İçeriğe Yönlendir

Explorer 0-100 Hizi

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum
(düzenlendi)

Abilerim çok zamandır aklımdaydı ama yapamamıştım dün otoban girişinde imkanım oldu denedim.

aracım 0 dan 100 km ye tam 9 saniyede çıktı bu normal mi yani standart olarak.

1. viteste 6 bin deviri geçti ve tam 84 km hızda 2 ye taktı.

ama en güzeli 5000 devirden sonra çıkan sesti resmen f1 motoru gibi ses çıkardı.

ama 1 den 2 ye çok sert geçti.

tarihinde Yavuz Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Lütfen imla ve noktalama işaretlerine dikkat edelim.
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Arazi aracı olduğundan ilk vites uzun sürüyor bizimkilerde :p 2 ye attığındaki tepkisi de harikadır. Bu arada 0-100 ü hiç denemedim desem yalan olmaz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Arazi aracı olduğundan ilk vites uzun sürüyor bizimkilerde :p 2 ye attığındaki tepkisi de harikadır. Bu arada 0-100 ü hiç denemedim desem yalan olmaz.

100 e çıkmıyormu yoksa :p

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eray Eski

beraber deneyelimmi Hakan abi. :)

bi drag yarisi yapalim bakalim. saniye onemli degil. hangisi 100`e erken cikacak :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bagajımda senin arabayla görürüm 11 saniyede dellendirme beni :p

beraber deneyelimmi Hakan abi. :)

bi drag yarisi yapalim bakalim. saniye onemli degil. hangisi 100`e erken cikacak :biggrin:

Kaşınma :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Bagajımda senin arabayla görürüm 11 saniyede dellendirme beni :p

Kaşınma :hahahoho:

tamam ben lpg de yarisayim.... yoksa arkamdan mondenun uzayip gidisini gormektenmi korkuyorsun abi :)

bilemiyorum artikk. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hakaaaaan'ıııım, yeni aracımda var, bilemiyorum artık :D

Biz pazara giderken kullanıyoruz senin araçları :rofl:

tamam ben lpg de yarisayim.... yoksa arkamdan mondenun uzayip gidisini gormektenmi korkuyorsun abi :)

bilemiyorum artikk. :fiuw:

0-100 40-120 hangisini tercih edersin ? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

0-100 40-120 hangisini tercih edersin ? :p

abi sen buyugumsun. sen karar ver. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Biz pazara giderken kullanıyoruz senin araçları :rofl:

Senin patlıcanı satmak isterken mi gidiyorsun pazara? :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Araç da çok yüksek tork ve beygir olduğundan bence çok fazla denemeyin. Aks kesmen diferansiyel dağıtmak gibi şeyler başınıza gelebilir. Sonuçta arazi aracı otomobil değil.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Senin patlıcanı satmak isterken mi gidiyorsun pazara? :hahahoho:

Yok dolmalık biber almaya giderken kullanıyorum. :p

Araç da çok yüksek tork ve beygir olduğundan bence çok fazla denemeyin. Aks kesmen diferansiyel dağıtmak gibi şeyler başınıza gelebilir. Sonuçta arazi aracı otomobil değil.

Pek burada konuşmam ama denendi merak etmeyin. :p

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Geçen bizim land roverın arka difransiyeli dağıttı çok yakın arkadaşım. Allahtan dört çeker olduğundan önleri bağlayıp sanayiye gitti. Yedekte de bir diferansiyelimiz vardı çıkma :D

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Pek burada konuşmam ama denendi merak etmeyin :p

abi gizli mesajlarmi veriyorsun anlamadim yani :biggrin:

tamam yarisacagimiz zaman cekiciyide cagiralim nolur nolmaz. mondeo cekmez senin kamyoneti :) en basta halat kopar zaten

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Subliminal mesajda üstüme yoktur :rofl:

Konumuza dönecek olursak Ex'in 0-100 ü tonajına göre cidden iyi aslında. İyi bir şanzıman ve süpercırcırla yapamayacağı şey yok. Bir de kenne bell olursa of diyorum :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bugün karşı kaldırıma rampa yukarı parketimiş bir doğan ile kalkış yapan 3 genç 2 saniyede bizim evin bahçe duvarına ve direğe vurarak araçlarını pert ettiler 20 metre mesafede. yerde doğalgaz kazısı sonrası mıcır vardı ama pes dedim. Bu kadar mı bastın gaza arabayı kontrol edemedin? Araba da emanetmiş. Bişey oldu mu yara bere dedim. "Abi keşke olsaydı yaaa" diye bir de ahkam kestiler.

Explorer sonuçta kamyonettir. ona göre kullanılmalı.

edit: Ben bahçede araba yıkıyordum ama duvar yüksek. Sesi duydum harr hurr bi cayırtı vınn küt. dedi direk sallandı (kestane).

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sanayi gençlerine benzemeyiz abi. Ki bizimki işin gırgırı merak etme :) Çanakkaleye gelirken izmir otobanında bile 120 yi geçmedim ben. Hacı murat bile sollamıştı :) Utanmadan da söylerim bunu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanayi gençlerine benzemeyiz abi. Ki bizimki işin gırgırı merak etme :) Çanakkaleye gelirken izmir otobanında bile 120 yi geçmedim ben. Hacı murat bile sollamıştı :) Utanmadan da söylerim bunu.

Şöyle diyelim bence...

izmir otobanında bile 120 yi geçemedim ben.

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

peki Ex Hızı Ne kadardır Hakan Abi Üniversitede hocamda vardı 160 gidiyor diyordu

Bizim araçlar hız için üretilmiş araçlar değil. Ha basar mı? basar tabiki :) 200 leri rahat görür diye tahmin ediyorum. Şu var ki çeki demirine takıp asılmayacağı şey yok :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Bizim EX in ruhsatında max 210 km yazılıydı..SOHC 204PS...Naviyse 160Km de son :D

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

yok yuze cok hızlı cıkıyor o yuzden tam yakalıyamıyorsunuz o yuzden :)) yanı oyle 1.6 1.8 2.0 lar gıbı gaza bas bekle bekle 100 u gorecem dıye bır sey yok :))))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...