İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 Alınır mı?

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Merhaba arkadaşlar.99 Hb 1,6 Ghia Focusumu çarşamba günü sattım.Yeni bir araç arıyorum, peugeot 206lar nasıldır yorumlarınız benim için önemli :)

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

focustan sonra herkes focus diyecek mümin bey :nea:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Biliyorum fakat araç şehir içinde çok kullanılacağından az yakan bir araç arıyorum memleketimde temiz bir 206 buldum fakat kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çağlar abinin 2006 model dizeli ben aldım.Yakıtı adeta kokluyor.Arka süspansiyon tıkırtısı diğer fransızlar gibi bundada var.Bence tam şehir içi aracı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Cok ölümlü kazası var 206ların. Ben bile sahit oldum birisine. Ayrica peugeotlarin kasko fiyatlari diger markalardan yuksektir. Turkiyede en cok kazasi olan markalardan. 5 kisi icin cok kucuk oluyor. Bagajada 1 buyuk valiz anca sigar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Arka süspansiyon tıkırtısı rahatsız edecek bir seviyede mi? ve karşılaştığınız başka sorunlarıda var mıdır? Aile aracı olacağından arka koltuk diz mesafesi yeterlimi (ki zaten uzun birisi oturmayacak).

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

kaç km o 206 mümin bey.dizel mi?gercekten az yakıyo dizeli ama cok ses yapıyo motoru ..

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bahtiyar Bey bulduğum 206 manuel. İsmail Bey 117 binde dizel motor sesini içeri fazla almasın yeterli benim için ses yapıyor derken içerden de fazla derecede duyuluyor mu sesi?

Cok ölümlü kazası var 206ların. Ben bile sahit oldum birisine. Ayrica peugeotlarin kasko fiyatlari diger markalardan yuksektir. Turkiyede en cok kazasi olan markalardan. 5 kisi icin cok kucuk oluyor. Bagajada 1 buyuk valiz anca sigar.

Gözümü korkuttun bir anda.En fazla 4 kişi binecek.Bagaj hakkında bir fikrim yok aracı daha görmedim yorumun için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

bence sesi çok fazla .bilmiyorum belkide beni cok etkiliyodur motor sesleri ,ben fusionu sırf bu yüzden dizel almadım .fiesta ,fusion 2005 civarı modellere bakıyodum çok sesli geldi.içeri de çok geliyo sesi 2 arkadsımda vardı biri 100binde biri 250bin .250 binde olan yeni satıldı 13bin liraya.ama çok km yapıyosanız yakıt acısından ideal..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Çok km yapmıyorum.Genellikle şehir içi kullanılacağından dizel araç arıyorum..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Focus'taki kalite hissi yoktur , yol sesi , rüzgar sesi , motor sesi hepsini alır içeri. Ekonomiktir , 1.4 HDİ 75 ps motoru vardır , Fiesta 1.4 TDCİ ile aynı. Şanzıman farklıdır.

Yol tutuş ve güven hissi azdır. Arka koltuk diz mesafesi pek iyi değil , malum B segment bir araç. Focus'tan sonra alışmak zor olabilir.

Şehir içinde işinizi görür. Az yakar , seridir. Araç temiz ve fiyatı da uygunsa alınabilir. Piyasası olan bir araç , sıkılırsanız satarsınız. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

2003 modeline üniversitedeyken 2 sene arkadaşlarla bindik gezdik dolandık.Yakıtı çok iyi ,içide çok ufak değil 8 kişi binmişliğimiz vardır,bagajda tüp olmayacağı için bence yeterli.Ama arıza çıkarması ve parça pahalılığından çok çekildi o araçta.Satarken de km biraz yüksek olunca baya bi zorlanılmıştı.Getz veya fiesta ile kıyaslama bence iyi olur.Forumdaki tecrübeli abilerden bir kaç laf bekliyoruz ..:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Focus'taki kalite hissi yoktur , yol sesi , rüzgar sesi , motor sesi hepsini alır içeri. Ekonomiktir , 1.4 HDİ 75 ps motoru vardır , Fiesta 1.4 TDCİ ile aynı. Şanzıman farklıdır.

