İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta & Honda Jazz : Hangisini Önerirsiniz ?

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bayandan az çizikli vs bir şey alın bari :D ilerde değer kaybı daha az olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bugün gidip Jazz'ı inceledik ve test sürüşüne çıktık. Açıkçası Fun paketli araç donanım açısından gerçekten çok zengin, cam tavan da oldukça güzel görünüyor. Uzun boylu olmama rağmen rahatça sığdım, test sürüşünde konforunu da beğendik. Araç çok sessiz ama pek atik gelmedi bana. Yani sıkışık trafikten dururken aniden gaz vererek sağa sola kaçmaya çalıştığımda beni pek sallamadı :) Tabii aracın ve CVT'nin karakterine yabancıyım, becerememiş de olabilirim. Focus'a fazla alıştım sanırım :D

CVT şanzıman "S" modunda direksiyondan vites değiştirme imkanı veriyor, eğlenceli diyebilirim. Bu arada koltuk kumaşlarını beğenmedim, seçenek de mevcut değil.

Anahtar teslim fiyatı 43bin TL'ydi, neredeyse Civic HB ile eşit. Anadolu bayilerinin fiyatları çok indirerek, büyük illerdeki bayileri zor durumda bırakması nedeniyle Honda tarafından alınan bir kararla tüm bayilerde fiyatların sabitlendiğini ve maalesef indirim imkanlarının olmadığını söylediler.

Özetlersek aracı beğendik, hatta ablam fazla beğendiği için Ford'a gitmedik. Ama 2. el ve sıfır araç fiyatı arasındaki ciddi farka bakıp, aracı sıfır almaktan vazgeçtik.

bayandan az çizikli vs bir şey alın bari :D ilerde değer kaybı daha az olur.

Aynen böyle yapacağız :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1 yıl önce i shift versiyonu cam tavanlı vs 32 bine aldı arkadaşın abisi. sıfır almanın espirisi yok

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Yenigün

Honda Jazz arayışımız, Pazartesi itibarı ile 2009 model 37bin km'de Fun / I-Shıft bir araç almamızla sona erdi :)

Fikirlerini paylaşan herkese tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kesinlikle Jazz ve i-shift olmayacak CVT olacak.

Jazz ın iç mekan genişliği...

Bagaj genişliği 399 lt..

Arka tekerin disk olması..

Esp nin standart olması..

ve bunların başangıç paketinde olması kesinlikle Jazz dedirtiyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Honda Jazz arayışımız, Pazartesi itibarı ile 2009 model 37bin km'de Fun / I-Shıft bir araç almamızla sona erdi :)

Fikirlerini paylaşan herkese tekrar teşekkür ederim.

i-shift ile vites geçişlerinde araca zaman tanıyın sıkıntı yaşamazsınız o zaman.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Jazz alan araç sahipleri, araçlarını çok sevdikleri için ikinci elde Jazz bulmak, hele istenilen renkte, şanzıman tipinde, pakette ve temiz bulmak oldukça zor. Bizim hedefimiz de aslında CVT'ydi, ancak olmadı, çok da takılmadık. Gelecekte CVT arıza çıkarırsa masraflı olur diyerek kendimizi avutuyoruz. Ama I-Shift de eğlenceli, ablam kullanacağı için de sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Volkswagen Polo > Toyota Yaris > Mistubishi Colt > Honda Jazz > Ford Fiesta > Hyundai Getz > Fiat Palio

şeklinde bir sıralama okumuştum, satış fiyatı, yakıt tüketimi ,yedek parça ağı ,servise dönüş ve konforu göz önüne alarak yapmışlardı. 2. el satışı ekleyince colt sonuncu Fiesta 1. oluyordu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...