2]
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Antalya Serdar Otomotiv'de 130 TL. Dün aldım.

Telefon numarası 0242 346 98 18

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...