İçeriğe Yönlendir

D4D Corolla - Focus Tdci

Hakan Sancak

Recommended Posts

Ali Gürsoy

Konfor olarak toyota iyidir , motoru sessiz çalışır benzinli sanırsınız . ama performans beklemek hata olur corolladan . 1.4 motor 6 ileri manuel vites ama yokuş yukarı gitmek biraz zordur . Focus keçi gibi dağ bayır her yeri rahatlıkla çıkar . Aldığım araba uzun yıllar prim yapsın , diyorsanız corolla öne çıkıyor . Şuan sıfırı ile 2.elinin arasında fiyat farkı yok denecek gibi .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Sancak
(düzenlendi)

Babam da corolla d4d elagant 2010 dizel var. bende 2009 focus tdci var. sabah arabaları çalıştırıyoruz benim ki corollanın yanında traktör gibi ses çıkarıyor.motor sesi focusa göre çok az. 6 vites olması da güzel. şehir içi neyse de şehir dışında tur bindiriyorum. motoru biraz daha güçlü olsa toyota çok güzel araba. düz vitesinde hız sabitleyici olmaması bence büyük eksiklik. yaşınız da genç size focus tdci hb yakışır. corolla yaşlı işi;)

2008-2009 corolla lar 5 ileri galiba 2010 dan sonrakiler 6 ileri arabayıda çoğunlukla babam kullanır zaten :)

İlk önce 1.4 toyotayı kullanın, sonra 109 luk focusu kullanın aradaki farkı gördükten sonra zaten neyi alıcağınıza emin olucaksınız...Ben öyle yaptım..pişman olmadım.. :)

teşekkür ederim yorumunuz için :) inş bizde pişman olmayız

Kişiden kişiye değişir. Kuzen ile 2008 de aynı anda araba almıştık. Ben focus aldım, o da corolla. Her karşılaşmamızda yukarıdaki karşılaştırmayı yapıp birbirimizi kırarız :)

Çocuğu var. Güvenlik anlayışı bilmem kaç tane havayastığı, diz hava yastığı falan olduğu için ona corolla çok güvenli gelmekte. Benim güvenlik anlayışım ise yere sağlam basan bir araç ve güçlü-sağlam bir yürüyen. bu nedenle de focus bana daha güvenli gelmekte. Kuzen aldığı corollayı pert etti, yeni bir corolla aldı. Bilmem ne kadar hava yastığı sayesinde kurtuldum diyor. Ben ise, aynı bir durumda focus o kazayı yapmazdı diyorum. Yani bu konu çok su götürür. Sürüş karakteriniz tercihinizde çok önemli.

aynen dediğin gibi abi ama sorunlu diyolar o tereddüte düşürüyo senin focusla öyle problemlerin oldumu ?

Konfor olarak toyota iyidir , motoru sessiz çalışır benzinli sanırsınız . ama performans beklemek hata olur corolladan . 1.4 motor 6 ileri manuel vites ama yokuş yukarı gitmek biraz zordur . Focus keçi gibi dağ bayır her yeri rahatlıkla çıkar . Aldığım araba uzun yıllar prim yapsın , diyorsanız corolla öne çıkıyor . Şuan sıfırı ile 2.elinin arasında fiyat farkı yok denecek gibi .

evet buda önemli tabi teşekkür ederim yorumunuz için

tarihinde Hakan Sancak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değerli abilerim ve kardeşlerim foruma üye olalı 4-5ay oldu herşey çok iyi çok güzel ama fordun araçları özelliklede focus çok abartılıyor bazen gereksiz yere övülüyor yanlış anlamayın kötü bi niyetim yok bundan rahatsızlık duyuyorum belirtmek istedim...

Yok canım.. yapmıyoruz bunu.. Baksana her ankette Vw önde çıkıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Almayı düşündüğünüz araçlar kiralama firmalarında bolca mevcut. Bence günlük kiralayarak karar verebilirsiniz. Corolla d4d kesinlikle daha sessiz bir araç. Motor performansı ise tdci motora göre farkedilir derece de geride. Doğan'dan indik performans sıkıntımız olmaz derseniz konforu ile Toyota yı tercih edebilirsiniz. Herşeyden önemlisi de temiz, geçmişi belli bir araç satın alın.

