İçeriğe Yönlendir

Sunroof Perde Sıkıntısı :(

Anıl Kandemir

Recommended Posts

Anıl Kandemir

Merhaba saygıdeğer fordclubtr üyeleri , takip edenlerin bildiği gibi 1 hafta önce 98 mondeo almıştım . bugun sunroof kapattım ve bir gariplik olduğunu hissettim , bu garipliğin sebebi sunroof perdem yoktu sonra elimi sunroof un girdiği yere soktum oraya gitmişti , parmaklarımının ucu ile zorla çıkardım şimdi her sunroof u açtığımda otomatik olarak perdede arkaya gidiyor ve tavanın içine giriyor ve orada kalıyor . sunroof ile birlikte geri gelse sıkıntı yok fakat her seferinde bu olay olacak .

Doktorlar bana bir çare :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Benim 2006 mondeo da geride kalıyor, sanırım sizinkinin tırnağı da kırık olabilir.bir fotoğraf koyarsanız daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

bilgisayarım da aktarım için program yok ama yarın fotoğrafını çekip koymaya çalışacağım

Çağlar bey ne gibi bir uygulamaya tabii tutarlar ?

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

benim eski focusum da aynı sorun vardı. tırnak kırılmış büyük ihtimal. ya da sunrooff işiyle uğraşan bir yere gideceksiniz. ya da sunrofu kullanmayacaksınız. ben istanbul için araştırdığım zaman bostancı sanayide yapıyorlardı. adana da ustasını bulabilir misiniz? iyi araştırmak gerek.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

ben şimdi şeyden süphelendim , acaba sunroof mu düştü çünkü örnek verecek olursak sunroof u açma düşmesine bastığımda sunroof un baş kısmındaki demir çıktıya takılıp sürüklenip gidiyor içeri ?

Adana'da sunroof tamiri yapan bir yer varmı birde ?

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

ben şimdi şeyden süphelendim , acaba sunroof mu düştü çünkü örnek verecek olursak sunroof u açma düşmesine bastığımda sunroof un baş kısmındaki demir çıktıya takılıp sürüklenip gidiyor içeri ?

Adana'da sunroof tamiri yapan bir yer varmı birde ?

Özelden numaramı mesaj attım her halukarda çözümün bende gibi duruyor :) . Benim arabanın tavanını kaplatırken o perdeyi de yerinden çıkarmıştık ve onuda kaplamıştık. Benim döşemeci hallder.Ayrıca tamirini yapan yerde var ama sahibiyle birbirimizden pek hoşlaşmayız yalnız işi iyidir. El mahkum dersek onun da çalarız kapısını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Özelden numaramı mesaj attım her halukarda çözümün bende gibi duruyor :) . Benim arabanın tavanını kaplatırken o perdeyi de yerinden çıkarmıştık ve onuda kaplamıştık. Benim döşemeci hallder.Ayrıca tamirini yapan yerde var ama sahibiyle birbirimizden pek hoşlaşmayız yalnız işi iyidir. El mahkum dersek onun da çalarız kapısını.

Öncelikle tüm cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim , birde başıma bir sıkıntı daha geldi 10 günde 3 kere arıza yapan sunroof düğmem bugun yine aynı şeyi yaptı sunroof ne açılıyor ne kapanıyor . şuan kelebek biçimde açık durumda birde başıma bu çıktı .

Ümit Bey ilginiz için tekrar teşekkür ederim numaranızı kaydettim , yarın bir kıyıboyuna gidip düğme işini hallettikten sonra müsait bir zamanda sizinle irtibata geçmek isterim :) müsait olabildiğiniz saatleride mesaj atarsanız ona özen göstererek sizi rahatsız ederim .

Bu sıkıntım ile ilgilide herkesin görüşlerini bekliyorum (10 günde 3 kere arıza yapan sunroof düğmem bugun yine aynı şeyi yaptı sunroof ne açılıyor ne kapanıyor . şuan kelebek biçimde açık durumda birde başıma bu çıktı , acaba düğmedemi , sunroof tamı sorun ? )

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Anıl Bey,

uzun süre kullanılmadıysa sıkışma yapabiliyor bu meret ( 1 ay önce bu ve buna benzer sorunları yeni aldığım 99 ghia mondeo da bende yaşadım ) eliniz düğmeye basılı iken zorlamadan eliniz ile açık kısımdan eliniz ile hafifce yukarı aşağıya zorlayın ( bende işe yaramıştı ) belki düğme soketinde bir temassızlık olabilir vs.. vs.. ben istanbulda 9 yıllık ustama tüm bu sorunları teslim edip sağlam alarak diğer tüm sorunları ile beraber yapılmış olarak geri almıştım... Ümit beyin varlığı ( aynı şehirde olma itibari ile ) büyük şans olmuş :) dilerim sorununuz usta ellerde bir an önce çözülür.:) çünkü opsiyonel olarak sunulan sunroof verdiği tadın yanında böyle can sıkıcıda olabiliyor :( saygılarımla nuri

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sunroof um olsa perdesini hiç kapatmazdım :biggrin:

