İçeriğe Yönlendir

Avensis Testi

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

Giu ve i30 test gününde Avensis'te vardı ancak Toyota alj bayisinin tabelayı yanlış yere koyması yüzünden orayı pas geçmek zorundan kaldım, Ankara'lılar bilir bayi çok içerde kalıyor ve otobüs yoluna girmek gerekiyormuş, onuda belirtmedikleri için bu test haftaya kaldı, Avensis'le ilgili soruları olanlar varsa yazarlarsa testte gittiğimde sorarım, teknik bir durumsa da test ederim, testi İstanbul yolundaki Reis plazada yapacağım ondan sonra da Golf yada Jetta testi var, s60 1.6 dizel powershift test aracı varsa onuda detaylı test edeceğim giu gibi :) ve en sona da 1.16 yada 1.18 ve 320 d testini sakladım :biggrin: c4 ve 508 testi de yapabilirim duruma göre isteyen olursa :)

...........

Avensis testini için reise gittim ilk önce pazarlık yaptım 59 a kadar indiler resimdeki 1.6 elegant extra araç için, üstelense 59 artı hediye alınır çok rahat, bmw motorlu auris, avensis ve corollalar 2013 temmuz- ağustos gibi gelecekmiş.

İÇ MEKAN:D sınıfı araçlarda hangi standart varsa toyota avensisi, o standartlara göre yapmış kullanılan malzemerin koltuklar hariç tamamı sınıf düzeyinde ne eksik ne fazla, alcantra koltuklarsa hem görsel olarak hemde rahatlık olarak güzel, bel ayarı elektrikli, toyota touch denilen ekran geri görüş kameralı ve ekranı güzel, arka camlarda perde var ve perdeler camın tamamını kaplıyor bmw,mercedesteki gibi, elektrikli park freni yeri eleştirilmişti bence yeri mantıklı start tuşunu yanında, ayrıca el frenine dokunmamı gerektirecek bir durum olmadı, eşya gözleri çok iyi torpido büyük, bagaj kullanışlı, klima çok çok iyi, müzik sistemi iyi, kol dayaması çok hoşuma gitti, kokpit sade ama güzel, ergonomisi iyi benim bu araçta en çok sevdiğim yer iç kapı tutamakları tasarımı sanki çok daha üst segment bir araç hissi uyandırıyor, kapılar alman arabaları gibi tok, direksyon güzel,arka koltuklar için havalandrıma ön koltukların altındaymış, görüş açıları iyi, sonuç olarak iç mekan gayet iyi sadece biraz sade o kadar.

SÜRÜŞ:Eğer daha önce atmosferik araç kullandıysanız bir sıkıntı yok, ancak turbo araçlardan geçtiyseniz avensis size kağnı gibi hissettirir :) ben yaptığım bu test sürüşlerinden sonra kesinlike düz vites almazdım imkanım olsa, hele ki d sınıfında artık manuel çok demode kalıyor bence, böyle lüks araçlarda vitesle uğraşmak ıyyy diyor artık insan hele çift kavramalılara karşı düz vites gözümde yandı,bitti, kül oldu ruhuna fatiha okudum :biggrin: yani bu aracı nereye kadar anlatsam ki düz işte neyini anlatayım ki olmuyor üstelik pamuk gibi olmasına rağmen :) Motor sesi rölantide c180 ile aynı sese sahip yani çok az, hızlanma olarak aslında gidiyor ama bunu bir türlü hissettrmiyor ancak yüksek devir çevirmek lazım ki bu da d sınfı araçta konforu düşürür, süspansiyonlar konforlu orta karardan biraz daha yumuşak ama tehlikeli değildir,yol tutuşu pek test edemedim, yalıtım olarak beğendim frenler iyi, direksyon fazla yumuşak gibi yani sürüş keyfi avensiste yok gibi bir şey ama aynı oranda fazla konforu var, son olarak motor lpg ye süper uyumlu ve sorunsuz eğer düz kullanırım, performans ve sürüş keyfinden feragat ederim, lpg yi de takarım diyorsanız bu fiyata, bu kadar fazla donanımla avensis kesinlikle bedava :)

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Test yazısı eklendi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Öğrenci olup boş zamanı çok olmak güzel şey. Ben gitsem test aracı yok derler bu arada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İstikbal veya Merinosun ordan tekrar girebilirdin abi. Neyse geç olsun güç olmasın. :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

İstikbal veya Merinosun ordan tekrar girebilirdin abi. Neyse geç olsun güç olmasın. :)

Alj plaza araplarınmış zaten gitmediğim iyi oldu :biggrin: çünkü gitseydim giu ya vakit ayıramazdım bu kadar

Hocam rekora gittim test aracı yok dediler önce dedim bende 2012 fiesta var takas düşünuyorum fiyatlandırmınız dedim hop test arabası geldi :)

Aynen bende o söylemle gidiyorum okulum bitti ,bunu verip üstüne birşeyler koyup değiştireceğim hop bir ilgi alaka ne içersiniz falan :) ama bmw de ve volvo da yerler mi onu bilemem :biggrin:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben yanlış anlamışım o zaman abi. Bende reise giremedin sanmıştım. Eksik okumuşum. Reis daha iyidir zaten oradan. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Test sonuçlarını merak ettim, bu arada bu kadar model arasından zaten avensise bakmazdım bile...

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

Abi Avensis testini sadece aracın yalıtımı merak ettiğim için yapacağım...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Esp var ki avensiste ne yini sorayım :) diğer modellerin saçmalılkarını sorucam tabi benzinli de olan cruz control niye dizelde yok gibi mesela

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Abi bmw 1.6 ve 2.0 dizel motorları toyotaya verecek, elektrikli araçlarda destek alacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...