İçeriğe Yönlendir

Aracımı Değiştireceğim, Sizce ?

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Hüseyin Topal

Bi süredir 2004 Ford Fusion 1.6 kullanıcısıyım, aracım lpg li ve çalışmayan hiçbirşeyi, hiçbir sorunu yok fakat arabamı değiştirmek istiyorum. Aklımda Focus TDCI var feci derecede hemde:) ama maddiyattan dolayı grande punto filanda olabilir diyorum. Amacım model yükseltmek ve dizel uzun ömürlü bir araç sahibi olmak. Bunların dışında sizin önerebileceğiniz araçlar varmı, sorabileceğim en uygun kişiler sizlersiniz fordları en iyi biz biliyoruz daha önceden kullandığımız araçlarla kıyaslamalarınız benim için çok önemli...

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

aynı sizin gibi bir arkadaşım vardı. 2005 model benzinli fusion kullanıyordu. 5 yıl kullandı. emdiği süt burnundan geldi(yakıt tüketiminden). tüpte taktıramadı bagaj ihtiyacından...aracı kullanamaz hale geldi. 100 liralık benzin alıp iki tur atıp lamba yanınca çıldırıyordu. 2010 sıfır dizel focus coll. aldı. şimdi ben geçende nerden yakıt almıştım diye düşünüp bulamıyor. ş.içi ort. hız 19 ile 5,9 litre yakıyor ve bana dua ediyor. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Ikinci el dizel almak için çok dikkatli olmak gerek. Km düşürmek artık çok yaygın bu yüzden düşük km ve orjinal kmsinde bir araç bulmak lazım. Bi turbo enjektör pompa masrafı 1000tl en kötü. Kendi aracımızı 260binde sattık dizel focus. Boyasızdı ve eminim km düşürüldü çünkü içi dışı daha sıfır kondisyonundaydı o kmye göre. Bütçeniz nedir? Sıfır daha başka markalara yönelebilirsiniz hemde garantili ve masrafsız olur

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Alacağınız araçtan önce ne kadarlık bir araç alacağınız ve beklentileriniz nedir bunu belirleyin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Ikinci el dizel almak için çok dikkatli olmak gerek. Km düşürmek artık çok yaygın bu yüzden düşük km ve orjinal kmsinde bir araç bulmak lazım. Bi turbo enjektör pompa masrafı 1000tl en kötü. Kendi aracımızı 260binde sattık dizel focus. Boyasızdı ve eminim km düşürüldü çünkü içi dışı daha sıfır kondisyonundaydı o kmye göre. Bütçeniz nedir? Sıfır daha başka markalara yönelebilirsiniz hemde garantili ve masrafsız olur

Yani banada biraz dizel konusu riskli gibi geliyor fakat bütün araçları alırken her zaman bi risk var 0 km hariç tabi. En azından motor ve yürüyeni sağlam olsun değişen ve boyanmış olması çok umrumda değil araba sağlam oluğ kötü görünmedikten sonra.. Bütçe konusuda 20.000 gibi daha fazlası zorlu olur o yüzden mecburi 2. el...

aynı sizin gibi bir arkadaşım vardı. 2005 model benzinli fusion kullanıyordu. 5 yıl kullandı. emdiği süt burnundan geldi(yakıt tüketiminden). tüpte taktıramadı bagaj ihtiyacından...aracı kullanamaz hale geldi. 100 liralık benzin alıp iki tur atıp lamba yanınca çıldırıyordu. 2010 sıfır dizel focus coll. aldı. şimdi ben geçende nerden yakıt almıştım diye düşünüp bulamıyor. ş.içi ort. hız 19 ile 5,9 litre yakıyor ve bana dua ediyor. :biggrin:

Bende Lpg var yakıtan yana çok sorunum yok aslında ama zamanla kaybettiriyor tabiki dizel çok daha hesaplı.. Para olsa keşke gidip en son focuslardan alıp binsek ama yorgan bu kadar ayağı onagöre uzatıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Bu bütçe ile dizel focus alamassınız. Benzinli Focus 1 olabilir. Dizel fiesta olabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Benzinli Ghia HB beyaz bi focus bakın :) Birde lpg olsun dizel bu bütçede iyi bir araba alamazsınız yada Fiesta alırsınız

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

fusiondan sonra punto at arabası gibi gelir bana gelmişti çünkü, focus hangi model olursa olsun terfi olur.

