İçeriğe Yönlendir

Yeni Mondeo'm Ve Parça Eksiklikleri

Anıl Kandemir

Recommended Posts

Anıl bey ;

Ümit bey'in vermiş olduğu linkteki kapı kollarını kaçırmayın derim.Fiyatı çok uygun.Arka kısmında ufak bir kırık ve bir tanesinin saplama kısmı tamamen kırık gördüğüm kadarıyla.Ancak sizin eskileri üzerinde duruyorsa parça ekleyerek tutturmanız kolay olacaktır.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir
(düzenlendi)

Anıl bey ;

Ümit bey'in vermiş olduğu linkteki kapı kollarını kaçırmayın derim.Fiyatı çok uygun.Arka kısmında ufak bir kırık ve bir tanesinin saplama kısmı tamamen kırık gördüğüm kadarıyla.Ancak sizin eskileri üzerinde duruyorsa parça ekleyerek tutturmanız kolay olacaktır.

benim sağ taraftaki tamemen sağlam üzerinde , sol tarafın ise sol tarafı (dıştan bakınca solu)kırık ve bu bendeyken kapıyı açmamla birlikte yere düştü ve 2 parça olarak yere düştü , bende aldım hemen arabada saklıyorum yapıştırarak idare edebilirim fakat yapmışken sıfırı olsun diye uğraştım birazda :)

edit: imla

tarihinde Anıl Kandemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Aracınız hayırlı olsun :nazar:

Bende 98 ghia sahibiydim.Ufak tefek sorunlar olur elbet kafanıza takmayın halledersiniz yavaş yavaş.

Yukarıda arkadaşlar tüm sorunlarınız için tavsiyede bulunmuşlar, söylenecek bir şey kalmamış.

Yalnız şu an kullandığım 2006 mondeom da gördüğüm bir eksiklik aracın açma kollarında 98 mondeomda olan o aydınlatmaların olmaması bir garibime gitti, 98 modeline koyup da 2006 ya koymamak ayıp olmuş ford için bence...

Aracınız çok kıymetli benim gözümde ilerleyen zamanlarda müthiş bir bağ kuracaksınız emin olun :good1:

Kazasız belasız sürüşler dilerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Serkan Bey :)

Gerçekten araca 1 hafta oldu tam olarak , bayağı alıştım hatta hiç olmadığı kadar çabuk adapte oldum bilmiyorum Ford alışkanlığından olabilir , 3 aşağı 5 yukarı bütün Ford'lar aynı karakterdeler çünkü , tek sıkıntım LPG olmayışı , şimdiden hırpalamaya başladı ,

Bir sorum daha olacak, bilmiyorum arabada mı sorun yoksa karakterimi böyle ama sanki ABS devreye biraz erken giriyor gibi geldi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Serkan Bey :)

Gerçekten araca 1 hafta oldu tam olarak , bayağı alıştım hatta hiç olmadığı kadar çabuk adapte oldum bilmiyorum Ford alışkanlığından olabilir , 3 aşağı 5 yukarı bütün Ford'lar aynı karakterdeler çünkü , tek sıkıntım LPG olmayışı , şimdiden hırpalamaya başladı ,

Bir sorum daha olacak, bilmiyorum arabada mı sorun yoksa karakterimi böyle ama sanki ABS devreye biraz erken giriyor gibi geldi ?

Evet söylemeseniz aklıma gelmezdi, benim de dikkatimi çekmişti 98 mondeomda aynı şey vardı.Normale göre az da olsa ABS ani fren yüklenmelerinde çabuk devreye giriyor, sanırım bu modeller için öyle, bu konuda kimseye danışıp sormadım açıkçası, Abs'nin çalışıyor olması ve aracınızda bulunması öncelikle önemli olan bu bence, girsin varsın girmemesinden iyidir :good1: Siz de hem güvenli bir sürüş için hem de yanınızdaki yolculara heyecan yaratmamak adına ani frenlememeye çalışın en iyisi ;)

LPG konusunda ben de arabamı Ankara'da 4 aylığına bir süre için bulunduğum sırada almış ilk iş de memleketim Eskişehir'e Annemle Babama gitmek olmuştu, ben de LPG siz gittim geldim ki yolu az çok bilirsiniz dümdüz bir yoldur, gerçi motor ve hız testine tabi tutmuştum belli bir süre... baktım Ankara içinde de kullanacağım (ki 2009 da LPG benzine göre çok daha uygundu) can yakacak taktırdım hemen :good1: Beni çok rahatlattı, LPG de kit muhakkak önemli ama asıl önemlisi işçiliğin, ustalığın iyi olması ve aracın LPG ye uyum sağlaması ile ilgili.Bence taktırın kaliteli bir işçilik ve markayı tercih ederseniz başınız ağrımaz.İyi geceler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Şimdi Atikere de iyi dediler , Brc nin ününü bilmeyen yok ama fiyat farkıda var , ayıptır söylemesi doğdum doğalı sıfır araca bindim sanayi yolu bilmeyenlerdenim . Bunuda biraz alınteri yoluyla alınca ufak tefek masrafı olabilecek yaşta bir araba aldık o yüzden tek atış hakkım var gibi hissediyorum bir şey yaptırırken . Bir daha aynı şey için sanayi yollarına düşmemek adına :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

tüm sorulara yanıt verilmiş zaten :) aracınızı iyi günlerde kullanınız :) 1998 model glx mondeomda olan kapı kolu iç aydınlatmalarının 1999 ghia mondeomda olmaması benide şaşırtmıştı :(

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

teşekkür ederim Nuri Bey , yeni bir konu açtım onda da sizin ve diğer üyelerin yardımını en acilinden bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...