İçeriğe Yönlendir

Bursa Garaj Otomotiv De Başıma Gelenler ...

Yavuz Gencay

Recommended Posts

Yavuz Gencay

geçenlerde 1.6 tdci fiesta aracımı baskı balata için izmir yolu üzerindeki GARAJ OTOMOTİV e götürüp baskı balatasını değiştirdim bana orjinal parça kullanıcaz diyip aracıma yansanayi luk marka baskı balata taktılar... kendilerine sorduğmda lukun da orjinal parça olduğunu söylediler ancak aracıma takılan parça orjinal olmamakla birlikte üstüne üstlük 1.4 tdci için olan parça (zaten bilenler bilir lukun 1.6tdci için baskı balatası yok ) garaj otomotivin yedek parça sorumlusu bana parçayı bursa OTOKOÇ un toptan kısmından caner beyden aldıklarını söylediler OTOKOÇ taki tanıdık olan yedek parça bölümündeki abiyi aradım ve kendisi diğer telefondan toptan kısmını arıyarak caner bey ile konustu caner bey kendisi bizim yansanayi parça satmamız mümkün değil otosan bizi duman eder artı ben GARAJ OTOMOTİVE yakın zamanda baskı balata satmadım zaten luk marka satamam dedi ... durumu caner beye izah edince kendisi garaj otomotivi arıyarak adımı yansanayi parça satıyoramı cıkartıcaksınız diye cıkışmış garaj otomotivden beni geri arayarak caner beyle gorustugmu sordular bende doğruladım tamam biz caner beyden orjinal parçayı siparişettik pazartesi salı gibi gelicek gelin değiştirelim dediler ... tabi güvenim birkez sarsıldı tekrar caner beyi arıyarak sipariş verilip verilmeidigini sordum kendisi herhangi bir sipariş verilmedi dedi ... bende eniştem ile birlikte garaj otomotive giderek parçanın sokulmesını eskilerin takılmasını ve paramızın geri iade edilmesini istedik sahibi cemil bey parça parasını veririm işçiligi keserim diyince bizde ne iş yaptınızki işlik alıyorsunuz zaten araca takılan parça 1.4 tdci hem yanlış iş hem yanlış parça işçilik flnda vermeyiz dedik adam bu sefer sökmüyorum napıcaksınız tarzında dayılanınca ortam baya gerildi kavganın eşiğinden dönüldü sonra ikna oldu pazartesi gel sökelim dedi. pazartesi sabah gidicem bakalım ne olucak ...

eğer forumda garaj otomotive araç emanet eden saygı deger forum sakinleri var ise kendilerinden yazımı birkez daha okumlarını rica ediyorum... yapılan yanlış işemi kızayım ? takılan yanlıs marka yanlış parçayamı söylenen okadar yalanamı ? salak yerine konmaya calısılmamı mı ? yoksa yapılan o kaba saba hareketlere mi bilemedim?? bu olaylar içerisindede en çok güldüğüm nokta garaj otomotivin yedek parça sorumlusunun ben bu işi 10 senedir yapıyorum diyerek hava atmaya çalışması ? 10 sene içinde bunlarımı öğrendiniz ? müşteriye yalan konusmayı salak yerine koymayımı ? 1.6 tdci arca 1.4 tdci baskı balata takmayımı ?? neyse ben notlarını verdim 10 üzerinden 0 oraya aracını emanet edenler varsa yada gidicek kişiiler kesinlikle tavsiye etmiyorum bu yazıyıda başka otomobil severler madur olmasın diye yazdım

teşekkürler ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

geçmiş olsun. yapılanların faturası var ise dava açmayı deneyin. öğrensinler müşteriyi aptal yerine koymak ne demekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Geçmiş olsun.. Bana kalırsa bu durum göz ardı edilmemeli.. Gerekli mercilere defhal şikayet edilmeli ki başka kimsenin canını yakamasınlar.. :yes:

İnsanlar o arabaları almak için ne kadar zorluklar çekiyorlar.. 5-10 lira fazla kazanmak için değer mi bu kadar adını kirletmeye.. :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Yavuz Kardeşim geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir durum :angry: ayrıca paylaşımın için de çok teşekkürler; ben oraya hiç gitmemiştim, bundan sonra da hayatta gitmem zaten :nea: umarım bu durum daha başka bir sorun çıkmadan bir an önce hallolur. Ayrıca gereken yetkili makamlara da şikayet etsen iyi olur ve bugün her ihtimale karşı oraya kalabalık gitmekte fayda var bence de.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