Şimdiye kadar kullandığım araçlar imzamda yer alıyor. Hemen hemen tüm fordlar sert süspansiyonlu biraz gürültülüydü. Ancak bana verdiği kullanım zevki, özellikle tdci motorun performansı ve yakıt tüketimi beni hep cezbetti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim pek bir sorunum olmadı. Zaten TDCI motorlar taş gibi. Sorun çıkartan turbo. Aracı dizel şartlarına riayet ederek kullanınca onda da sorun çıkmıyor. 185.000 km'de hala orjinal turbosu üzerindeydi ve satarken hiçbir sorunu da yoktu.

kaç binde bir bakım yapıldı? kurum temizliği yapıldı? parçalar orcinal miydi? :D

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Diğer bir başlıkta hava durumu konuşuluyor buna istinaden ben Focus diyorum :) Neden mi...?Artık Türkiye'nin her köşesinde sık sık ceviz büyüklüğünde dolu yağacak gibi geliyor :( .Bu dolu yağışlarından japon ,kore fransızlar inanılmaz etkilendi benim gözlemlerime göre.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Onu bunu bırakın Corollada arka kapılardaki cam açma kapama düğmelerinden oldukça rüzgar geliyor. Kışın kapılardan uzaklaşma ihtiyacı duyuyorsunuz. Ayrıca tasarım olarak Focus'un yanından geçemez. O ön tampon tasarımı nedir öyle ya ?

review-on-2008-corolla-15.jpg

ford_focus_sedan_2009.jpg

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Onu bunu bırakın Corollada arka kapılardaki cam açma kapama düğmelerinden oldukça rüzgar geliyor. Kışın kapılardan uzaklaşma ihtiyacı duyuyorsunuz. Ayrıca tasarım olarak Focus'un yanından geçemez. O ön tampon tasarımı nedir öyle ya ?

review-on-2008-corolla-15.jpg

ford_focus_sedan_2009.jpg

Mert'cim bu zamana kadar hiç böyle bir sorun yaşamadım... Ve böyle bir şeyide ilk kez senden duyuyorum... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Erkut Abi bir akrabamızda var. Onunkide 1.4 dizel. Ara sıra beni bırakıyor gideceğim yere. Ama gidene kadar elinizi orada tutamıyorsunuz. Özelliklede kışın. Buz gibi hava geliyor ordan. Belki araca özel hata falan olabilir. Ama durum bu. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çok garip daha önce buna benzer bir sıkıntıyı arkadaşımın megane 2 sinde görmüştüm... Fakat yeri geldi 220 bastım ne bir şikayet nede bir olumsuz tepki aldım... Bence o araç ile ilgili olabilir garanti bitmediyse gidip bi gösterilsin... :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Demekki araca özel abi. Ama rahatsız edici birşey. :)

Kesinlikle bahsettiğim arkadaşın aracında ilk gördüğüm zaman '' bu ne oğlum arkası doğal klima gibi '' demiştim... :D

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci

Bundan bir önceki aracım 2010 model corolla elegant idi . Araçlar donanım olarak üç aşağı beş yukarı aynı. Yol sesi hariç verdiği oturaklılık, güven hissi ve müzik sistemi ile Focusu tek geçerim.

Yorum bağlantısı
Hakan Sancak

Benim pek bir sorunum olmadı. Zaten TDCI motorlar taş gibi. Sorun çıkartan turbo. Aracı dizel şartlarına riayet ederek kullanınca onda da sorun çıkmıyor. 185.000 km'de hala orjinal turbosu üzerindeydi ve satarken hiçbir sorunu da yoktu.

anladım abi teşekkür ederim bilgiler için :)

corolla=konfor-ekonomi-sorunsuzluk prestij focus=performans ve sürüş özellikleri yürürüde sağlam şuan 3. Focusumu kullanmaktayım yüksek hızlarda ok gibi arka bağımsız süspansiyon corollada yok 150 km den sonra titriyo eskisi kadarda sağlam değil diyolar

hmm sağlamlık eksikliğini ilk defa duydum teşekkür ederim bilgi için

Almayı düşündüğünüz araçlar kiralama firmalarında bolca mevcut. Bence günlük kiralayarak karar verebilirsiniz. Corolla d4d kesinlikle daha sessiz bir araç. Motor performansı ise tdci motora göre farkedilir derece de geride. Doğan'dan indik performans sıkıntımız olmaz derseniz konforu ile Toyota yı tercih edebilirsiniz. Herşeyden önemlisi de temiz, geçmişi belli bir araç satın alın.

Şimdiye kadar kullandığım araçlar imzamda yer alıyor. Hemen hemen tüm fordlar sert süspansiyonlu biraz gürültülüydü. Ancak bana verdiği kullanım zevki, özellikle tdci motorun performansı ve yakıt tüketimi beni hep cezbetti.

aynen abi arabanın öyle alıp başını gitmesine gerek yok mesela rampalarda araba doluyken rahat kalksın yeter.