Yorum bağlantısı
Enez Güner

Hocam dizel focus zor biraz o paraya ama sen git en full olanından sunrooflu 5 kollu 16' orjinal jantlı falan 1.6 110bg yakıt cimrisi bi 307 al üzerinde focusla aynı motor var ve gerekirse bide chip t yaptırırsın yol canavarı olur 140 küsür bg e yolu var.

Tabi şimdi kullanmayan arkadaşlar genel kanı olarak çok sorunlu falan diycek bunu diyenlerın yarısı bu aracı kullanmamıştır bile dayımda var üstelik köyde kullanıyoruz maşşalah tık demedi daha ve özeellik olarakta

6 hava yastığı

abs-esp-asr

cd chancer

torpido sogutma

stil paketli olanı olurda follow me-yağmur ve far sensörü

dijital klima

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Evet bu bütçe tam sınırda kalıyor 2-3 bin lira daha olsa dizel focus bulunur rahatlıkla. Bilmiyorum artık biraz daha para biriktirene kadar başka bi arabaya binicez an azından, yada satmaktan vazgeçicez..

fusiondan sonra punto at arabası gibi gelir bana gelmişti çünkü, focus hangi model olursa olsun terfi olur.

Sizde fusion kullanıcısısınız ve hatta arabanıza ne kadar emek harcadığınızıda biliyorum,puntoda kullanmış birisi olarak puntoyla fusion arasında o kadar ciddi fark varmı yada ne gibi farklar var? focusa para bulamazsam değerlendirebilirmiyim acaba diyorum?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İsmail Avcı

20bin civarında ise bütce bence fusion da devam edin .bu fiyata ancak fusion ayarında arabalar bulunur o yüzden ben olsam maceraya girmezdim ,tabii aracımın bir sıkıntısı yoksa :nazar:

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Günümüz dizel teknolojisi. dikkat edildiği taktirde, herzaman avantajlıdır. önemli olan doğru seçimi yapabilmek.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Yok ya focus 2 tdci almak artık şart oldu, kredinin taksidini 2-3 ay daha fazla ödeyip 23-24bin liralık bi focus 2 ye terfi edeceğim.. Düzgün bi ekspertizde mekanik sorunların çoğu sanırım bulunur değilmi, servislerdeki makinalara bağlandığında veya dynamoda motor performansı ve durumu anlaşılır mı?

Yorum bağlantısı
Guest Cüneyt Boztepe

Günümüz dizel teknolojisi. dikkat edildiği taktirde, herzaman avantajlıdır. önemli olan doğru seçimi yapabilmek.

Mesela ?

Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan
Yok ya focus 2 tdci almak artık şart oldu, kredinin taksidini 2-3 ay daha fazla ödeyip 23-24bin liralık bi focus 2 ye terfi edeceğim.. Düzgün bi ekspertizde mekanik sorunların çoğu sanırım bulunur değilmi, servislerdeki makinalara bağlandığında veya dynamoda motor performansı ve durumu anlaşılır mı?

23-24 Bine focus 2 bulmak oldukça zor. Bulunsa da emin olunamaz. Fiesta düşünmüyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

23-24 Bine focus 2 bulmak oldukça zor. Bulunsa da emin olunamaz. Fiesta düşünmüyor musunuz?

Çok temizini bulmak evet çok zor, benim alacağım bir belki iki parçası değişmiş km si 140-150 binlerde olacak. Fiesta düşünürüm aslında ama focus daha çok cezbediyor, mantıklı bir fiestada olabilir tabi..

24 bine dizel focus ancak pert kayitli yuksek km li olur fiesta yada dizel fusion uygun olur. focus 2 de oyle cok memnun edecek bi arac degil bence focus 1 ghia harika

Pert kayıtlı olanları 18-19 bin liraya var. Km si 140-150 binlerde bir Focus2 ne kadar sorunlu olabilir?

Fusiondan sıkıldığım için satıyorum zaten, dalış merakımdan dolayı altı yüksek filan diye heveslenip aldım ama diğer araçlarla çok aşırı bir yükseklik farkı yok. Ayrıca resmen traktör komforunda bir araç, asfaltta çok rahat güzel ama yoldaki en ufak detayı arabanın içinde hissediyosunuz :) Focus1 pek hoşuma gitmiyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...