İçeriğe Yönlendir

Hava Durumu

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Son zamanlarda yağmur abardı. Gebze'de şu an yine yağmur yağıyor. Küresel ısınma ile ilişkisi var mıdır sizce? Geçen haftaki dolu yağışında birçok arkadaşın arabası sekiz oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

eskişehirdede şu an itibariyle yağmur var. mevsimlerin artık "mevsiminde" gitmediği bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Az önce başka bir konuya yazdım. 1 ay geriden geliyor..Şuanda Nisan yağmurları yağıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

manisada yağmurlu dün geceden veri yağıyor.3-4 saat durmuştu yine başladı yağmaya

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Kütahya'da zaten doğru düzgün yaz olmuyordu, bu sene hiç yaz gelmicek herhalde, hergün yağmur yağıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Yorum yapmak zor. Alanımda değil. Küresel ısınma var diyorlar ama aynı zamanda da dünya içten soğuyor diyorlar. Bu iki etken genel olarak nasıl etkiliyor o önemli.

Son iki yıldır nisan yağmurlarının yanında yaza girerken etkili yağışlar olmaya başladı. Gecen yılda bu şekilde olmuştu.

Bende yağışlardaki tek anormallik çok ani ve şiddetli yağışlar olması. Onun dışında herşey yine zamanında oluyor. Mevsimlerde kayma olduğunu düşünmüyorum. Şiddeti dışında yağışlarda normal. Kışta olması gerektiği gibi geçti. Eski yıllarda da zaten böyleymiş. Birkaç yıl önece kışların çok yumuşak hatta karsın geçmesi şaşırtmasın.

Ayrıca bu yıl Nevşehire 4 kasımda kar yağmıştı. Mehmet abiden( Özyürek) bunu yorumunu ayrıca alallım :tongue: Kayıtlara geçilsin demişti, ben kaydettim.. :)

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bizim hala içimiz ! ısınmadı :)

Yağmur yağıyor ve kesmedi. Ayhan ın da dediği gibi bir ay geriden geliyor mevsimler. Bu arada eski hesaba göre de bire bir gidiyor :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Erzurum'da bu sabah kar yağdığını es geçmeyelim.

4 kasımda da Neşehire yağmıştı, benim kayıtlarımda var :) Mehmet abi daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı

Yağmurlar ve kapalı hava sayesinde baharı yaşadık. Verdiği zararlarda var tabi. Ayvalık hala yemyeşil baharı yaşıyor. Geçen yıl bahar 10 gün sürmüştü. Kıştan çıktık 10 günde 35 derecelere gelmişti.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

az önce bir yağmur yağdı, araçla yoldaydım, kendimi eve zor attım. baruthane mevkiinden geçerken aha dedim şimdi sele kapılıp pert olacaz. ama şükür bir şey olmadı. felaket bir yağmurdu. mutlaka bir yerlere sel vurmuştur. akşama izleriz.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

şimdi Alper bey gelir Kurbağa der gider :):biggrin::good1:

H.a.a.r.p. , olur olmaz bilemem, olur mu olur......

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

H.A.A.R.P Diyorum ve çekilmeden youtube'de ilgili videoları izlemenizi öneriyorum. Ah Nicola Tesla ah...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

H.A.A.R.P ile ilgili geçenlerde bir belgesel izlemiştim.Hem Amerika hem Rusya bu akımın öncüsü.İlk tesisi kuran Rusya sanırım sonra Amerika daha büyük bir tane kuruyor.Dünyanın belirli bölgelerinde varlar artık.Ve izlediklerimden anlatılanlardan,yaşanmış olaylardan gördüğüm kadarıyla ciddi anlamda gerçek.Küresel ısınma zaten var buzullardan belli oluyor.Küresel ısınma belli nokyata kadar devam edecek sonra bu durum buzul çağına dönecek.ha kaç yüzyıl sürer o ayrı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Neymiş bu harp yahu? Anlatın da biz de anlayaım. 3.5 megawat düdük kadar anten yapmışlar. Dünya ısınmasından bahsediyoruz beyler. 40bin kilometre çapı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül
(düzenlendi)

Küresel ısınmayla alakalı en azından Türkiye için işler pek kötü sayılmaz. Hemen her sanayi kuruluşumuz bu konuya özen gösteriyor.

Amma ve lakin çözümsüz olan bir şey var.

Kesimlik hayvan sanayii diye adlandırabilecegimiz "inek sektörü" küresel ısınmada en buyuk paya sahip denilebilir. İnekler Dünya atmosferine salınan karbondioksitin %9'undan ve metanın %37sinden sorumlu. Bir inek hemen hemen yıllık 75kg metan gazı oluşturuyor ve bu da yuvarlak bir hesapla yılda 115milyon ton gaz olarak atmosfere salınıyor. Ortaya çıkan sonuç ineklerden çıkan gazların küresel ısınmaya katkısı karbondioksit salınımına kıyasla 23 kat daha fazla.

Yani ineklerden trafiğe oranla daha fazla zararlı gaz çıkıyor.

Şimdi bir kimya ve makine muhendisi olarak konuyu saptırma amacım yok amma ve lakin böyle bir gerçekte var :D

tarihinde Yusuf Alper Gül tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Jeotermal bölgeye kömürlü termik santral yapıyoruz biz... (bkz. Aliağa)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Jeotermal bölgeye kömürlü termik santral yapıyoruz biz... (bkz. Aliağa)

bu konu çok sorunlu hocam. tam anlamıyla kerizlikten başka bir şey değil. jeotermal bölgelerdeki enerjiyi bölge evleri için bile kullanmaya zahmet etmiyoruz. sadece seraları ısıtmada kullanmak bile çok önemli. aslında bu konuda yalova'da bir şeyler yapılmış ama bir ucu cumhuriyetin kuruluşuna dayanıyor, sonrası şahsi çabalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Havalar ısınmadı.. Hala uzun kollu toplantı kazağını giyiyorum... Diktiğim domates fideleri büyümedi.. Güneş istiyorlar...

Ha bence abartılacak bir şey yok.. Nisan yağmurları mayısta yağdı bu yıl.. geçen yıl da yağmamıştı.. Olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...