Diğer bir başlıkta hava durumu konuşuluyor buna istinaden ben Focus diyorum :) Neden mi...?Artık Türkiye'nin her köşesinde sık sık ceviz büyüklüğünde dolu yağacak gibi geliyor :( .Bu dolu yağışlarından japon ,kore fransızlar inanılmaz etkilendi benim gözlemlerime göre.

bizim doğanda etkilenmedi ondan taş gibi :D

Bundan bir önceki aracım 2010 model corolla elegant idi . Araçlar donanım olarak üç aşağı beş yukarı aynı. Yol sesi hariç verdiği oturaklılık, güven hissi ve müzik sistemi ile Focusu tek geçerim.

teşekkür ederim cevabınız için :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

d4d kadar yumuşak çalışan dizel yok heralde. Benzinli gibi. Çekiş biraz zayıf ama.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yönev

2005 de üretilen TDCI motorun elinde su dökebilen motor çıkmadı piyasaya bence.Her zaman söylüyorum Focus Türkiye şartlarında binilicek en iyi arabadır.Focus 2 lerde ses yalıtımı biraz zayıftı 3 leri bilmiyorum.Ama yine de Focus derim performans ve yakıt süper konfor da yeterli..

Yorum bağlantısı
Onur Urhan
(düzenlendi)

Müdürmde corolla 2009 d4d var bende focus trend tdci onun aracını da karşılaştırma yapabilecek kadar kullandım. farklar aşağıda.

Focusta kabin ses yalıtımı corollaya göre kötü.

Focusta yoldaki sarsıntıları daha çok hissediyorsunuz.

Corollanın motoru düşük hacimli olduğu için o kasayı taşımakta gerçekten zorlanıyor 5 kişi bindiğinizde araba adeta kaplumbağaya dönüyor rampa performansı focus kadar iyi değil.

Corollanın motoru daha sessiz.

Corollada özellik daha çok ama eksik yönleri de var yaklaşık 40 bine aldığınız arabada kapaklı sac jant var.

Focus 90 km sabit hızla giderken motor devri 2000 devirden 1 çentik aşağıdadır yani 1900-2000 devir arası.

Corolla 90 km hız için 5. viteste 3000 6. viteste 2500-2700 devir yapar. Bu durum düşük hacimli olmasına rağmen corollanın focus kadar hatta fazla yakıt yakmasına neden oluyor.

Hızlanmaları çok farklı focusun koltuğa yapıştırmasını herkes bilir. Corollada böyle bir durum olmuyor.

tarihinde Onur Urhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

yıllarca reddettim ama itiraf ediyorum vw fordu yer ham yapar.ama ülkemin arabası ford yürürü tam yol çalışmalarına asvalttaki yağmur çukurlarına layık sapa sağlam

bolu da yollar patates tarlası gibi, iyi ki ford almışım diyorum kendime, yoksa başka bir araba olsaydı sanayiden çıkamazdım heralde :)

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

d4d corolla ile 7000km yol yaptım konforlu araba ben çok beğenmiştim kaliteli hisettirtiyor kendini ama ben fiesta kullanıyorum oyüzden belki öyledir :). Uzun yol yaptım hep alt devirlerde çok hantal ağırlığı yüzünden ama gaza oturdu mu da kaymak gibi gidiyor. şehir içiyse devri yüksek kullanınca yürür tabiki :))

Ama çok yumuşak motor benzinli gibi his veriyor bizim fiestada ki o sarsıntı faln yok focus tdci denemedim bilmiyorum ama konfor ve yumuşaklık istiyorsanız corolla yoksa onların haricinde herşey için FOCUS :))

Yorum bağlantısı
Hakan Sancak

d4d corolla ile 7000km yol yaptım konforlu araba ben çok beğenmiştim kaliteli hisettirtiyor kendini ama ben fiesta kullanıyorum oyüzden belki öyledir :). Uzun yol yaptım hep alt devirlerde çok hantal ağırlığı yüzünden ama gaza oturdu mu da kaymak gibi gidiyor. şehir içiyse devri yüksek kullanınca yürür tabiki :))

Ama çok yumuşak motor benzinli gibi his veriyor bizim fiestada ki o sarsıntı faln yok focus tdci denemedim bilmiyorum ama konfor ve yumuşaklık istiyorsanız corolla yoksa onların haricinde herşey için FOCUS :))

teşekkürler bilgi için en yakın zamanda corolla ile bi test sürüşü yapmamız lazım inşallah hayırlısı olur :) herkese yardımları ve yorumları için çok teşekkür ederim eksik olmayın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Ben Mehmet abiye takılıyordum orada, fanatik değilim.

Golf sonuçta compact hb bir araç, ona göre değerlendirmek lazım. Ben 1.90'ım, jetta'nın ön tarafı bana göre ayarlıyken arkamda gayet rahat seyahat edebiliyorlar, passat yayla gibi zaten.

Yavuz sen yinede bildiğinden şaşma ;) Burada nasıl sıkışılır, :unsure2: boyama parlatma gününde özellikle bakıldı, hiç bir ebatta rahatsız olan olmadı :i-ih:

ugrs7965.jpg

Düzenleme , 190 cm lik kimse yoktu ama :biggrin:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...