Yol tutuş ve güven hissi azdır. Arka koltuk diz mesafesi pek iyi değil , malum B segment bir araç. Focus'tan sonra alışmak zor olabilir.

Şehir içinde işinizi görür. Az yakar , seridir. Araç temiz ve fiyatı da uygunsa alınabilir. Piyasası olan bir araç , sıkılırsanız satarsınız. :)

Yorumunuz için teşekkür ederim.Yol tutuş,rüzgar sesi ve diz mesafesi benim için önemli.Vazgeçip 2003-2005 arası bir fiesta aramaya başlıyacağım galiba...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Yorumunuz için teşekkür ederim.Yol tutuş,rüzgar sesi ve diz mesafesi benim için önemli.Vazgeçip 2003-2005 arası bir fiesta aramaya başlıyacağım galiba...

Bütçe nedir ? Ona göre değerlendirelim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bahtiyar Bey bulduğum 206 manuel. İsmail Bey 117 binde dizel motor sesini içeri fazla almasın yeterli benim için ses yapıyor derken içerden de fazla derecede duyuluyor mu sesi?

Gözümü korkuttun bir anda.En fazla 4 kişi binecek.Bagaj hakkında bir fikrim yok aracı daha görmedim yorumun için teşekkür ederim :)

Ben dün sığamadım mesela okul müdürümün 206sına. :D

Eğer şöför , koltuğu geride kullanıyorsa orası direk iptal. 306dada durum böyleydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bütçe nedir ? Ona göre değerlendirelim.

17.500 Tl ilginiz için teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

fusionu da bi inceleyin derim aile için ideal bi araç iç hacmi bagaj hacmi falan..

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

fusionu da bi inceleyin derim aile için ideal bi araç iç hacmi bagaj hacmi falan..

Kızım da kullanacağı için sıkıntı olabilir.Arabanın şeklini beyenmez büyük bir ihtimalle..

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

17500 e temiz fusion zor geri alıyorum .20bine fusion 2005 lpgli olabilir bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben dün sığamadım mesela okul müdürümün 206sına. :D

Eğer şöför , koltuğu geride kullanıyorsa orası direk iptal. 306dada durum böyleydi.

Şöför koltuğu genellikle geride durmaz ortalarda seviyede.Evine müdür mü bırakıyor? :p

17500 e temiz fusion zor geri alıyorum .20bine fusion 2005 lpgli olabilir bence

lpgli araba şuan için düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Dizel şartsa ; Getz , Rio , Corsa bakılabilir. Özellikle Rio fiyat / performans puanı iyi bir araç.

Sanıyorum biraz da modeli yüksek olsun istiyorsunuz. Benzin , Benzin / LPG düşünürseniz alternatifler daha da çoğalabilir. Yakıt vs. elbette önemli ama , yaptıracaksanız kasko , bakım ve yedek parça fiyatları , az sorun çıkartması da önemli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Şöyle temiz 2005 üstü corsa bulursan oda tadından yenmez kızınız içinde gayet hoş..Ben focus sırasında çok bakındım ama hiç temizini bulamadım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Kilometresinin orijinal olduğundan kesinlikle emin olunmalı, ayrıca kilometre orijinal olsa dahi motor ve yürüyen aksam ayrıntılı olarak değerlendirilmeli bence. Çünkü parçası pahalı bir araç. Diz mesafesi B segment bir araç olduğu için çok fazla olmayacaktır ancak çok da sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Bagajı da çok geniş değil ancak şehir içi kullanacak olduğunuz için bagaj da çok sorun yaratmaz diye düşünüyorum. İkinci el piyasası olan bir araç. Sonuç olarak araç temizse, fiyatı da makulse alınabilir kanaatindeyim, tecrübeli abilerimiz daha sağlıklı yorum yapacaklardır.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Şöyle temiz 2005 üstü corsa bulursan oda tadından yenmez kızınız içinde gayet hoş..Ben focus sırasında çok bakındım ama hiç temizini bulamadım...

Haklısınız..Focus düşünmüyorum yakıt açısından..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...