İçeriğe Yönlendir

Usb2.0 Nasıl Hızlı Çalışır?

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar birçoğunuz biliyordur ama ben tam anlamıyla bilmiyorum, usb flash belleği bilgisayara taktığımda, saatin yanında bir uyarı çıkıyor, bu cihaz usb2 ile daha hızlı çalışır diye, ne yapmam gerek bunun için?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Çok eminolmamakla birlikte;

USB 2.0 sürücüleri yüklü değildir bilgisayarında. Bunları yüklersen flaş disk USB 2.0 a uyumlu olduğundan daha hızlı veri alışverişi yapabilecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hızlı cevaplar için sağolun arkadaşlar, bilgisayarım yani leptop 2002 model değişim zamanı gelmiş anlaşılan.

ben toshibanın sitesinden bir arıyayım o zaman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2.0 USB pcmcia kart bulursan işini görebilir aslında

örneğin bunun gibi, 25-30 tl. civarı rahatça bulursun.

4-PORT-USB-2-0-PCMCIA-KART-54-mm-KARGO-DAHIL__58035535_0.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ali çok sağol abim ya, bundan bende vardı kullanmıyordum, şimdi buldum taktım, iyide çalışıyormuş. :)

bundanda kurtardık. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Rica ederim, evde bulunca çokta mutlu olmuşsundur şimdi, güle güle kullan, masraftan kurtuldun vallahi :)

Not: ortada görülen küçük deliğe usb harici güç kablosu takıyorsun, belki biliyorsundur ama yazayım dedim, mesela çok güç çeken birşey taktığında çalışmaz ise, bu kabloyla laptop ın boş bir usb soketinden bu karta harici güç sağlıyorsun.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

usb nin usb 2 olması lazım usb 2 sürücüsü yüklemeklede olmazdı zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Rica ederim, evde bulunca çokta mutlu olmuşsundur şimdi, güle güle kullan, masraftan kurtuldun vallahi :)

Not: ortada görülen küçük deliğe usb harici güç kablosu takıyorsun, belki biliyorsundur ama yazayım dedim, mesela çok güç çeken birşey taktığında çalışmaz ise, bu kabloyla laptop ın boş bir usb soketinden bu karta harici güç sağlıyorsun.

Ali hiç sorma :) güç kablosunuda taktım ;)

usb nin usb 2 olması lazım usb 2 sürücüsü yüklemeklede olmazdı zaten :)

İbrahim teşekkürler. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2.0 USB pcmcia kart bulursan işini görebilir aslında

örneğin bunun gibi, 25-30 tl. civarı rahatça bulursun.

4-PORT-USB-2-0-PCMCIA-KART-54-mm-KARGO-DAHIL__58035535_0.jpg

Bunların 3.0 ları bile çıktı :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim netbookun sol tarafında ikili usb var onlar yavaş çalışıyor. Solda ise tek usb girişi var o hızlı çalışıyor. Bilmem neden (LG X130 var)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunların 3.0 ları bile çıktı :)

Hadi yaa, ben eskide kalmışım demekki, bu kartlar süper, bir sürü farklı işe yarayan modelleri var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Benim netbookun sol tarafında ikili usb var onlar yavaş çalışıyor. Solda ise tek usb girişi var o hızlı çalışıyor. Bilmem neden (LG X130 var)

Anakartınızın özelliklerinden olsa gerek

1x USB 2.0

2X USB 1.1 Gibi.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ali çok sağol abim ya, bundan bende vardı kullanmıyordum, şimdi buldum taktım, iyide çalışıyormuş. :)

bundanda kurtardık. :)

Abi sende az değilsin hani :D Emmi'nin deposu gibi bir yer var herhalde, bir şeyler yokmu işe yaramayan bir liste oluştursan forum'da. :D Usb 2,0' ıda hızlı hızlı kullanman dileği ile abi. :flowers:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, laptopum gincel , usb si 3.0, iomega hdd aldım 3.0, 3.0 usb portuna takıyorum çalışıyor, dosya atıyorum, yarısında kalıyor , usb sök tak yapmadıkça çalışmıyor, fikri olan? usb 2.0 porta takıyorum, sorunsuz çalışıyor.

hdd de aynı kabloda 2 det usb kablosu var, biri mavi, diğeri normal, normal olanı usb ye takıyorum hiçbir şey olmuyor?

Acaba mavi olanı usb 3.0 a, diğerini de usb2.0 a takmalı? gücü mü yetmiyor diye aklıma geldi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- usb kablonun sadece mavı kısmını takman yeterli

2- usb 3.0 sürücünü yükledin mi?

3- verileri göz açıp kapayana kadar yazması gerekir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her şeyi yükledim, gayet hızlı yazıyor siliyor, dosya büyükse, yarıda kalıyor işlem tamamlanmıyor , teknoloci işte....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

her şeyi yükledim, gayet hızlı yazıyor siliyor, dosya büyükse, yarıda kalıyor işlem tamamlanmıyor , teknoloci işte....

Diskte problem olabilir mi?

Yazarken ses falan veriyor mu? Başka usb 30 de denedin mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tık sesi bile yok, acaip sessiz, denemedim, tek pc im var, ama araba lazımsa ondan mevcut :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Diskte yeterli alan olduğundan emin misiniz Çağlar bey?

USB 3.0'ın USB 2.0'a nazaran yapısal farklılıkları da bulunmakta. USB arayüzü ile aktarım yapılırken, veriler paketler halinde iletilir. USB 2.0 ile veri aktarımı yapıldığında paketler halinde gelen verilerin adres kodları bağlı tüm cihazlar tarafından işlenmek zorundadır. USB 3.0'da ise sadece hedef cihaz bu işlemi yapmak zorunda kalıyor.

USB 3.0'ın veri transfer hızının bir önceki sürüme göre çok daha yüksek olmasının sebeplerinden biri de daha verimli bir transfer modelinin kullanılması.

usb3_21274448230.jpg

USB 3.0'de iki yönlü aktarımda hız düşüşü azaltılmış

USB 2.0 ile veri aktarımı sırasında, host cihaz hedef cihazı kontrol edip ona göre belirli bir algoritmayı izler. USB 3.0'da bu düzen değiştirilmiş. Örneğin USB 3.0'da hedef cihazda yeterli kapasite yoksa aktarım durur, daha sonra alan açıldığında veri aktarımı devam eder. USB 3.0'ın bir önceki sürüme göre daha verimli bir algoritmakullanması, hız artışını etkileyen önemli faktörlerden biri.

Yorum bağlantısı

usb3.0 hdd bomboşken dosya atamıyorum içine, boyut büyükse.

Çağlar bey diski fat 32 olarak mı kullanıyorsunuz? Eğer öyle ise NTFS olarak biçimlendirip deneme şansınız var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...