Öyle olmuyor :D Adana'nın sıcağında tepene güneş geçmeye başlayınca lanet okursun :D

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Anıl Bey,

uzun süre kullanılmadıysa sıkışma yapabiliyor bu meret ( 1 ay önce bu ve buna benzer sorunları yeni aldığım 99 ghia mondeo da bende yaşadım ) eliniz düğmeye basılı iken zorlamadan eliniz ile açık kısımdan eliniz ile hafifce yukarı aşağıya zorlayın ( bende işe yaramıştı ) belki düğme soketinde bir temassızlık olabilir vs.. vs.. ben istanbulda 9 yıllık ustama tüm bu sorunları teslim edip sağlam alarak diğer tüm sorunları ile beraber yapılmış olarak geri almıştım... Ümit beyin varlığı ( aynı şehirde olma itibari ile ) büyük şans olmuş :) dilerim sorununuz usta ellerde bir an önce çözülür. :) çünkü opsiyonel olarak sunulan sunroof verdiği tadın yanında böyle can sıkıcıda olabiliyor :( saygılarımla nuri

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim Nuri Bey , benden önce kullanım aralığı nedir bilmiyorum ama bendeyken hergün kullanıyordum 20 kullanımda 3 kere yaptı bu arızayı dityelim , diğer konumu okuduysanız Ford'a hiç yabancı olmadığımı belirtmiştim o yüzden gerçekten güvenilir ve işinin gerçek ustası bir Ford Özel servisi var düğmeyi hallettikten sonra duruma göre Ümit Hoca'ma ulaşacağım :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

İşlerden dolayı bu saate kaldı , şimdi gidiyorum servise :) Akşama konu bilgilendirmesi ve zahmetsiz sevinçli haberlerle dönme ümidi ile :)

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Öyle olmuyor :D Adana'nın sıcağında tepene güneş geçmeye başlayınca lanet okursun :D

O aklıma gelmemişti nedense :D Cam filmi ve klimayla desteklense bence sıkıntı yaratmaz :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

O aklıma gelmemişti nedense :D Cam filmi ve klimayla desteklense bence sıkıntı yaratmaz :D

Dediğiniz benim araçta var. Cam filmide var klimada var ama nafile :) o perde kapanmadan olmuyor.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

iyi hafta sonları arkadaşlar , dün servise gittiğim ve fren disklerini tornalattım yüksek hızlarda acaip şekilde titriyordu frenlerken , daha sonra sunroof için elektrikçiye gittim bu sırada sürücü tarafı cam açma düğmelerinin sol ön cam hariç hepsine bir sorun vardı , bazısının açması bazısının kapamasında sorun vardı . Neyse ustamız bunu hallettikten sonra sunroof a baktı ve düğmede kablolarda hiçbir sorunun olmadığını ve sorunun sunroof motorunda olduğunu söyledi , ama o sırada birşeyler yaptı çalışmaya başladı sağsağlim sunroof u kapattık , daha sonra tekrar servise gidip durumu anlattım ve bana bu sunroof çu tavsiye etti artı olarak sunroof çuda ki adamıda özel olarak söyledi .

Bugün büyük ihtimal buraya gideceğim ve sorunu halledeceğim :)

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Evet arkadaşlar bugun gittim ve sunroof u yaptırdım . Biraz tuzluya malolsada şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor . Perdedeki tırnak kırılmış o yapıldı , bakımları yağı falan yapıldı daha sonra yine cihazda sorun devam ediyordu daha sonra elektirikçiye götürdük arabayı tahmin ettiğimiz gibi motor çok ısınıyordu ve motor kapatırken kendini ayarlayamadığı için (harita) denilen şemayı iptal ettik , artık elimizle tutturmamız lazım sunroof u kapatırken , ki zaten ilk aldığımda da olay böyleydi ve içimden koskoca ford bunu hiçmi akıl etmemiş biz göz kararı ilemi kapatacağız demiştim . Uzun lafın kısası bir şekilde sunroof olayını hallettik toplamda 140 tl lik bir masraf ettik .Ustalar sürekli ömürlük olduğunu iddia edip durdular . Umarım verdiğim 140 lirayı unutturacak bir işçilik çıkarışlardır ve bir daha başım ağrımaz

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

hafif bir dengesizlik var , seviyede durmakta güçlük çekiyor . kapatıyorum örneğin az kapatıp sonra üstten hafif dokununca tık diye aşağı düşüyor , yarın tekrar götüreceğim acaba önerisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Çok haklısınız bu konuda , gerçekten bayağı acemiliğime geldi ,yarın yaptırdığım yere götüreceğim eğer sorun çözülmez ise başka bir yer bulmaya çalışacağım

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Akın Kale

Merhaba 2006 mondeo aracımın sunroff perdesi yatağından çıktı.tırnakları sağlam ancak hepsi farklı yöne doğru bakıyor.bunun orijinal hali tırnak şekli nasıl .nereye takılması gerekiyor.sunroff açılırken de geri gitmiyor.ben de çıkardım tamamen.yardımcı olur musunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...