ilk önce size teşekkür etmek gerek, bizleri ve bu foruma bakan bütün insanları bilgilendirmiş oldunuz. umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız. ayrıca adam da iyi terbiye sizmiş, böyle esnaflık mı olur yaa? bunlar yüzünden kime güveneceğimizi şaşırıyoruz. ondan sonra forumda bir sürü başlık görüyoruz:" Anadolu yakasın da güvenilir usta" gibi.... yazık....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Geçmiş olsun, yaptıkları ayıbın üstüne bir de terbiyesizlik yapmaları cabası, biliyorum onlar gibi olmamak lazım aslında ama şöyle yapmak lazım... Hiç uğramayın bakalım para pul vermediyseniz eğer, gidin söktürün taktıkları orjinal olmayan parçayı başka bir yerde orjinaliyle değiştirin, ona vereceğiniz işçilik parasını da kargo şirketine verin gönderin yanlış taktıkları parçayı, öyle olmaz böyle olur diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bilgilendirme için teşekkürler, geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun. Esnafın ahlaksızı da daha kötü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

senden söktüğü parçalar duruyormuymuş ... yarım yamalak iş yapmasınlar gıcıklık olsun diye ... çok can sıkıcı bir durum bütün işlemlerde başında durmanda fayda var...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alınan rakam, takmdan önce diğer sorduklarınıza göre ne kadar farklı idi? Yani önceden yapmış olduğunuz fiyat araştırmasında, nasıl rakamlar almıştıınz başka yerlerden?

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
(düzenlendi)

internete gece girebilriyorum cevabım geç oldu ilk olarak bunun için özürdilerim ... fiyat olarak servis iskontolu parçalara 950 TL 300 TL gibide işçilik fiyatı verdi . bu devirde kimse parayı kolay kazanmıyor bu yüzden dışarıya yönelmek zorunda kaldım babamın arkadaşı olan ve renoda usta bası olan bir abimize danıştım oda bir yakınından duymuş ve burayı söyledi gittik 700 lira bilya dahil işçilik dahil dedi sordum orjinal parça kullanıcam parçalarıda otokoçtan alıcam diyince tamam dedim keşke demez olaydım ... bugün tek başıma gittim allahtan eski parçaları almıştım bendeydi götürdüm aracımı eski parçaları taktılar işlem yapılırken saniye başından ayrılmadım yaklaşık 2.5 saat ayaktaydım ama mecbur . ücret içinde hesap no verin biz size göndericez dediler hesap numaramı yazdım ancak bugün hesabımda herhangi bir hareket olmadı yarını bekliyorum yarında göndermezler ise farklı yollara başvurucam benden faturayı geri istediler faturayı vermedim paranın yatırılıcagına dair yazılı kagıt istedim ancak 1 den sonra yatar gerek yok diyip geçişitirdiler beni ugraştırıcaklarmış gibi geliyor ama bakalım hayırlısı ... tüm iyi dilekler için siz sevgili forum sakinlerinede çok teşekkür ederim umarım bu yaşadıgım durum hiç kimsenin başına gelmez ...

tarihinde Yavuz Gencay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Koçak
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

tarihinde Yavuz Selim Bilgin tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

evet bugün gittim ve parayı faturanın bende olmasından dolayı yatıramıyorlarmış ... faturayı verdim ücretin tamamı hesabıma yattı herhangi bir sorun yasanmadı.. ve aksamada servisten bir abime rica ettim yeni baskı balatamı bilyamı taktı aracım suan canavar gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

evet bugün gittim ve parayı faturanın bende olmasından dolayı yatıramıyorlarmış ... faturayı verdim ücretin tamamı hesabıma yattı herhangi bir sorun yasanmadı.. ve aksamada servisten bir abime rica ettim yeni baskı balatamı bilyamı taktı aracım suan canavar gibi :)

Buna çok sevindim kendim parayı almış gibi oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konudan sonra biraz araştırdım, 1.4 tdci için

1. Fabrika montajda takılan baskı balata üretisi Luk

2. Orcinal denenlerde Luk ismi yerine motorcraft damgası var

3. Luk markasının sahtesi çıkmış maalesef, sadece kutusundaki etiketinden anlaşılıyor (yaygın kanaat, piyasaya çıkış yerinin Ankara olması, bazı yedek parçacılar bile maalesef anlamadan alıp satmışlar)

4. Üstünde sadece Luk yazanı da taktırabilirsiniz, rakamı, motorcraft yazandan daha ucuz olmak şartı ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

benim aracın daha önce baskı balatası değişmedi zaten araç 73.000 km civarında üstünden çıkan parçada LUK/MOTOCRAFT yazılıydı ... bende aynısını bulup onu taktırdım ama gerçekten çok değişti o yanlış takılan parça ise sarı kutuda luk tu ama 1.4tdci içindi 1.6tdci larda baskı yaylar ile güçlendirilmiş ancak 1.4tdcilerin baskısında güçlendirme yok yazım biraz çok iyi biliyomuşum gibi oldu ama yanlış anlaşılmasın :) parçayı alırken ikisini yanyana koyup bakmıştım ...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.6 tdci için Luk var mıydı :s yine bir bakayım... Onlarda Sachs çıkıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Tekrar geçmiş olsun, ucuz atlatılmış ;) ayrıca da hayırlı olsun kardeşim; Allah güle güle, kazasız belasız kullanmayı nasip etsin yeni baskı-balatalarla :flowers:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...